Založ si blog

Elon Musk vs. Twitter

Elon Musk, nový majiteľ Twitteru, v posledných týždňoch zverejňuje informácie známe ako „súbory Twitteru“. Tieto „spisy“ obsahujú záznamy internej korešpondencie medzi bývalými vedúcimi pracovníkmi spoločnosti, ktorých Musk po prevzatí spoločnosti okamžite prepustil. Z týchto účtov vyplýva, že konzervatívni novinári a politici vrátane vtedajšieho prezidenta Donalda Trumpa boli zaradení na čiernu listinu, ich tweety, ktoré nezodpovedali politickým požiadavkám spoločnosti, boli blokované a správy, ktoré nepropagovali liberálne názory, ako napríklad dnes už overená správa o notebooku Huntera Bidena.

Nepochybujem o tom, že Musk vedel, čo kupuje. Som si istý, že nielen on, ale aj mnoho ďalších ľudí zisťovalo, čo sa v spoločnosti deje. To tiež vysvetľuje, prečo prvou vecou, ktorú urobil, keď prevzal spoločnosť, bolo prepustenie najvyššieho vedenia spoločnosti.

Nemyslím si, že Musk chcel očistiť svet od zla alebo zlých ľudí. Ak by to urobil, už by bol „očistený“ od zlých ľudí. Napriek tomu veľmi podporujem Muskovo odhaľovanie faktov a skutočnosť, že sa mu to podarilo a prežil, musí znamenať, že má buď šťastie, alebo je v hre niečo, čoho si nie som vedomý.

Twitter je však len jedna platforma. Rovnaká situácia je nepochybne aj na Facebooku a iných platformách, ktoré združujú miliardy ľudí, ktorých možno kontrolovať.
Hlavným zmyslom celej hry je moc a kontrola. Preto bývalí manažéri Twitteru urobili to, čo urobili, a preto všetky veľké technologické, mediálne a internetové spoločnosti manipulujú s údajmi. Aj preto sa do týchto machinácií zapojila FBI, ako ukazujú súbory na Twitteri.

Pointa je v tom, že kto ovláda médiá, ovláda to, čo ľudia vedia, a kto ovláda to, čo ľudia vedia, ovláda to, čo si myslia. Keď máte pod kontrolou to, čo si ľudia myslia, neexistuje žiadne obmedzenie toho, čo s nimi môžete robiť. To je konečný cieľ veľkých technologických spoločností: moc a kontrola pre moc a kontrolu.

Neviem, či Elon Musk túži po moci a kontrole alebo po niečom inom. Už mnoho rokov je priekopníkom v oblasti špičkových technológií, založil spoločnosti Tesla a SpaceX, ale Twitter je pre neho novinkou. Kam ho to zavedie, si môžeme len domýšľať. Môže sa zapojiť do spolupráce s rôznymi spoločnosťami a ľuďmi. V každom prípade som vždy za transparentnosť a odhaľovanie problémov, pretože len tak sa dajú identifikovať problémy a zlo a následne ich napraviť. Preto nech je Muskova motivácia akákoľvek, pokiaľ odhaľuje pravdu, som za ňu.

Ako môžem prekonať strach zo smrti

27.01.2023

Nemáme predstavu o tom, čo sa v našich životoch skutočne deje. Preto je najlepšie, ak sa tým nebudeme zaoberať. Tento potenciál máme v sebe. Zbaviť sa strachu si vyžaduje určitú zručnosť, ktorá je pre nás dôležitá. Strach sa nachádza v našej túžbe po kontrole a prichádza vtedy, keď nemáme kontrolu nad situáciami, v ktorých sa nachádzame. Keď sa zbavíme strachu, [...]

Prečo sa rozpadá čoraz viac rodín?

22.01.2023

Čoraz viac rodín sa rozpadá. Ľudia nie sú ochotní znášať obmedzenia, ktoré si rodina vyžaduje. Aby sme mohli žiť v rámci obmedzení vyplývajúcich z rodinného života, musíme splniť niekoľko podmienok. Jednou z nich je prijať skutočnosť, že inštitúcia rodiny bola pre nás ustanovená prírodou. To znamená, že ak by sme pochopili, že životom v rodine môžeme [...]

Dnešná doba vyžaduje viac súcitu medzi ľuďmi

18.01.2023

Vďaka empatii prežívame bolesť druhých a vďaka súcitu cítime bolesť druhých tak, že ju dokážeme aj zvládnuť. Práve súcit prichádza s láskou, čo je kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma javmi. Podľa slovníka Merriam-Webster je empatia „činnosť spočívajúca v chápaní, uvedomovaní si, vnímaní a zástupnom prežívaní pocitov, myšlienok a skúseností iného [...]

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Nové poplatky sa nezavedú

27.01.2023 15:20, aktualizované: 15:52

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

Žilinka

Žilinka koná v prospech figúr zo Smeru a Sme rodina, tvrdí Baránik

27.01.2023 15:15

Alojz Baránik (SaS) požiadal predsedu ústavnoprávneho výboru o predvolanie si generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Ide o pravdu, Peter Pellegrini

Pellegrini v Ide o pravdu: Príde najšpinavšia kampaň v histórii. Nedáme sa stiahnuť do blata Matovičom

27.01.2023 15:00

SaS je kľúčom k júnovým voľbám, ak ich jej poslanci podporia, tak opozícia s hlasmi Sme rodina skoršie voľby presadí, hovorí šéf Hlasu Peter Pellegrini.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 491486x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie