Založ si blog

Ako sa podľa vás zmení život na Zemi počas nasledujúcich 500 miliónov rokov?

O 500 miliónov rokov nezostane na Zemi nič, pretože naša planéta a vesmír nebudú existovať.

Náš svet totiž vnímame svojimi rozladenými zmyslami, ktoré vnímajú len túžbu po egoistickom potešení na úkor druhých a prírody. Keď raz svoje zmysly vyladíme na úplne opačné vnímanie – na vnímanie túžby poskytovať potešenie druhým a prírode, potom sa povznesieme nad náš svet a pocítime inú duchovnú realitu.

Diskusia o duchovnej realite, ktorá je nad našimi egoistickými zmyslami, sa dnes javí ako fantázia. Keď však túto duchovnú realitu dosiahneme, pocítime, že tou nereálnou fantáziou je v skutočnosti naše egoistické vnímanie a že skutočná realita spočíva v dávaní druhým a prírode.

Náprava našich zmyslov prebieha v období, ktoré kabalisti nazývajú „6 000 rokov“, ktoré začína od Adama haRishon (hebrejsky Prvý človek) a znamená to, že na súčasnej úrovni reality budeme ešte niečo vyše 220 rokov.

V našom svete bol Adam haRishon prvým človekom, ktorý napravil svoje zmysly od egoizmu k altruizmu. Inými slovami, od úplného nesúladu sok zákonmi prírody sa dostal do úplnej rovnováhy a súladu s nimi. Ešte pred Adamom haRishonom existovali ľudia, ale pred viac ako 5 780 rokmi človek menom „Adam“ ako prvý, objavil duchovnú realitu, skutočnú podobu vesmíru. Tým zároveň odhalil program, podľa ktorého sa ľudstvo vyvíja, a stav, v ktorom sa bude nachádzať na konci svojho vývoja. Svoje zistenia spísal v knihe s názvom „Raziel ha Malach“ („Anjel Raziel“) a považuje sa za prvého kabalistu.

 

Všetci ľudia sú predurčení k prechodu od egoizmu k altruizmu a k objaveniu duchovne reality podobne tej, ktorú zažil Adam haRishon. Keď do nej vstúpime, budeme zažívať inú realitu – fyzická realita bude pohltená duchovnou a my ju jednoducho prestaneme pociťovať. Potom budeme vnímať len javy, ktoré vznikajú na vyššej úrovni existencie, nad naším svetom.

Nižšia realita v našich egoistických zmyslov zmizne, pretože našich päť telesných zmyslov sa akoby rozplynie a nebudeme ich cítiť. V súčasnosti prijímame náš svet taký, ako ho zobrazujú naše zmysly. Sme stvorení tak, že počujeme, vidíme, ochutnávame a dýchame, čiže používame zmysly zraku, sluchu, chuti, čuchu a hmatu. Tie nám dávajú pocit, že žijeme v určitej realite. Keby sme mali iné zmysly, zažívali by sme inú realitu.

K vyprchaniu života a zániku tohto sveta nedochádza naraz, ale postupne. Je to preto, akonáhle sa začneme pozitívne spájať a duchovne stúpať prostredníctvom nového zmyslu pre realitu, že stratíme svoj egoistický spôsob vnímania tejto reality. Istým spôsobom to môžeme prirovnať k vlastnému telu, v ktorom tiež nevnímame neživú a vegetatívnu úroveň prírody. Vezmime si napríklad naše vlasy a nechty, ktoré sú na našom tele na vegetatívnej úrovni. Nevnímame, či rastú. Buď rastú, alebo nerastú, ostriháme ich a ony rastú ďalej. Nevyvolávajú v nás žiadne rušivé pocity.

Je to podobné, ako keď na ľudskej úrovni existencie rozvíjame zámer dávať namiesto našej vrodenej egoistickej túžby prijímať. V porovnaní s novou ľudskou úrovňou, ktorú sme si vytvorili a s ktorou sa stotožňujeme, nebudeme vnímať našu túžbu prijímať ako to bolo na zvieracej úrovni. Keď všetci dosiahneme ľudskú úroveň existencie, prestaneme pociťovať úroveň živočíšnu. Prestaneme vnímať realitu tak materiálne, ako ju vnímame teraz. Namiesto toho ju budeme čoraz viac vnímať vo svojej sile a kvalite.

Dávidove žalmy sa stali na začiatku roku 2024 jedným z piatich najvyhľadávanejších výrazov

22.07.2024

Slovo „Tehilim“, označujúce Dávidove žalmy, sa umiestnilo medzi piatimi najvyhľadávanejšími výrazmi na internete. Keď ľudia prežívajú úzkostné stavy a cítia sa všeobecne zle, skutočne sa často obracajú k Dávidovým žalmom. Práve preto ich napísal. Obsahujú totiž taký jazyk a formu, s pomocou ktorých sa môžeme obracať k Stvoriteľovi. Je dôležité rozpoznať, [...]

Aké voľby sú najdôležitejšie v živote?

19.07.2024

My, ľudia, sa od zvierat líšime tým, že okrem túžby po jedle, sexe, prístreší a rozmnožovaní máme aj tzv. spoločenské túžby po bohatstve, moci a vedomostiach, ktoré môžeme uspokojovať na úkor okolitej spoločnosti. Tieto ďalšie spoločenské túžby, ktoré nazývame “ túžby človeka v našom svete“, môžu byť zamerané buď na podmanenie si a potlačenie [...]

Dilema vlastného ja: Rozlišovanie svojej egoistickej povahy od vlastného duchovného potenciálu

17.07.2024

Sme zdrojom vlastnej radosti i smútku. Sme zdrojom špiny i čistého prameňa. Ako ľudia v zrkadle, je i svet mnohotvárny. Je bezvýznamný a je nekonečne veľký! — Omar Chajjám Naozaj sme zásobárňou špiny aj čistoty. To znamená, že sme boli odvrhnutí od duchovnej stránky lásky, dávania a spojenia k jej telesnému protikladu. Necítime [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 417
Celková čítanosť: 761257x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie