Založ si blog

Ako nájsť pravdu vo svete dezinformácií

Krátko po oznámení, že Ministerstvo vnútornej bezpečnosti (Department of Homeland Security – DHS) USA zriaďuje Radu pre riadenie dezinformácií (DGB), oznámila jej zamýšľaná šéfka Nina Jankowiczová svoju rezignáciu. O niekoľko dní neskôr Bidenova administratíva oznámila rozpustenie celej rady a upustenie od celej myšlienky. DGB zrejme vyvolala kritiku, vrátane tej, ktorá ju „prirovnala k Ministerstvu pravdy z knihy Georgea Orwella ‚1984‘“, a Jankowiczovej tvrdenie: „Som na to spôsobilá, pretože som overená, ale je veľa ľudí, ktorí by nemali byť overení, ktorí podľa mňa nie sú, viete, legitímni. Teda, …nie sú dôveryhodní,“ prispelo k rozhodnutiu túto iniciatívu odložiť.

Myslím si, že nikto nemôže skutočne tvrdiť, že pozná pravdu, pretože pravda vôbec nie je vecou názoru alebo výroku, či dokonca toho alebo onoho konania. Pravda je to, čo existuje, a nepravda je to, čo neexistuje, a to jediné, čo skutočne existuje, je nezničiteľné spojenie medzi všetkými ľuďmi a všetkými vecami.

V súčasnosti si ľudia myslia, že len ich názor je správny a názor všetkých ostatných je chybný. Keďže však všetky názory sú súčasťou siete, ktorá nás spája, všetky názory sú vo svojej podstate nesprávne, keď sa na ne pozeráme oddelene, a vo svojej podstate správne, keď sa na ne pozeráme ako na súčasť tejto siete. Preto je jedinou pravdou iba samotná sieť a nič iné nemožno považovať za pravdivé, bez ohľadu na to, aké miesto a funkciu to v sieti zastáva.

Aby to bolo trochu jasnejšie, predstavte si pečeň a srdce v tele človeka. Z pohľadu srdca je všetko, čo robí pečeň, falošné, nesprávne a škodlivé. Z pohľadu pečene je všetko, čo robí srdce, rovnako nezmyselné a poškodzujúce. Avšak pri pohľade z perspektívy tela človeka, ktoré obe spája a má z oboch úžitok, sú obe neoceniteľné, nenahraditeľné. Pravda je teda viditeľná len z pohľadu siete.

Aké je naše telo, takí sme aj my. Žijeme v sieti, ktorá určuje všetko, čo sa nám deje – dobré či zlé, príjemné či nepríjemné. Priebeh a udalosti nášho života nezávisia od žiadneho jednotlivého človeka alebo činu, pretože všetci sme prostredníctvom siete prepojení a sieť určuje všetko pre tých, ktorí sa v nej nachádzajú. Inými slovami, žiadna vec alebo prvok neurčuje nič sám, ale spojenie medzi prvkami určuje ich vlastnosti, hodnotu, funkčnosť a životnosť. Inak povedané, spojenie medzi prvkami určuje všetko.

Ak sa vrátime k tvrdeniu o tom, čo je pravdivé a čo je nepravdivé, tak to, čo existuje, a teda je pravdivé, je to, čo posilňuje spojenie v sieti – spojenie medzi ľuďmi. Práve toto spojenie

čo nazývame „Vyššou silou“, „Stvoriteľom“ alebo „Bohom“. To je pravda. Podľa toho, nepravda je potom všetko, čo je v rozpore so spojením.

Ľahko môžeme povedať, že svet je v súčasnosti založený na nepravde, pretože sa zjavne rúca, rozpadá. V súčasnosti usilujeme o nadvládu, vzájomné zneužívanie, odpútavanie sa, odcudzenie a rozdelenie. Kvôli tomu sme v rozpore s prírodou a žijeme v lži.

