Založ si blog

Informácia, pred ktorou už nesmieme zatvárať oči

Ľudstvo sa musí dozvedieť, že existuje ďalšia úroveň úplného zjednotenia, ku ktorej nás príroda posúva tým, že nás spája proti našej vôli. Skutočnosť, že my, ľudia, tuto pravdu stále nechápeme a nechceme jej ísť v ústrety, je dôvodom všetkých foriem utrpenia, ktoré prežívame. Inými slovami, existujú sily prírody, ktoré nás stále viac prepájajú. Ak budeme toto pozitívne spojenie odmietať, budeme zažívať utrpenie. A naopak, pokiaľ budeme jednať v súlade a v jednote so silami, ktoré nás prepájajú, bude náš život komfortný a šťastný.

To je dôvod, prečo dnes potrebujeme úplne nový druh vzdelania o prírodných silách, ktoré na nás pôsobia, a o tom, jak môžeme s týmito silami pracovať. Je najvyšší čas, aby sme si uvedomili nutnosť pozitívneho spojenia pre dobro všetkých a celku. Potom sa bez problémov povznesieme na ďalšiu úroveň v harmonickom prepojení, ku ktorému nás príroda smeruje.

Je zrejmé, že ľudstvo je jeden celok. Pred touto globálnou závislosťou a prepojením sa nemáme kam uniknúť. Vstúpiť do jednoty s prírodou teda znamená, že by sme mali prehodnotiť svoje postoje k tomuto narastajúcemu, globálnemu, vzájomne závislému a prepojenému stavu, v ktorom sa nachádzame – uvedomiť si, že sme všetci na jednej lodi, že sme všetci jedna rodina – a začať sa podľa toho k sebe navzájom správať. To je to pravé posolstvo, ktoré sa nám príroda snaží odovzdať a ktoré máme počuť. A pokiaľ zostaneme ako hlúpe deti, ktoré sa naháňajú len za tým, čo sa im zdá sladké a dobré, bez ohľadu na druhých, ktorí nevnímajú svoj vplyv na ostatných – vzájomnú závislosť, čo potom urobí matka príroda? Bude na nás tlačiť dovtedy, pokiaľ nezačneme načúvať tomu, čo nám chce povedať. Náš nesúlad so spájajúcou silou prírody je príčinou nášho dnešného utrpenia a tiež utrpenia, ktoré budeme v budúcnosti zažívať stále viac.

Mali by sme teda vnímať to, čo nám chce príroda povedať: Že sme jeden globálne vzájomne závislý a prepojený celok menom ľudstvo. Pokiaľ chceme žiť harmonicky a mierumilovne, musíme niesť zodpovednosť za tento celok a zmeniť svoje postoje tak, aby zahŕňali všetko, tak ako samotná príroda.

Je to pomerne zložité, pretože sme sa narodili a vyrástli vyslovene vo svojej egoistickej prirodzenosti, kde vlastný prospech uprednostňujeme na úkor druhých a prírody. Pokiaľ si však zvolíme novú cestu, cestu nového vzdelávania, ktoré obohatí a zvýši dôležitosť prepojenia sa na celom svete, potom budeme schopní prejsť žiadúcou transformáciou. Naša premena zmierni tlak prírody vo forme nešťastí, vojen a ochorení, ktoré nás nepochybne čakajú, pokiaľ budeme hluchí k posolstvu prírody.

 

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550248x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie