Založ si blog

Ako sa podľa vás zmení život na Zemi počas nasledujúcich 500 miliónov rokov?

O 500 miliónov rokov nezostane na Zemi nič, pretože naša planéta a vesmír nebudú existovať.

Náš svet totiž vnímame svojimi rozladenými zmyslami, ktoré vnímajú len túžbu po egoistickom potešení na úkor druhých a prírody. Keď raz svoje zmysly vyladíme na úplne opačné vnímanie – na vnímanie túžby poskytovať potešenie druhým a prírode, potom sa povznesieme nad náš svet a pocítime inú duchovnú realitu.

Diskusia o duchovnej realite, ktorá je nad našimi egoistickými zmyslami, sa dnes javí ako fantázia. Keď však túto duchovnú realitu dosiahneme, pocítime, že tou nereálnou fantáziou je v skutočnosti naše egoistické vnímanie a že skutočná realita spočíva v dávaní druhým a prírode.

Náprava našich zmyslov prebieha v období, ktoré kabalisti nazývajú „6 000 rokov“, ktoré začína od Adama haRishon (hebrejsky Prvý človek) a znamená to, že na súčasnej úrovni reality budeme ešte niečo vyše 220 rokov.

V našom svete bol Adam haRishon prvým človekom, ktorý napravil svoje zmysly od egoizmu k altruizmu. Inými slovami, od úplného nesúladu sok zákonmi prírody sa dostal do úplnej rovnováhy a súladu s nimi. Ešte pred Adamom haRishonom existovali ľudia, ale pred viac ako 5 780 rokmi človek menom „Adam“ ako prvý, objavil duchovnú realitu, skutočnú podobu vesmíru. Tým zároveň odhalil program, podľa ktorého sa ľudstvo vyvíja, a stav, v ktorom sa bude nachádzať na konci svojho vývoja. Svoje zistenia spísal v knihe s názvom „Raziel ha Malach“ („Anjel Raziel“) a považuje sa za prvého kabalistu.

 

Všetci ľudia sú predurčení k prechodu od egoizmu k altruizmu a k objaveniu duchovne reality podobne tej, ktorú zažil Adam haRishon. Keď do nej vstúpime, budeme zažívať inú realitu – fyzická realita bude pohltená duchovnou a my ju jednoducho prestaneme pociťovať. Potom budeme vnímať len javy, ktoré vznikajú na vyššej úrovni existencie, nad naším svetom.

Nižšia realita v našich egoistických zmyslov zmizne, pretože našich päť telesných zmyslov sa akoby rozplynie a nebudeme ich cítiť. V súčasnosti prijímame náš svet taký, ako ho zobrazujú naše zmysly. Sme stvorení tak, že počujeme, vidíme, ochutnávame a dýchame, čiže používame zmysly zraku, sluchu, chuti, čuchu a hmatu. Tie nám dávajú pocit, že žijeme v určitej realite. Keby sme mali iné zmysly, zažívali by sme inú realitu.

K vyprchaniu života a zániku tohto sveta nedochádza naraz, ale postupne. Je to preto, akonáhle sa začneme pozitívne spájať a duchovne stúpať prostredníctvom nového zmyslu pre realitu, že stratíme svoj egoistický spôsob vnímania tejto reality. Istým spôsobom to môžeme prirovnať k vlastnému telu, v ktorom tiež nevnímame neživú a vegetatívnu úroveň prírody. Vezmime si napríklad naše vlasy a nechty, ktoré sú na našom tele na vegetatívnej úrovni. Nevnímame, či rastú. Buď rastú, alebo nerastú, ostriháme ich a ony rastú ďalej. Nevyvolávajú v nás žiadne rušivé pocity.

Je to podobné, ako keď na ľudskej úrovni existencie rozvíjame zámer dávať namiesto našej vrodenej egoistickej túžby prijímať. V porovnaní s novou ľudskou úrovňou, ktorú sme si vytvorili a s ktorou sa stotožňujeme, nebudeme vnímať našu túžbu prijímať ako to bolo na zvieracej úrovni. Keď všetci dosiahneme ľudskú úroveň existencie, prestaneme pociťovať úroveň živočíšnu. Prestaneme vnímať realitu tak materiálne, ako ju vnímame teraz. Namiesto toho ju budeme čoraz viac vnímať vo svojej sile a kvalite.

Spoločne zvíťazíme.

04.12.2023

Medzinárodná podpora, ktorú v tejto strašnej vojne Izrael dostáva, vrátane amerických lietadlových lodí ako zastrašujúceho prostriedku a posily, poskytuje Izraelcom pocit podpory a záruky. Nesmieme však zabúdať na to, že žiadna príprava ani zbrane nemôžu nahradiť naše vzájomné spojenie: náš hlavný štít proti všetkým hrozbám. Práve naše rozdelenie dáva [...]

Globálna podpora Izraela: Posilňuje nás alebo oslabuje?

01.12.2023

Aktuálne, po tragických udalostiach 7. októbra, vyjadrilo podporu Izraelu viac ako 80 zemí. Čo sa týka otázky, či nás táto podpora posilňuje alebo oslabuje, musím konštatovať, že nás oslabuje. Sila a budúcnosť ľudí Izraela nezávisí na tom ako sa ku nám vzťahujú ostatní, ale na tom ako sa k sebe vzťahujeme navzájom. „Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, [...]

Obetovali by ste sa, aby ste zachránili iných ľudí?

27.11.2023

Počas vojnového konfliktu medzi Izraelom a Hamasom sa mnohí ľudia zamýšľajú nad touto otázkou, pretože sa tu objavuje niekoľko príbehov sebaobetovania sa pre záchranu iných. Napríklad: V prvý deň vojny šesť preživších priateľov rozprávalo, ako im desiatnik Matan Abergil zachránil život tým, že na nich skočil a absorboval silu granátu hodeného do ich obrneného [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 632126x
Priemerná čítanosť článkov: 1963x

Autor blogu

Kategórie