Založ si blog

Prajem vám dobrý zápis do Knihy života

Na Nový rok si navzájom želáme dobrý zápis do Knihy života. Podľa tradície sú všetky ľudské činy zaznamenané v nebesiach. A my chceme byť zapísaní v dobrej knihe spravodlivých, nie v knihe hriešnikov. Preto si navzájom prajeme a blahoželáme si k Novému roku.

V modlitbe Roš hašana sú tieto slová: „Šťastný je ten, kto na Teba nezabúda“. Na čo by sme nemali zabúdať? Na našu vzájomnú lásku, na naše zjednotenie. Veď hlavným pravidlom Tóry je „milovať svojho blížneho ako seba samého“. A najmä počas sviatku Roš hašana, na začiatku nového roka, chceme, aby všetko bolo medové, sladké, milé, dobré, a tak si navzájom želáme dobrý rok.

Vzájomným zbližovaním sa približujeme k Vyššej sile, k Stvoriteľovi. A ak sa nám to nepodarilo minulý rok, chceme to dosiahnuť v novom roku, priblížiť sa k sebe navzájom, a tým aj k tomu najdôležitejšiemu – k Stvoriteľovi.
Podstatou sviatku Roš hašana je korunovať Stvoriteľa ako jediného vládcu na tomto svete. Je jasné, že Stvoriteľ je jedna, jedinečná a zvláštna Sila pôsobiaca v celej realite, čo je skutočnosť, ktorá si nevyžaduje náš súhlas.
Ale na druhej strane my sami chceme cítiť, že Stvoriteľ je Najväčšia sila na svete, ktorá všetko riadi. A my chceme byť Jeho služobníkmi, ktorí bezpodmienečne plnia Jeho príkazy.

Chceme, aby Stvoriteľ vládol nad celou zemou, teda nad všetkými našimi túžbami na sto percent. To je to, čo považujeme pre seba za dobrý nový rok.

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738096x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie