Založ si blog

Skrytá súvislosť medzi vojnou na Ukrajine a zemetrasením v Turecku

Zatiaľ čo sa svet borí s ničivými následkami zemetrasení v Turecku a Sýrii, na Ukrajine pokračujú prudké boje bez náznaku zmiernenia. Či už sú mestá zničené strelami alebo zemetrasením, výsledkom je ľudské utrpenie a nespočetné množstvo stratených alebo zničených životov. Zdá sa, že medzi týmito dvoma katastrofami nie je žiadna súvislosť, akoby neexistovalo nič, čo by spájalo vojny so zemetraseniami, ale nie je to tak. Medzi všetkými katastrofami, či už ide o zemetrasenia, vojny, hladomory alebo epidémie, existuje skrytá súvislosť, ktorá oslabuje ľudskú spoločnosť a umožňuje vypuknutie všetkých kríz.

Ľudstvo sa neskladá z množstva samostatných jednotlivcov; ľudstvo je jeden celok, jedna entita, jedno telo, v ktorom sa všetci navzájom ovplyvňujú. Tak ako je oslabené telo vystavené vyššiemu riziku vypuknutia rôznych chorôb a problémov, tak je oslabená ľudská spoločnosť vystavená riziku vypuknutia kríz, ktoré sa týkajú celého ľudstva. Keď je celkový zdravotný stav človeka zlý, môže sa to prejaviť bežným prechladnutím alebo zhoršenou funkciou jednotlivých orgánov, napríklad cukrovkou, rakovinou alebo celkovým kolapsom orgánových systémov. Aj keď súvislosť medzi zdravotnými komplikáciami nie je na prvý pohľad zjavná, v podstate ide o disharmóniu celého tela, ktorá umožňuje prepuknutie všetkých týchto chorôb.

Toto pravidlo platí aj pre „tělo“ ľudstva. Na prvý pohľad sa zdá, že katastrofy a vojny spolu nesúvisia. Za všetkým však stojí zlé zdravie a disharmónia jednej entity – ľudstva, disharmónia medzi jeho bunkami, teda ľuďmi.
Ľudia sa necítia ako jedna entita a správajú sa, akoby neboli jedným tvorom. To, že proti sebe bojujú, akoby boli jednotlivcami, a snažia sa jeden druhého ovládnuť alebo dokonca zničiť, oslabuje celý systém, v ktorom sa všetci nachádzajú. Z tohto dôvodu vo svete prepuknú „choroby“.

Jediný rozdiel medzi týmito zdanlivo nesúvisiacimi tragédiami je v tom, že celkové oslabenie sa prejavuje rôznymi príznakmi v rôznych regiónoch podľa ich špecifických podmienok. Spôsob, ako zabrániť všetkým katastrofám, zostáva rovnaký, pretože príčina je rovnaká – rozpad ľudskej spoločnosti – a jediným liekom je posilnenie súdržnosti a vzájomnej zodpovednosti na celom svete.

Hoci musíme riešiť každú katastrofu a krízu osobitne, snažiť sa obnoviť mier na Ukrajine a zachrániť životy v Turecku, musíme tiež pracovať na dlhodobom riešení, aby sme zabránili budúcim katastrofám alebo ich zmiernili. Musíme začať podporovať silnejšie medziľudské vzťahy na všetkých úrovniach.

Ľudské vzťahy sa rozpadajú od rodinnej úrovne až po medzinárodnú, preto je dôležité, aby sa vzdelávanie začalo zameriavať na to, ako vytvárať pozitívne medziľudské väzby. Vďaka tomu sa ľudia budú cítiť lepšie, bezpečnejšie a šťastnejšie nielen na osobnej úrovni, ale zmení sa aj celá naša spoločnosť a naše správanie v nej, a teda aj svet.

Dobré sociálne väzby vytvárajú stabilnú, láskavú spoločnosť a mierové medzinárodné vzťahy. Zabraňujú vykorisťovaniu ľudí a vyčerpávaniu prírodných zdrojov. Vplyv vzdelávania, ktorého cieľom je posilniť význam pozitívnych väzieb, nás ovplyvňuje nielen na osobnej úrovni, ale aj na globálnej.

Ak sa chceme trvalo poučiť z katastrof, ktoré postihli ľudstvo, ako napríklad vojna na Ukrajine a zemetrasenie v Turecku, musíme začať realizovať globálny plán. Jeho cieľom bude, aby sme si uvedomili našu vzájomnú závislosť od kvality medziľudských vzťahov a to, že len láskavé, pozitívne vzťahy nám umožnia znížiť závažnosť kríz alebo im úplne zabrániť.

Môžeme naplniť svet láskou?

20.03.2023

Všetci chceme žiť vo svete naplnenom láskou, ale zároveň si myslíme, že je to nemožné. Čo keby sme však dostali šancu žiť v takomto láskou naplnenom svete? Žijeme vo svete, ktorý je oveľa menej bezpečný a predvídateľný ako v minulosti. Čím viac medzi nami narastá konflikt, rivalita a boj, tým horšie a horšie sa nám žije. Naša sebecká povaha, ktorá sa usiluje o [...]

Môžu byť ľudia vychovaní tak, aby boli ľuďmi?

16.03.2023

My ľudia sa ako ľudské bytosti musíme začať rozvíjať nad úroveň našej zvieracej existencie, a to je možné len vtedy, ak sa zapojíme do určitého druhu výchovy. Ak sa naučíme, ako sa v ľudskej spoločnosti pozitívne vzťahovať jeden k druhému a ako nahradiť naše egoistické postoje altruistickými, potom sa povznesieme nad úroveň zvieracej existencie a staneme sa [...]

Hrozí hladomor aj dnes?

01.03.2023

Jeden z mojich študentov sa ma opýtal na pravdepodobnosť celosvetového hladomoru a citoval správu, v ktorej takmer 90 percent opýtaných medzinárodných odborníkov na potravinovú bezpečnosť a výživu predpovedalo, že „bez inovácií a odvážnych opatrení sa bude celosvetový hlad v nasledujúcom desaťročí naďalej zvyšovať“. Nemali by sme plniť sklady a sýpky [...]

Brexit / Británia / klobúk / vešiak /

Nostalgia za EÚ? Dva roky po brexite podporujú dve tretiny Britov referendum o pripojení k únii

20.03.2023 17:12

Dva roky po vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ sa takmer dve tretiny Britov v ankete vyslovili za referendum o opätovnom pripojení sa k bloku 27 krajín.

ICC Karim Khan.

Prokurátor ICC: Nebudeme váhať konať vo veci vojnových zločinov na Ukrajine

20.03.2023 16:50

Rozhodnutie Medzinárodného trestného súdu vydať zatykače proti Putinovi a Ľvovovej-Belovovej nasledovalo po ich vlastnom priznaní o odvlečení ukrajinských detí do Ruska.

Dušan Kováčik

V korupčnom procese s exprokurátorom Kováčikom vypovedal aj bývalý šéf SIS

20.03.2023 16:14

Obžaloba viní Dušana Kováčika zo zločinu prijímania úplatku.

Vojany povodňová aktivita  Laborec povodeň záplavy rieka

V rieke Laborec v Michalovciach našli ženské telo

20.03.2023 15:58

Obhliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil pitvu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 258
Celková čítanosť: 515749x
Priemerná čítanosť článkov: 1999x

Autor blogu

Kategórie