V dôsledku toho, nech sa akokoľvek snažíme obmedziť emisie CO2, odlesňovanie a používanie plastov, nedokážeme zvrátiť zostupnú špirálu sveta. Pokiaľ sa nebudeme usilovať o posilnenie spojenia medzi ľuďmi, nad všetky rozdiely a antagonizmus, budeme sa naďalej uberať nesprávnym smerom, falošnou cestou, ktorá nás povedie len k prehrám a agónii.

Ukazuje sa, že ak chceme poznať pravdu o svete, musíme sa naň pozerať len z pohľadu siete, celého systému, ktorým je náš svet, ba dokonca aj náš vesmír. Aby sme to dokázali, musíme sa najprv povzniesť nad svoj terajší úzky, egocentrický pohľad, akoby sme boli pečeňovými bunkami, ktoré posudzujú vesmír len z perspektívy pečene, a osvojiť si perspektívu človeka, v ktorom sídli pečeň aj srdce. Z tejto transcendentálnej perspektívy bude všetko, čo uvidíme, pravdivé a aktuálne.

Čo keď sa v otázke klímy vo všetkom mýlime?

03.07.2022

Čo keď sa v otázke klímy vo všetkom mýlime? Čo by sme robili, keby sme sa dozvedeli, že aerosóly, ktoré znečisťujú vzduch, ho zároveň ochladzujú a zmierňujú skleníkový efekt? A čo keby sme sa dozvedeli aj to, že sopečné erupcie, ktoré produkujú CO2 a iné skleníkové plyny, ktoré zohrievajú atmosféru, tiež produkujú popol, ktorý blokuje slnečné lúče a [...]

O pápežovi Františkovi a tretej svetovej vojne

01.07.2022

Minulý týždeň bol zverejnený rozhovor redaktorov európskych jezuitských publikácií s pápežom Františkom, v ktorom označil rusko-ukrajinskú vojnu za začiatok tretej svetovej vojny. Ako prvý zverejnila rozhovor talianska jezuitská publikácia La Civiltà Cattolica a pápež v ňom prehlásil: „Svet je vo vojne. Pre mňa bola dnes vyhlásená tretia svetová vojna.“ [...]

Kráľovná Alžbeta a úloha monarchií

29.06.2022

„Vyhlasujem pred vami všetkými, že celý svoj život, či už bude dlhý alebo krátky, zasvätím vašim službám.“ To boli slová záväzku vtedajšej princeznej Alžbety pred tým, ako sa stala kráľovnou. Je prvým britským monarchom, ktorý oslávil platinové jubileum svojej vlády. Tento mesiac si pripomíname sedemdesiat rokov jej služby ľudu Spojeného kráľovstva. Ľudia sa [...]

okresny súd bratislava III

NBÚ: Pri razii na súde pochybili policajti, ich postup bol 'značne neštandardný'

05.07.2022 17:00

Razia NAKA na bratislavskom okresnom súde stála miesto predsedu súdu Romana Fitta. Podľa Národného bezpečnostného úradu urobili chybu policajti.

Punta Rocca / Ľadovec / Príroda / Alpy /

Nezvestných horolezcov v talianskych Alpách hľadajú aj dronmi. Nádej na ich záchranu však slabne

05.07.2022 16:58

Medzi nezvestnými sú i traja českí občania. Masa odtrhnutého ľadovca sa rútila dolu svahom rýchlosťou 300 kilometrov za hodinu.

Cherson / Vojna na UA / Vojak / Armáda /

Proruskú vládu v okupovanom Chersone povedie bývalý príslušník FSB

05.07.2022 15:40

Jelisejev doteraz pôsobil ako zástupca šéfa vlády ruskej Kaliningradskej oblasti.

Pápež František

Vatikán chce predĺžiť kritizovanú zmluvu s Čínou o menovaní biskupov

05.07.2022 15:15

Kritici poukazujú na to, že od podpisu zmluvy v roku 2018 bolo v Číne so súhlasom pápeža menovaných len šesť biskupov.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 360361x
Priemerná čítanosť článkov: 1958x

Autor blogu

Kategórie