Založ si blog

Roš hašana – Adamove narodeniny

Všetky národy sveta oslavujú Nový rok ako obyčajný pozemský sviatok a len pre Židov má zvláštny význam: Židia oslavujú stvorenie Adama. Je to veľmi významný dátum.

Päť dní pred Novým rokom (roš hašana) došlo k stvoreniu sveta a na Nový rok, v piatok o piatej hodine, bol stvorený Adam.

Všetky významné dáta židovského kalendára nie sú venované hmotným sviatkom, ale rôznym duchovným činom, vrátane stvorenia sveta a stvorenia Adama. Tieto sviatky dali židovskému národu spoločný zámer a cieľavedome ho posúvajú vpred.

Adam je duša, akási priestorová energetická štruktúra, sieť síl, a je obdobou Stvoriteľa.

Bola stvorená zhora, pôsobením Vyššej sily – silou dobra, lásky a odovzdávania. Preto aj samotná štruktúra existovala v rovnakom stave odovzdávania, lásky, milosrdenstva voči sebe samej a bola svojbytným, sebestačným „zámotkom“, ktorý sa nepotreboval vyvíjať.

Aby nastal rozvoj štruktúry, bolo nutné ju nejako rozhýbať, vniesť do nej prvok rušenia, ostrý vonkajší vplyv. To bolo vykonané pomocou dodatočného systému zvaného Chava alebo Eva, ktorá narušila Adamovu vnútornú rovnováhu, a tým sa táto štruktúra roztrhla zvnútra.

Ako príklad je možné uviesť narušenie rovnováhy v atómovej bombe. Začína vzájomnou reakciou oboch vzniknutých častíc, ich počet sa zvýši nad kritickú hranicu a začne neriadená štiepna reakcia, ktorá vedie k jadrovému výbuchu.

To isté sa stalo tu. A my si pripomíname pád do Prvotného hriechu, ale nie tak, že by sme mali byť smutní, postiť sa, plakať a sypať si popol na hlavu.

Nie, my to oslavujeme, pretože vďaka rozbitiu sa môžeme z úlomkov Adama a Evy znovu poskladať a dôjsť do dokonalého a večného stavu, ktorý je podobný stavu Vyššej sily, ktorá ich stvorila.

Týmto spôsobom naprávame to, čo Stvoriteľ pre naše dobro úmyselne rozbil, rovnako ako rodičia rozložia dieťaťu puzzle, aby sa skladaním učilo a zdokonaľovalo. Vo všetkých týchto činoch musíme vidieť zámer Stvoriteľa, ktorý s nami zaobchádza s láskou, chce, aby sme dosiahli Jeho dokonalosť a stali sa Mu rovnými.

Preto slávime príležitosť, ktorá nám bola daná na nápravu, ako sviatok. Toto je Nový rok.

 

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738121x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie