Založ si blog

Čo najdôležitejšie sa dá naučiť od matky?

Keď mi zomrela mama, mal som už viac ako 70 rokov. Celý život som cítil, že ma nosí na rukách a až v okamihu jej odchodu ma opustila.
Ako deti sme úplne závislí od starostlivosti matiek. Prirodzená starostlivosť, ktorú matky poskytujú svojim deťom, je najsilnejšou túžbou nad všetky ľudské túžby. Je to preto, že túžba matky starať sa o svoje dieťa a nadviazať s ním puto stojí nad všetkými ostatnými túžbami – po jedle, sexe, rodine, bohatstve, úcte a moci.
Často zdôrazňujem veľký význam materskej starostlivosti o dieťa, pretože túto silu starostlivosti musíme využiť na to, aby sme ľudstvo priviedli do harmonického a mierového stavu. Od nej závisí pozitívna budúcnosť ľudskej spoločnosti.
V kabalistickej múdrosti hovoríme o sfire Bina ako o vlastnosti, ktorá sa snaží len dávať a obdarovávať, ako o bezpečí, podpore a štíte. Je to podobné príkladu matky, ktorá sa stará o svoje dieťa na tomto svete.
Ak chceme využiť túto silu Bina, keď sa zahalíme do sily obdarovania, potom sa stávame podobným dieťaťu v náručí svojej matky. Získavame ochranu zvláštnej sily Bina, sily v prírode, ktorú kabalisti nazývajú „Svetlo Chasadim (Milosrdenstvo)“. Tá nás ochraňuje pred negatívnymi egoistickými silami, ktoré v našom živote spôsobujú najrôznejšie utrpenie.
To je všetko, čo ľudstvu chýba: zmysel pre najvyššiu silu súcitu, ktorá chce len dávať a pokrýva naše vzťahy v spoločnosti ako dáždnik, podobne ako prirodzená starostlivosť matky o svoje dieťa. Potom sa nemôžeme voči sebe navzájom správať negatívne, pretože škodlivé egoistické sily sa „boja matky“, sily milosrdenstva, ktorá je medzi nami prítomná.

 

Dávidove žalmy sa stali na začiatku roku 2024 jedným z piatich najvyhľadávanejších výrazov

22.07.2024

Slovo „Tehilim“, označujúce Dávidove žalmy, sa umiestnilo medzi piatimi najvyhľadávanejšími výrazmi na internete. Keď ľudia prežívajú úzkostné stavy a cítia sa všeobecne zle, skutočne sa často obracajú k Dávidovým žalmom. Práve preto ich napísal. Obsahujú totiž taký jazyk a formu, s pomocou ktorých sa môžeme obracať k Stvoriteľovi. Je dôležité rozpoznať, [...]

Aké voľby sú najdôležitejšie v živote?

19.07.2024

My, ľudia, sa od zvierat líšime tým, že okrem túžby po jedle, sexe, prístreší a rozmnožovaní máme aj tzv. spoločenské túžby po bohatstve, moci a vedomostiach, ktoré môžeme uspokojovať na úkor okolitej spoločnosti. Tieto ďalšie spoločenské túžby, ktoré nazývame “ túžby človeka v našom svete“, môžu byť zamerané buď na podmanenie si a potlačenie [...]

Dilema vlastného ja: Rozlišovanie svojej egoistickej povahy od vlastného duchovného potenciálu

17.07.2024

Sme zdrojom vlastnej radosti i smútku. Sme zdrojom špiny i čistého prameňa. Ako ľudia v zrkadle, je i svet mnohotvárny. Je bezvýznamný a je nekonečne veľký! — Omar Chajjám Naozaj sme zásobárňou špiny aj čistoty. To znamená, že sme boli odvrhnutí od duchovnej stránky lásky, dávania a spojenia k jej telesnému protikladu. Necítime [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 417
Celková čítanosť: 761264x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie