Založ si blog

Ako premôcť náš vnútorný smútok

Vyhľadávanie odpovede na otázku „Prečo sa cítim smutný?“ prekonalo všetky rekordy a v rebríčku najobľúbenejších vyhľadávaní Google zaznamenalo 10-percentný skok. Vyhľadávania na témy ako: úzkosť, stres, smútok, smútok a metódy na ich zvládanie sa oproti minulosti neporovnateľne zvýšili.

Chápem, prečo sa ľudia takto cítia, a je mi ich ľúto. Ešte ťažšie je pre mňa vidieť, že toto utrpenie neprináša žiadne výsledky. Akoby tá bolesť nebola dosť veľká na to, aby ich vyviedla do ulíc, a aby žiadali globálnu zmenu.

Zrejme sa musíme dostať až na úroveň, keď už utrpenie prichádza z viacerých strán a pociťujú ho všetci. Až potom začneme chápať, že cez všetky starosti a problémy sa musíme navzájom spojiť, zjednotiť, aby sme ovplyvnili lídrov, dostali sa von z tejto pohromy, znížili infláciu a – zbavili sa smútku.

Vidím to jasne: všetko ľudské utrpenie pramení z nedostatočného spojenia medzi nami. Nemáme dobré, priateľské a kamarátske vzťahy. Zároveň sme však na sebe navzájom závislí a naše šťastie závisí od šťastia iných, ale my túto skutočnosť odmietame prijať.

Namiesto toho sa vôbec nestaráme o to, že druhým spôsobujeme škodu, neobmedzujeme svoj egoizmus, svoju neúnavnú záľubu vo vlastnom prospechu, ktorá nás ženie k páchaniu škôd a k ľahostajnosti.

Tak ako utrpenie nevyhnutne narastá (vyhľadávanie na Googli ukazuje, že utrpenie má celosvetovo stúpajúcu tendenciu), tak si potom spoločne môžeme uvedomiť problém a jeho riešenie, ale kedy sa to stane? Koľko ďalších úderov a akého rozsahu budeme musieť zniesť? Sme ako neposlušné, tvrdohlavé deti, ktoré nechcú nič počuť. Nechceme uznať, že žijeme podľa zákonov ega. A tak nás príroda prostredníctvom úderov a katastrof donúti uvedomiť si, že nemáme inú možnosť, ako sa podriadiť jej zákonom a dodržiavať ich, keďže sme obklopení a uzavretí osudovou silou prírody.

Neživá, rastlinná a živočíšna úroveň vo stvorení praktizujú previazanosť založenú na ich vzájomnej závislosti, a preto obecný prírodný systém zachováva a zabezpečuje medzi nimi rovnováhu. Iba ľudská rasa sa správa v rozpore s týmto systémom a neprejavuje žiadnu tendenciu k vzájomnosti; to jediné danú rovnováhu narúša. Prijímame len pre seba, podľa zákonov egoizmu, a nie sme ochotní dávať podľa zákonov platných v prírode. Tým narúšame rovnováhu nielen medzi nami, ale aj vo všetkých ostatných úrovniach prírody, a tie nám to ako mocný bumerang hneď vracajú.

Rok 2021 bol rokom odhalenia veľkých nedostatkov vo vzťahoch v ľudskej spoločnosti, odhalenia toľkej ohyzdnosti sebectva, ktoré ovláda ľudskú rasu a ženie ju do boja, ubližovania a ničenia… Toto odhalenie našej prirodzenosti musíme vnímať ako príležitosť a základ pre budovanie novej spoločenskej štruktúry.

Z krízy povstaneme správnym spôsobom, ak svoje úsilie nasmerujeme na spojenie a spoluprácu. Takto sa podarí vyriešiť naše najnaliehavejšie životné otázky, ako napríklad: „Prečo som smutný?“. Naše: „Prečo trpím?“, sa zodpovie a veci sa dajú opäť do poriadku.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383404x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie