Založ si blog

Informácia, pred ktorou už nesmieme zatvárať oči

Ľudstvo sa musí dozvedieť, že existuje ďalšia úroveň úplného zjednotenia, ku ktorej nás príroda posúva tým, že nás spája proti našej vôli. Skutočnosť, že my, ľudia, tuto pravdu stále nechápeme a nechceme jej ísť v ústrety, je dôvodom všetkých foriem utrpenia, ktoré prežívame. Inými slovami, existujú sily prírody, ktoré nás stále viac prepájajú. Ak budeme toto pozitívne spojenie odmietať, budeme zažívať utrpenie. A naopak, pokiaľ budeme jednať v súlade a v jednote so silami, ktoré nás prepájajú, bude náš život komfortný a šťastný.

To je dôvod, prečo dnes potrebujeme úplne nový druh vzdelania o prírodných silách, ktoré na nás pôsobia, a o tom, jak môžeme s týmito silami pracovať. Je najvyšší čas, aby sme si uvedomili nutnosť pozitívneho spojenia pre dobro všetkých a celku. Potom sa bez problémov povznesieme na ďalšiu úroveň v harmonickom prepojení, ku ktorému nás príroda smeruje.

Je zrejmé, že ľudstvo je jeden celok. Pred touto globálnou závislosťou a prepojením sa nemáme kam uniknúť. Vstúpiť do jednoty s prírodou teda znamená, že by sme mali prehodnotiť svoje postoje k tomuto narastajúcemu, globálnemu, vzájomne závislému a prepojenému stavu, v ktorom sa nachádzame – uvedomiť si, že sme všetci na jednej lodi, že sme všetci jedna rodina – a začať sa podľa toho k sebe navzájom správať. To je to pravé posolstvo, ktoré sa nám príroda snaží odovzdať a ktoré máme počuť. A pokiaľ zostaneme ako hlúpe deti, ktoré sa naháňajú len za tým, čo sa im zdá sladké a dobré, bez ohľadu na druhých, ktorí nevnímajú svoj vplyv na ostatných – vzájomnú závislosť, čo potom urobí matka príroda? Bude na nás tlačiť dovtedy, pokiaľ nezačneme načúvať tomu, čo nám chce povedať. Náš nesúlad so spájajúcou silou prírody je príčinou nášho dnešného utrpenia a tiež utrpenia, ktoré budeme v budúcnosti zažívať stále viac.

Mali by sme teda vnímať to, čo nám chce príroda povedať: Že sme jeden globálne vzájomne závislý a prepojený celok menom ľudstvo. Pokiaľ chceme žiť harmonicky a mierumilovne, musíme niesť zodpovednosť za tento celok a zmeniť svoje postoje tak, aby zahŕňali všetko, tak ako samotná príroda.

Je to pomerne zložité, pretože sme sa narodili a vyrástli vyslovene vo svojej egoistickej prirodzenosti, kde vlastný prospech uprednostňujeme na úkor druhých a prírody. Pokiaľ si však zvolíme novú cestu, cestu nového vzdelávania, ktoré obohatí a zvýši dôležitosť prepojenia sa na celom svete, potom budeme schopní prejsť žiadúcou transformáciou. Naša premena zmierni tlak prírody vo forme nešťastí, vojen a ochorení, ktoré nás nepochybne čakajú, pokiaľ budeme hluchí k posolstvu prírody.

 

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Umelá inteligencia predpovedá úmrtie ľudí. Je toto niečo, čo chceme?

18.06.2024

V Dánsku bol spustený program založený na umelej inteligencii, o ktorom rôzni vedci tvrdia, že dokáže predpovedať očakávanú dĺžku života so 78 percentnou presnosťou. Otázka je, či potrebujeme takéto mechanizmy, to jest, ktoré nám pomáhajú nejakým spôsobom vedieť dátum svojej smrti? Avšak predtým, ako by sme sa spýtali, či by sme chceli poznať dátum nášho [...]

Čo znamená žiť v prítomnom okamihu

16.06.2024

Žiť tu a teraz Vedomý život v prítomnosti – ako ho dosiahnuť Jeden z mojich študentov sa ma nedávno opýtal, čo to znamená žiť v prítomnom okamihu, a to na základe alegórie dialógu medzi motýľom a trvalkou. Jednodenný motýľ pristál na trvalke a začal obdivovať všetko, čo videl: „Slnko je také milé a krásne! Tá rosa je úžasná! A aká je to lúka! A tá obloha! [...]

Peter Kubina

Policajti Čurilla a Ďurka žiadajú odškodné za väzbu

21.06.2024 14:35

O veci mal súd rozhodovať dnes, podľa medializovaných informácií však pojednávanie odročili na september pre nahlásenú bombu.

cvičenie

Lukašenko provokuje na hraniciach s Poľskom: Bielorusi začali neohlásené cvičenie

21.06.2024 14:34

Cvičenia sa zúčastňujú jednotky operačného velenia, špeciálne sily, raketové vojská, delostrelectvo, letectvo a protivzdušná obrana.

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,

Balkán sa ponoril do doby kamennej: Pre výpadky elektriny nastal „úplný chaos“

21.06.2024 14:24

Región zápasí s vlnou horúčav, teploty tam presahujú 40 stupňov Celzia.

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24, aktualizované: 14:12

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 397
Celková čítanosť: 736403x
Priemerná čítanosť článkov: 1855x

Autor blogu

Kategórie