Založ si blog

Orientácia na cieľ – nové smerovanie ľudstva

Zdá sa, že sociálne médiá, pandémie a moderný život z nás urobili izolovaných ľudí, ktorí sa viac ako kedykoľvek predtým odcudzili jeden druhému a užívajú si hlavne svoju vlastnú spoločnosť. Čas, ktorý ľudia venujú konverzácii, sa už takmer tridsať rokov znižuje, a tento trend nedokážu zvrátiť ani videohovory. Zdá sa, že komunikácia s inými ľuďmi jednoducho nie je pre čoraz viac ľudí príťažlivá. Ale vzhľadom na to, že sa stávame čoraz narcistickejšími, by nás tento trend nemal prekvapovať. V

budúcnosti môžeme očakávať, že tento vývoj bude ďalej pokračovať, a dokonca sa bude ešte zrýchľovať.

Aj ja mám pocit, že radšej zostanem vo svojej izbe a strávim svoj čas tak, ako sa mi páči, než by som sa mal stýkať s ľuďmi, ktorí ma zväčša nezaujímajú. Mám svoje knihy; mám vedecké a iné správy, ktoré sledujem; a mám rôzne iné záujmy.

Dokážem sympatizovať s ľuďmi, ktorí majú pocit, že na uspokojenie svojich spoločenských potrieb nepotrebujú iných ľudí, keďže sa všetci čoraz viac sústreďujeme sami na seba. Potreba vzájomnosti, potreba súhlasu zo strany spoločnosti, sa u mnohých ľudí zmenšuje.

Nie je to však tak, že by sa ľudia stávali čoraz viac antisociálnymi. Stávajú sa čoraz pôžitkárskejšími a nechcú strácať čas ani energiu na márne známosti, ktoré im neprinášajú žiadny skutočný úžitok.

Ľudia sú ľahostajní k iným ľuďom, pretože sa stávajú cieľavedomejšími. Vyberajú si svoje životné ciele a vynakladajú úsilie na ich dosiahnutie. To je pozitívny vývoj, ktorý ľudí vedie k tomu, aby nasledovali zmysel svojho života.

Pokiaľ ide o mňa, napriek mojej samotárskej povahe si zmysel môjho života vyžaduje, aby som sa spojil s čo najväčším počtom ľudí, a to na tej najhlbšej možnej úrovni: vo svojom srdci. Aby som dosiahol svoj cieľ, som ochotný spojiť sa s každým človekom a prijať každého človeka. Keby však nebolo môjho cieľa, stále by som bol spokojne v ústraní vo svojej izbe, ako som bol predtým, než som začal šíriť múdrosť kabaly po svete, čo je zmyslom môjho života, a pre ktorý rád prinesiem akúkoľvek obeť.

A tak ako ja, aj mnohí ďalší ľudia sa čoraz viac orientujú na cieľ. Je to evolúcia ľudstva, a nie regresia. V budúcnosti budeme svedkami toho, že sa čoraz viac ľudí bude spájať okolo spoločných cieľov a vyhýbať sa náhodným kontaktom, ktoré sa im budú zdať zbytočné. Budú žiť na dvoch úrovniach: na povrchnej úrovni sa budú javiť ako zdržanliví alebo rezervovaní, ale na hlbšej úrovni budú hlboko spojení s tými, ktorí zdieľajú ich ciele.

Povznesenie sa nad rozdielmi

30.09.2022

Každý medzinárodný konflikt, ktorý sa súčasnosti odohráva, dokazuje to isté: Agresia sa nevypláca. Vzájomne sme sa na seba tak závislí, že neexistuje spôsob ako sa odchýliť od rovnováhy na jednom mieste bez toho, aby sa neodchýlila s celom systéme. Konkrétne na celom svete budúce roky potvrdia dve pravdy: 1) Nie sme schopní sa navzájom vystáť a ani trochu nám na sebe [...]

Peniaze by nemali byť motiváciou pre lepší vzdelávací systém

28.09.2022

Nedávno som písal o učiteľskej kríze v Izraeli a o tom, ako by sa podľa mňa mala riešiť. Som rád, že učiteľské odbory dosiahli dohodu s ministerstvom financií a že učiteľom výrazne zvýšia platy, čo bol aj jeden z mojich návrhov. V dohode je však ďalší bod, ktorý podľa mňa neprispieva k dobrému vzdelávaniu, ale skôr deformuje systém: učitelia budú dostávať [...]

Japonsko podporuje konzumáciu alkoholu,  aby zvýšilo výber daní

24.09.2022

Keby to nebol skutočný príbeh, myslel by som si, že ide o zlý vtip. Japonská národná daňová agentúra (NTA) zahájila kampaň s názvom „SAKE VIVA“, ktorá podporuje mladých ľudí k zvýšeniu spotreby alkoholu. Biswarup Bose, spotrebiteľský analytik spoločnosti Global Data, vysvetľuje: „V poslednom desaťročí predaj alkoholických nápojov v Japonsku klesá [...]

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Dedinský futbalista, ktorý chce hrať Ligu majstrov. Matovič stále nechápe, že problém je on

30.09.2022 20:03

Robí zo seba obeť, pričom je ešte stále v pozícii de facto najsilnejšieho človeka krajiny. Igor Matovič dokazuje, že stále nič nepochopil.

socha Milana Rastislava Štefánika

Slovenský velikán má ďalšiu sochu. Bradatý Štefánik má ruku na srdci s kompasom

30.09.2022 19:30

Milanovi Rastislavovi Štefánikovi odhalili sochu v Starej Ľubovni.

ide o pravdu, Richard Sulík, Peter Bielik

Sulík v Ide o pravdu: Viac ako 15 minút som Matoviča počúvať nevydržal

30.09.2022 18:45

Aj keď odvolanie Igora Matoviča z postu ministra vôbec nie je isté, Richard Sulík túto snahu považuje za logické vyvrcholenie odchodu SaS z koalície.

riadiátor, vykurovanie, kúrenie

Ministerstvo financií uvoľnilo takmer 17 miliónov pre vysoké školy na boj s krízou

30.09.2022 16:54

Finančné prostriedky sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 210
Celková čítanosť: 419420x
Priemerná čítanosť článkov: 1997x

Autor blogu

Kategórie