Založ si blog

Prajem vám dobrý zápis do Knihy života

Na Nový rok si navzájom želáme dobrý zápis do Knihy života. Podľa tradície sú všetky ľudské činy zaznamenané v nebesiach. A my chceme byť zapísaní v dobrej knihe spravodlivých, nie v knihe hriešnikov. Preto si navzájom prajeme a blahoželáme si k Novému roku.

V modlitbe Roš hašana sú tieto slová: „Šťastný je ten, kto na Teba nezabúda“. Na čo by sme nemali zabúdať? Na našu vzájomnú lásku, na naše zjednotenie. Veď hlavným pravidlom Tóry je „milovať svojho blížneho ako seba samého“. A najmä počas sviatku Roš hašana, na začiatku nového roka, chceme, aby všetko bolo medové, sladké, milé, dobré, a tak si navzájom želáme dobrý rok.

Vzájomným zbližovaním sa približujeme k Vyššej sile, k Stvoriteľovi. A ak sa nám to nepodarilo minulý rok, chceme to dosiahnuť v novom roku, priblížiť sa k sebe navzájom, a tým aj k tomu najdôležitejšiemu – k Stvoriteľovi.
Podstatou sviatku Roš hašana je korunovať Stvoriteľa ako jediného vládcu na tomto svete. Je jasné, že Stvoriteľ je jedna, jedinečná a zvláštna Sila pôsobiaca v celej realite, čo je skutočnosť, ktorá si nevyžaduje náš súhlas.
Ale na druhej strane my sami chceme cítiť, že Stvoriteľ je Najväčšia sila na svete, ktorá všetko riadi. A my chceme byť Jeho služobníkmi, ktorí bezpodmienečne plnia Jeho príkazy.

Chceme, aby Stvoriteľ vládol nad celou zemou, teda nad všetkými našimi túžbami na sto percent. To je to, čo považujeme pre seba za dobrý nový rok.

Pomáhajú nám prírodné katastrofy vzájomne sa zbližovať?

25.09.2023

Pozorujeme, ako sa ľudia v krízových situáciách zbližujú a viac si pomáhajú. Príroda nám posiela takéto situácie práve preto, aby sme si uvedomili naše spojenie a myšlienku, že musíme brať ohľad na potreby druhých ako na svoje vlastné. Príroda je živý systém. Je to uzavretý kruh, prepojený od začiatku do konca a naopak. Inými slovami, je to celistvý systém, ktorý [...]

Ako môžem zvládnuť Svoju závislosť na hazarde?

22.09.2023

Atraktívnosť hazardných hier pramení z pocitu nedostatočného spojenia s osudom. Čo je to nedostatočné spojenie s osudom? Je to absencia harmonického spojenia medzi človekom a prírodou alebo absencia cesty, ktorá k tomuto cieľu vedie. Základom všetkých našich túžob je túžba spojiť sa so zdrojom nášho života, so silou lásky, odovzdania a spojenia, silou, ktorá nás [...]

Má introspekcia nejaké benefity?

19.09.2023

Ak budeme schopní introspekcie – sebareflexie, ktorej cieľom je zlepšiť naše vzájomné vzťahy integrálnym – celostným spôsobom, potom bude mať introspekcia skutočne veľký prínos. Ak si kladiem otázky, ako napríklad: „Kedy budeme schopní starať sa o všetkých ľudí na svete tak, ako sa staráme o svoju úzku rodinu?“, potom nás sebareflexia približuje k rovnováhe s [...]

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

Bratislava polícia Dúbravka

Krvavá dráma v Dúbravke. Aký mal strelec podľa psychiatra motív?

28.09.2023 19:05

Muž strieľal na sídlisku v Bratislave do ľudí aj policajtov.

voľby 2023, urny

Je Slovensku treba deravé moratórium? Volebný rozruch síce stíšilo, no ani zďaleka nemá volič od politikov pokoj

28.09.2023 19:00

Volebné moratórium momentálne zakazuje politickým stranám a koalíciám viesť volebnú kampaň a médiám informovať o ich pozitívnom, aj negatívnom hodnotení.

Elon Musk, Twitter

Muskova sociálna sieť sa otvára hoaxom o voľbách, zrušila možnosť nahlasovania

28.09.2023 18:34

Nedávna štúdia ukázala, že práve X má najvyšší pomer dezinformačných príspevkov.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 602868x
Priemerná čítanosť článkov: 1977x

Autor blogu

Kategórie