Založ si blog

Čo sa môžeme naučiť z vesmíru

Kedysi dávno sa vesmír stlačil do jedného bodu a explodoval v takzvanom veľkom tresku. Jeho časti sa rozptýlili do všetkých strán, kým sa nevytvorila rovnováha medzi silami, ktoré na nej pôsobili.
Príroda ako celok neustále smeruje k takejto rovnováhe. V súčasnosti sme v procese rozširovania, ďaleko od centra spojenia. Niektorí vedci tvrdia, že tento proces sa musí skončiť a potom nastane ďalší proces, buď zlúčenie, alebo aspoň návrat k nejakej novej forme rovnováhy. Áno, je to tak!

Môžeme ovplyvniť nebeské telesá, aby sa vrátili do svojho stredu, a zistiť, do akej miery ovplyvňujeme nespočetné galaxie, hviezdy a planéty, aby sa stali jedným celkom.
Ako môžeme ovplyvniť vesmír? Najprv musíme pochopiť, že celý vesmír je jediná túžba. Proces rozptýlenia a spojenia prebieha paralelne s duchovným procesom, ktorý začína od stavu nazývaného „spoločná duša“.

Vtedy sme my ľudia prežívali svoje úplné spojenie ako jedinú túžbu. Táto túžba sa rozpadla na obrovské množstvo častí. V každom z nás je malá časť tejto spoločnej túžby alebo duše. Všetci sme vyšli z tejto spoločnej podstaty a cieľom nášho života je spojiť naše vzdialené, rozbité a rozptýlené túžby s touto jedinou túžbou alebo dušou. Keď spojíme všetky svoje túžby k jedinému konečnému cieľu, potom ich vyššia moc spojí do jedného celku, začneme vidieť, ako sa všetky časti vesmíru spájajú do jednej vzájomne sa doplňujúcej a celistvej jednoty. A keď dosiahneme tento konečný stav, dosiahneme pocit dokonalosti a večnosti.

Pocit večnosti, ktorý dosiahneme na konci nášho vývoja, môžeme zažiť už v nekonečnom priestore vesmíru. Tento jav môžeme pozorovať v astronómii, kde sa určitý priestor vo vesmíre považoval za prázdny, a potom sa s pomocou pokročilejších technológií zistilo, že to, čo sme predtým považovali za prázdny priestor, sa v skutočnosti skladá zo vzdialenejších galaxií. Inými slovami, vesmír nám ukazuje fyzický príklad nekonečna, ktorý je paralelou duchovného stavu večnosti. Keď spojíme naše nespočetné túžby do jedinej, pocítime stav večnosti.

Ako môžem prekonať strach zo smrti

27.01.2023

Nemáme predstavu o tom, čo sa v našich životoch skutočne deje. Preto je najlepšie, ak sa tým nebudeme zaoberať. Tento potenciál máme v sebe. Zbaviť sa strachu si vyžaduje určitú zručnosť, ktorá je pre nás dôležitá. Strach sa nachádza v našej túžbe po kontrole a prichádza vtedy, keď nemáme kontrolu nad situáciami, v ktorých sa nachádzame. Keď sa zbavíme strachu, [...]

Prečo sa rozpadá čoraz viac rodín?

22.01.2023

Čoraz viac rodín sa rozpadá. Ľudia nie sú ochotní znášať obmedzenia, ktoré si rodina vyžaduje. Aby sme mohli žiť v rámci obmedzení vyplývajúcich z rodinného života, musíme splniť niekoľko podmienok. Jednou z nich je prijať skutočnosť, že inštitúcia rodiny bola pre nás ustanovená prírodou. To znamená, že ak by sme pochopili, že životom v rodine môžeme [...]

Dnešná doba vyžaduje viac súcitu medzi ľuďmi

18.01.2023

Vďaka empatii prežívame bolesť druhých a vďaka súcitu cítime bolesť druhých tak, že ju dokážeme aj zvládnuť. Práve súcit prichádza s láskou, čo je kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma javmi. Podľa slovníka Merriam-Webster je empatia „činnosť spočívajúca v chápaní, uvedomovaní si, vnímaní a zástupnom prežívaní pocitov, myšlienok a skúseností iného [...]

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Ambulancie nové poplatky nezavedú

27.01.2023 15:20

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

Žilinka

Žilinka koná v prospech figúr zo Smeru a Sme rodina, tvrdí Baránik

27.01.2023 15:15

Alojz Baránik (SaS) požiadal predsedu ústavnoprávneho výboru o predvolanie si generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Ide o pravdu, Peter Pellegrini

Pellegrini v Ide o pravdu: Príde najšpinavšia kampaň v histórii. Nedáme sa stiahnuť do blata Matovičom

27.01.2023 15:00

SaS je kľúčom k júnovým voľbám, ak ich jej poslanci podporia, tak opozícia s hlasmi Sme rodina skoršie voľby presadí, hovorí šéf Hlasu Peter Pellegrini.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 491453x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie