Založ si blog

Energia zadarmo – ďalší dar, ktorý si nebudeme môcť vychutnať

Tento týždeň americká vláda oznámila, že Lawrence Livermore Lab (LLL), ktoré pracuje na jadrovej fúzii, dosiahlo to, čo americká ministerka energetiky Jennifer Granholmová nazvala „jedným z najvýznamnejších vedeckých úspechov 21. storočia“. Denník Financial Times dokonca vyhlásil: „Americkí vládni vedci dosiahli prelomový objav v oblasti neobmedzenej energie bez emisií uhlíka.“
Jadrová fúzia je proces, pri ktorom sa dve ľahké atómové jadrá spájajú do jedného ťažšieho, pričom sa uvoľňuje obrovské množstvo energie. Podobný proces prebieha aj na Slnku. Pri experimente sa vedcom podarilo tento proces zopakovať v laboratóriu, pričom sa uvoľnilo viac energie, ako bolo potrebné na jeho vytvorenie. To sa nazýva „čistý energetický zisk“. Teoreticky by tento proces mohol generovať nekonečné množstvo energie takmer bez nákladov.
Napriek ohlasu, ktorý sa o tomto prevratnom objave rozšíril, je komerčné využitie tohto procesu vzdialené minimálne desaťročia. A ak sa to podarí, tento zdroj energie nebude prospešný pre celé ľudstvo, ale len pre tých pár, ktorí profitovali zo všetkých pokrokov, ktoré ľudstvo kedy dosiahlo.
Za každým experimentom a úsilím jednotlivcov a vlád sa skrýva škodlivý prvok, ktorý nedovolí, aby bol akýkoľvek vynález prospešný pre širokú verejnosť: ľudská povaha. Preto si nemyslím, že by obrovské korporácie, ktoré zarábajú miliardy na fosílnych palivách a iných spôsoboch výroby energie, dovolili, aby tento vynález priniesol prospech celému ľudstvu. Ak by sa táto forma výroby energie presadila a ľudstvo by získalo prístup k neobmedzenej energii, podobne ako iné vynálezy by sa tento vynález použil na ničivé ciele a na podmanenie iných národov a národností.

Pokiaľ budeme v negatívnych vzťahoch, budeme o energiu bojovať, bojovať o ňu a navzájom si ju kradnúť. Pokiaľ nebudeme mať správne vzťahy, energia bude len ďalším prostriedkom vykorisťovania a manipulácie niekoľkých mocných proti mnohým bezmocným.

Problémom ľudstva nie je technológia. Keby sme chceli, mohli by sme svetové krízy vyriešiť za týždeň. Potravín nie je málo a hlad by nemal byť. Ani energie nie je nedostatok a nikto by nemal trpieť chladom v zime alebo horúčavami v lete. Nikto by nemal trpieť zlou hygienou a nedostatkom zdravotníckych zariadení, nedostatkom vzdelania alebo akýmikoľvek inými neduhmi, ktoré sužujú svet. Jediný dôvod, prečo nimi trpíme, je ten, že si chceme navzájom ublížiť. Je to veľmi jednoduché: pretože každý sa snaží, aby ostatní trpeli, trpia všetci.

Svet je plný energie. Mohli by sme ju používať na všetky naše potreby, akoby sa zjavila z ničoho nič, a bolo by to úplne bez námahy. Jediné, čo je potrebné, je zmeniť naše vzájomné vzťahy. Aby energia mohla prúdiť, musí existovať spojenie a jediné spojenie, ktoré je skutočne prerušené, je spojenie medzi ľuďmi. Ak teda napravíme vzťahy a prepojenia medzi nami, budeme mať neobmedzenú energiu bez námahy.

Energia vo vesmíre je neobmedzená. Nemusíme štiepiť atómy, spájať jadrá ani získavať energiu inými nákladnými spôsobmi. Nepotrebujeme laboratóriá ani špičkovú vedu. Musíme prestať túžiť okrádať druhých o všetko dobré, musíme sa prestať navzájom dusiť. Ak zmeníme svoje úmysly voči druhým, uvoľníme tlak, ktorý sme na seba uvalili, a energia bude prúdiť sama od seba, ku každému, nepretržite, hojne a nekonečne.

Energia je sila, môžeme ju využívať podľa vlastného uváženia. Ak naše zablokované spojenia nebránia jej toku, môžeme uspokojiť akúkoľvek potrebu, od tej najfyzickejšej až po emocionálnu či mentálnu.

Je zrejmé, že uvoľnenie tejto nekonečnej energie nie je ani zďaleka úplné. Musíme si však uvedomiť, že iba ak sa budeme snažiť, dosiahneme stav, keď sa ľudstvo zbaví energetických starostí. Pokiaľ budeme zotrvávať v negatívnych vzťahoch, budeme naďalej bojovať o energiu, bojovať o ňu a navzájom si ju kradnúť. Pokiaľ nebudeme mať správne vzťahy, energia bude len ďalším prostriedkom vykorisťovania a manipulácie zo strany niekoľkých mocných voči mnohým bezmocným.

Ako môžem prekonať strach zo smrti

27.01.2023

Nemáme predstavu o tom, čo sa v našich životoch skutočne deje. Preto je najlepšie, ak sa tým nebudeme zaoberať. Tento potenciál máme v sebe. Zbaviť sa strachu si vyžaduje určitú zručnosť, ktorá je pre nás dôležitá. Strach sa nachádza v našej túžbe po kontrole a prichádza vtedy, keď nemáme kontrolu nad situáciami, v ktorých sa nachádzame. Keď sa zbavíme strachu, [...]

Prečo sa rozpadá čoraz viac rodín?

22.01.2023

Čoraz viac rodín sa rozpadá. Ľudia nie sú ochotní znášať obmedzenia, ktoré si rodina vyžaduje. Aby sme mohli žiť v rámci obmedzení vyplývajúcich z rodinného života, musíme splniť niekoľko podmienok. Jednou z nich je prijať skutočnosť, že inštitúcia rodiny bola pre nás ustanovená prírodou. To znamená, že ak by sme pochopili, že životom v rodine môžeme [...]

Dnešná doba vyžaduje viac súcitu medzi ľuďmi

18.01.2023

Vďaka empatii prežívame bolesť druhých a vďaka súcitu cítime bolesť druhých tak, že ju dokážeme aj zvládnuť. Práve súcit prichádza s láskou, čo je kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma javmi. Podľa slovníka Merriam-Webster je empatia „činnosť spočívajúca v chápaní, uvedomovaní si, vnímaní a zástupnom prežívaní pocitov, myšlienok a skúseností iného [...]

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Nové poplatky sa nezavedú

27.01.2023 15:20, aktualizované: 15:52

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

Žilinka

Žilinka koná v prospech figúr zo Smeru a Sme rodina, tvrdí Baránik

27.01.2023 15:15

Alojz Baránik (SaS) požiadal predsedu ústavnoprávneho výboru o predvolanie si generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Ide o pravdu, Peter Pellegrini

Pellegrini v Ide o pravdu: Príde najšpinavšia kampaň v histórii. Nedáme sa stiahnuť do blata Matovičom

27.01.2023 15:00

SaS je kľúčom k júnovým voľbám, ak ich jej poslanci podporia, tak opozícia s hlasmi Sme rodina skoršie voľby presadí, hovorí šéf Hlasu Peter Pellegrini.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 491464x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie