Založ si blog

Roš hašana – Adamove narodeniny

Všetky národy sveta oslavujú Nový rok ako obyčajný pozemský sviatok a len pre Židov má zvláštny význam: Židia oslavujú stvorenie Adama. Je to veľmi významný dátum.

Päť dní pred Novým rokom (roš hašana) došlo k stvoreniu sveta a na Nový rok, v piatok o piatej hodine, bol stvorený Adam.

Všetky významné dáta židovského kalendára nie sú venované hmotným sviatkom, ale rôznym duchovným činom, vrátane stvorenia sveta a stvorenia Adama. Tieto sviatky dali židovskému národu spoločný zámer a cieľavedome ho posúvajú vpred.

Adam je duša, akási priestorová energetická štruktúra, sieť síl, a je obdobou Stvoriteľa.

Bola stvorená zhora, pôsobením Vyššej sily – silou dobra, lásky a odovzdávania. Preto aj samotná štruktúra existovala v rovnakom stave odovzdávania, lásky, milosrdenstva voči sebe samej a bola svojbytným, sebestačným „zámotkom“, ktorý sa nepotreboval vyvíjať.

Aby nastal rozvoj štruktúry, bolo nutné ju nejako rozhýbať, vniesť do nej prvok rušenia, ostrý vonkajší vplyv. To bolo vykonané pomocou dodatočného systému zvaného Chava alebo Eva, ktorá narušila Adamovu vnútornú rovnováhu, a tým sa táto štruktúra roztrhla zvnútra.

Ako príklad je možné uviesť narušenie rovnováhy v atómovej bombe. Začína vzájomnou reakciou oboch vzniknutých častíc, ich počet sa zvýši nad kritickú hranicu a začne neriadená štiepna reakcia, ktorá vedie k jadrovému výbuchu.

To isté sa stalo tu. A my si pripomíname pád do Prvotného hriechu, ale nie tak, že by sme mali byť smutní, postiť sa, plakať a sypať si popol na hlavu.

Nie, my to oslavujeme, pretože vďaka rozbitiu sa môžeme z úlomkov Adama a Evy znovu poskladať a dôjsť do dokonalého a večného stavu, ktorý je podobný stavu Vyššej sily, ktorá ich stvorila.

Týmto spôsobom naprávame to, čo Stvoriteľ pre naše dobro úmyselne rozbil, rovnako ako rodičia rozložia dieťaťu puzzle, aby sa skladaním učilo a zdokonaľovalo. Vo všetkých týchto činoch musíme vidieť zámer Stvoriteľa, ktorý s nami zaobchádza s láskou, chce, aby sme dosiahli Jeho dokonalosť a stali sa Mu rovnými.

Preto slávime príležitosť, ktorá nám bola daná na nápravu, ako sviatok. Toto je Nový rok.

 

Pomáhajú nám prírodné katastrofy vzájomne sa zbližovať?

25.09.2023

Pozorujeme, ako sa ľudia v krízových situáciách zbližujú a viac si pomáhajú. Príroda nám posiela takéto situácie práve preto, aby sme si uvedomili naše spojenie a myšlienku, že musíme brať ohľad na potreby druhých ako na svoje vlastné. Príroda je živý systém. Je to uzavretý kruh, prepojený od začiatku do konca a naopak. Inými slovami, je to celistvý systém, ktorý [...]

Ako môžem zvládnuť Svoju závislosť na hazarde?

22.09.2023

Atraktívnosť hazardných hier pramení z pocitu nedostatočného spojenia s osudom. Čo je to nedostatočné spojenie s osudom? Je to absencia harmonického spojenia medzi človekom a prírodou alebo absencia cesty, ktorá k tomuto cieľu vedie. Základom všetkých našich túžob je túžba spojiť sa so zdrojom nášho života, so silou lásky, odovzdania a spojenia, silou, ktorá nás [...]

Má introspekcia nejaké benefity?

19.09.2023

Ak budeme schopní introspekcie – sebareflexie, ktorej cieľom je zlepšiť naše vzájomné vzťahy integrálnym – celostným spôsobom, potom bude mať introspekcia skutočne veľký prínos. Ak si kladiem otázky, ako napríklad: „Kedy budeme schopní starať sa o všetkých ľudí na svete tak, ako sa staráme o svoju úzku rodinu?“, potom nás sebareflexia približuje k rovnováhe s [...]

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

Bratislava polícia Dúbravka

Krvavá dráma v Dúbravke. Aký mal strelec podľa psychiatra motív?

28.09.2023 19:05

Muž strieľal na sídlisku v Bratislave do ľudí aj policajtov.

voľby 2023, urny

Je Slovensku treba deravé moratórium? Volebný rozruch síce stíšilo, no ani zďaleka nemá volič od politikov pokoj

28.09.2023 19:00

Volebné moratórium momentálne zakazuje politickým stranám a koalíciám viesť volebnú kampaň a médiám informovať o ich pozitívnom, aj negatívnom hodnotení.

Elon Musk, Twitter

Muskova sociálna sieť sa otvára hoaxom o voľbách, zrušila možnosť nahlasovania

28.09.2023 18:34

Nedávna štúdia ukázala, že práve X má najvyšší pomer dezinformačných príspevkov.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 602876x
Priemerná čítanosť článkov: 1977x

Autor blogu

Kategórie