Založ si blog

Amerika zažíva krízu sociálnej dôvery

Prežívame krízu sociálnej dôvery a situácia sa zhorší do takej miery, že naše vzťahy sa dostanú na bod mrazu a nebudeme schopní sa na ničom dohodnúť. A z tohto stavu spoločnosti, akoby zamrznutej v ľadovci, uvidíme, že zo vzájomnej nedôvery nemáme nič, a začneme túžiť po teple a láske.

Vtedy budeme potrebovať vzdelanie a poradenstvo, ako obohatiť naše zväzky, ako sa navzájom zblížiť a ako zahriať naše vzťahy láskou.

Na jednej strane sa bude stále prehlbovať vzájomná nedôvera a z nej vyplývajúci chlad vo vzťahoch a na druhej strane nám nezostane nič iné, len sa naučiť, ako nás príroda v rámci nášho evolučného vývoja tlačí do stavu bezmocnosti a beznádeje.

Rastúcu nedôveru a chlad vo vzťahoch spôsobuje naše neustále rastúce ego – túžba užívať si na úkor druhých a prírody. Ego dosiahlo obrovské rozmery a spôsobuje, že naše vzťahy sú čoraz chladnejšie. Nakoniec zistíme, že už nie sme schopní spolu v ničom vychádzať. A to bude čas začať umelo aktivovať láskavé vzťahy.

Ako umelo aktivovať láskavé vzťahy s pozitívnymi väzbami?

Tento proces budeme musieť začať v malých skupinách ľudí, ktorí si uvedomujú potrebu transformácie negatívnych medziľudských vzťahov a ktorí sú ochotní budovať ohľaduplnosť a úctu namiesto vrodenej vzájomnej nedôvery.
Ak sa zapojíme do tohto procesu učenia, ktorý obohacuje našu vzájomnú prepojenosť a zameriava sa na praktickú prax pozitívnych vzťahov v malých skupinách, začneme vidieť, ako nás príroda tlačí k tomu, aby sme žili ako jedno telo so vzájomnou zodpovednosťou medzi jeho časťami. Je to podobné tomu, ako bunky a orgány žijú a fungujú v spoločnom a harmonickom záujme o zdravie a blaho tela.

Ako môžu rôznorodé a dokonca protichodné časti existovať v harmonickom spojení? Je to preto, že existuje prirodzený systém života, ktorý ich spája.

Musíme do seba vtiahnuť pozitívnu silu prírody – silu vzájomnosti, lásky a spojenia. Táto sila nás spojí rovnakým spôsobom, ako sa spájajú bunky a orgány ľudského tela.

Naším ďalším vývojovým štádiom je uvedomenie si našej vzájomnej prepojenosti a závislosti. Musíme pochopiť dôležitosť vzájomného rešpektu, že život vo vzájomnej nedôvere nepovedie k ničomu dobrému a že sa musíme o seba navzájom starať zodpovedne a s úctou.

Keď dospejeme k tomuto poznaniu, potom sa v nás rozvinie silná túžba po pozitívnej sile lásky prírody, ktorá vzkriesi našu vzájomnú závislosť. Je to všadeprítomná sila, ale čaká, skrytá pred naším egoistickým vnímaním. Je to vlastne sila, ktorá v nás zamrzla a prestala rásť a našemu egoistickému mysleniu dovolila riadiť naše životy.
Keď do našich vzťahov vstúpi pozitívna sila prírody a my pochopíme, že od nej závisí naše prežitie, potom môžeme túto silu takpovediac „vytiahnuť z mrazničky“ a nechať sa ňou viesť: Aby nás najprv spojila nad našou vzájomnou nedôverou a potom toto spojenie ďalej posilňovala, až kým nebudeme cítiť, že žijeme v jednom tele, že sme jedna osoba.

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550259x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie