Založ si blog

Počujeme hlas prírody?

Matka príroda nám posiela prírodné katastrofy, záplavy, zemetrasenia a suchá, aby nami otriasla a vytrhla nás z nášho súčasného spôsobu života, v ktorom prevláda sebecký vzorec správania – vykorisťovanie, manipulácia a nenávisť v našich vzťahoch a priviedla nás k opačnému spôsobu života – k vzťahom, v ktorých sa navzájom podporujeme a dopĺňame, ako je opísané slovami: „ako jeden človek s jedným srdcom“, teda ako jeden dobre koordinovaný a vzájomne závislý systém.

Inými slovami, ak by sme my ľudia medzi sebou vytvárali harmonické a vyvážené vzájomné vzťahy, potom by sa rovnováha na našej úrovni rozvinula do celej prírody. Prírodu by sme začali vnímať harmonicky a pokojne a prírodné katastrofy, ako ich nazývame, by sa stali minulosťou.

Bolo by múdre venovať pozornosť tomu, čo nám matka príroda chce naliehavo povedať prostredníctvom prírodných katastrof: že prichádzajú, aby nami otriasli, aby nás prebudili z nášho súčasného nešťastného stavu – egoistického postoja k sebe navzájom a aby nás prebudili do opačného, do harmonického a pokojného sveta.

V skutočnosti žijeme vo svete, ktorý je absolútne dobrý, a len my ľudia mu svojimi egoistickými postojmi voči sebe navzájom dávame negatívnu podobu. Blíži sa čas, keď sa prebudíme a uvedomíme si, že sa už nechceme na seba pozerať cez egoistickú optiku – kde každý z nás uprednostňuje svoj vlastný prospech na úkor iných – a namiesto toho sa chceme začať k sebe správať trpezlivo, láskavo a vytvárať vzťahy, v ktorých sa všetci podieľajú na starostlivosti o dobro celku.

Ak sa nám podarí takáto zmena zrealizovať, budeme svedkami doteraz nepoznaného dobrého života. Preto sa musíme usilovať o to, aby sme čo najrýchlejšie takéto vzťahy vytvorili.

Pomáhajú nám prírodné katastrofy vzájomne sa zbližovať?

25.09.2023

Pozorujeme, ako sa ľudia v krízových situáciách zbližujú a viac si pomáhajú. Príroda nám posiela takéto situácie práve preto, aby sme si uvedomili naše spojenie a myšlienku, že musíme brať ohľad na potreby druhých ako na svoje vlastné. Príroda je živý systém. Je to uzavretý kruh, prepojený od začiatku do konca a naopak. Inými slovami, je to celistvý systém, ktorý [...]

Ako môžem zvládnuť Svoju závislosť na hazarde?

22.09.2023

Atraktívnosť hazardných hier pramení z pocitu nedostatočného spojenia s osudom. Čo je to nedostatočné spojenie s osudom? Je to absencia harmonického spojenia medzi človekom a prírodou alebo absencia cesty, ktorá k tomuto cieľu vedie. Základom všetkých našich túžob je túžba spojiť sa so zdrojom nášho života, so silou lásky, odovzdania a spojenia, silou, ktorá nás [...]

Má introspekcia nejaké benefity?

19.09.2023

Ak budeme schopní introspekcie – sebareflexie, ktorej cieľom je zlepšiť naše vzájomné vzťahy integrálnym – celostným spôsobom, potom bude mať introspekcia skutočne veľký prínos. Ak si kladiem otázky, ako napríklad: „Kedy budeme schopní starať sa o všetkých ľudí na svete tak, ako sa staráme o svoju úzku rodinu?“, potom nás sebareflexia približuje k rovnováhe s [...]

Bratislava polícia Dúbravka

Krvavá dráma v Dúbravke. Aký mal strelec podľa psychiatra motív?

28.09.2023 19:05

Muž strieľal na sídlisku v Bratislave do ľudí aj policajtov.

voľby 2023, urny

Je Slovensku treba deravé moratórium? Volebný rozruch síce stíšilo, no ani zďaleka nemá volič od politikov pokoj

28.09.2023 19:00

Volebné moratórium momentálne zakazuje politickým stranám a koalíciám viesť volebnú kampaň a médiám informovať o ich pozitívnom, aj negatívnom hodnotení.

Elon Musk, Twitter

Muskova sociálna sieť sa otvára hoaxom o voľbách, zrušila možnosť nahlasovania

28.09.2023 18:34

Nedávna štúdia ukázala, že práve X má najvyšší pomer dezinformačných príspevkov.

USA / Kurz / učitelia / streľba /

Vyčíňanie 32-ročného útočníka si v Rotterdame vyžiadalo niekoľko obetí

28.09.2023 17:34, aktualizované: 18:14

Útočník založil požiar v byte a aj v nemocnici.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 602865x
Priemerná čítanosť článkov: 1977x

Autor blogu

Kategórie