Založ si blog

Môžu byť ľudia vychovaní tak, aby boli ľuďmi?

My ľudia sa ako ľudské bytosti musíme začať rozvíjať nad úroveň našej zvieracej existencie, a to je možné len vtedy, ak sa zapojíme do určitého druhu výchovy.

Ak sa naučíme, ako sa v ľudskej spoločnosti pozitívne vzťahovať jeden k druhému a ako nahradiť naše egoistické postoje altruistickými, potom sa povznesieme nad úroveň zvieracej existencie a staneme sa ľudskými bytosťami v plnom zmysle slova.

Vyvíjať sa ako ľudské bytosti znamená naučiť sa nájsť rovnováhu s integrálnymi zákonmi prírody, ktoré pôsobia na náš život. Ak sa naučíme, ako sa pozitívne vzťahovať k sebe navzájom v ľudskej spoločnosti a ako vymeniť svoje egoistické postoje za altruistické, potom sa povznesieme nad úroveň zvieracej existencie a staneme sa ľudskými bytosťami v plnom zmysle slova.

Najprv si musíme zabezpečiť život tým, že zabezpečíme svojim fyzickým telám základné živočíšne potreby: jedlo, sex a rodinu, a potom môžeme začať svoj ľudský vývoj. Musíme sa vzdelávať a zistiť, kto a čo sme, odkiaľ pochádzame, prečo existujeme, aký vývoj je nám určený, ako môžeme usmerniť svoj ľudský vývoj, aký by mal byť náš postoj k spoločnosti okolo nás, aký by mal byť postoj spoločnosti k nám a ako sa môžeme harmonicky rozvíjať spoločne – my vo vzťahu k spoločnosti a spoločnosť vo vzťahu k nám.

Sme povinní zapojiť sa do rozvoja, ktorý z nás urobí ľudské bytosti. Myslím si však, že nikto nechápe, čo znamená rozvíjať v sebe človeka, a preto sa nám takýto proces nedarí realizovať. Jedným z prejavov našej neschopnosti rozvinúť sa v ľudskú bytosť je, že nerozumieme mladej generácii. Stále viac sa od nich odpútavame a nevieme, čo s nimi bude a ako ich viesť správnym a prospešným smerom. Všetko nechávame tak, ako je, v stave množiacich sa problémov a kríz.

Veľmi jednoducho povedané, musíme pochopiť, čo od nás príroda vyžaduje, a rozvíjať sa tak, aby sme dokázali zvládnuť požiadavky, ktoré na nás príroda kladie. Ak tieto požiadavky splníme, môžeme začať vytvárať harmonický a pokojný svet, ktorý bude v rovnováhe s prírodou.

Môžeme naplniť svet láskou?

20.03.2023

Všetci chceme žiť vo svete naplnenom láskou, ale zároveň si myslíme, že je to nemožné. Čo keby sme však dostali šancu žiť v takomto láskou naplnenom svete? Žijeme vo svete, ktorý je oveľa menej bezpečný a predvídateľný ako v minulosti. Čím viac medzi nami narastá konflikt, rivalita a boj, tým horšie a horšie sa nám žije. Naša sebecká povaha, ktorá sa usiluje o [...]

Skrytá súvislosť medzi vojnou na Ukrajine a zemetrasením v Turecku

17.03.2023

Zatiaľ čo sa svet borí s ničivými následkami zemetrasení v Turecku a Sýrii, na Ukrajine pokračujú prudké boje bez náznaku zmiernenia. Či už sú mestá zničené strelami alebo zemetrasením, výsledkom je ľudské utrpenie a nespočetné množstvo stratených alebo zničených životov. Zdá sa, že medzi týmito dvoma katastrofami nie je žiadna súvislosť, akoby neexistovalo [...]

Hrozí hladomor aj dnes?

01.03.2023

Jeden z mojich študentov sa ma opýtal na pravdepodobnosť celosvetového hladomoru a citoval správu, v ktorej takmer 90 percent opýtaných medzinárodných odborníkov na potravinovú bezpečnosť a výživu predpovedalo, že „bez inovácií a odvážnych opatrení sa bude celosvetový hlad v nasledujúcom desaťročí naďalej zvyšovať“. Nemali by sme plniť sklady a sýpky [...]

polícia, policajná páska

Na odľahlom mieste v Bernolákove našli zakopané telo muža

20.03.2023 15:36

V Bernolákove v okrese Senec našli zakopané telo muža. Časť tela trčiaceho zo zeme na odľahlom mieste pri Malom Dunaji si všimli psičkári.

polícia, NAKA

Pri akcii Barón obvinili funkcionárov Slovenského pozemkového fondu

20.03.2023 15:27

NAKA zasahovala v Trnavskom a Nitrianskom kraji. Výsledkom je päť zadržaných, ktorí už čelia obvineniu.

putin

Poslal Putin do Mariupoľa dvojníka? Expert: Už je to až smiešne

20.03.2023 15:13

Zaznievajú hlasy, že do Mariupoľa nielenže nepricestoval Putin sám, ale na propagandistických záberoch sa dokonca zhovára s dovezenými hercami.

Izraelský minister financií Bezalel Smotrič

Izraelský minister: Palestínčania nie sú národ, nemajú právo na svoju krajinu

20.03.2023 14:37

Minister Smotrič sa preslávil radom kontroverzných výrokov na adresu Palestínčanov. Vyslúžil si kritiku od palestínskeho aj izraelského premiéra.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 258
Celková čítanosť: 515690x
Priemerná čítanosť článkov: 1999x

Autor blogu

Kategórie