Založ si blog

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových plynov, horúčavy budú ešte horúcejšie a častejšie. Môžu, ale nemusia, v každom prípade sme to my, ktorí určujú, čo sa stane.

Ak chceme, aby sa počasie ochladilo, hladina mora klesla a búrky ustúpili, musíme ochladiť oheň a upokojiť búrky medzi nami.

Musíme pochopiť, že byť na vrchole pyramídy stvorenia znamená, že všetko, čo robíme, ovplyvňuje celú štruktúru, zhora nadol. Keď dosiahne dno, neživú úroveň reality, z ktorej všetko vyrastá, zmení ju. Ak z nás srší zlá vôľa, vytvára to negatívne zmeny v celom systéme, ktoré sa prejavujú čoraz extrémnejšími klimatickými a geologickými javmi.

Inými slovami, keď sa medziľudské vzťahy vychýlia z rovnováhy, vychýli sa z rovnováhy všetko. Keď sa naše vzťahy stanú extrémnymi, všetko sa stane extrémnym; keď sa staneme násilnými, všetko sa stane násilným. Každé leto sa dôsledky prepojenia medzi našimi vzťahmi a svetom stávajú extrémnejšími, až kým neuznáme, že všetko, čo existuje, existuje v prepojenom, hierarchickom systéme a že kto je na vrchole, určuje stav celého systému.

Nie je to tak, že predtým sme boli lepší ľudia ako dnes. Je to jednoducho tým, že bolo menej ľudí, a teda menej prvkov, ktoré vyžarujú zlú vôľu.

Taktiež vzťahy medzi ľuďmi v minulosti boli menej toxické ako dnes. Aj keď je dnes vojen menej jako v minulosti, miera podozrievavosti a odcudzenia medzi ľuďmi raketovo stúpa, až do bodu, keď ľudia už nemôžu dôverovať vlastným rodinným príslušníkom. V dôsledku toho sú vojny medzi krajinami zriedkavejšie ako kedykoľvek predtým, ale miera rozvodovosti, domáceho násilia a násilia v spoločnosti je na historickom maxime.

Dokonca aj internet, ktorý sme vymysleli, aby sme spájali ľudí, sa používa na zneužívanie, klamanie a vykorisťovanie ľudí. Svetová internetová sieť dokazuje, že všetko, čo vytvoríme, používame proti ostatným. Keď je v systéme takýto negatívny prvok a tento prvok je na vrchole systému, ako sa nemôže celý systém nepokaziť?

Preto, ak chceme, aby sa počasie ochladilo, hladina mora klesla a búrky utíchli, musíme ochladiť oheň a upokojiť búrky medzi nami. Vzájomná starostlivosť, zodpovednosť a vedomie, že sme na sebe závislí, sú nevyhnutné na to, aby sme v našom svete obnovili rovnováhu na všetkých úrovniach, od zeme, po ktorej kráčame, až po nenávisť v našich srdciach.

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Znovuotvorenie uhoľných elektrární – nenávisť nás ničí viac než znečistenie životného prostredia

17.07.2022

Po desaťročiach snahy nájsť klimaticky priaznivé alternatívy k uhliu je Európa nútená sa k nemu opäť vrátiť po tom, čo Rusko, v odvete za európske sankcie, obmedzilo vývoz plynu. V priebehu niekoľkých týždňov roky práce prišli navnivoč. Hoci ide údajne o dočasné opatrenie, nikto nevie povedať, kedy sa naplno obnovia dodávky plynu. A prečo sa to všetko stalo? Kvôli [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383490x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie