Založ si blog

Ako sa skupiny ľudí rozhodujú kolektívnym spôsobom?

Talmud opisuje, ako bola Tóra preložená do gréčtiny:
„Král Ptolemaios raz zhromaždil 72 starších. Umiestnil ich do 72 komnát, každého zvlášť, pričom im neprezradil, prečo sú povolaní. Vošiel do každej miestnosti a povedal: ‚Napíšte mi Tóru Mojžiša, vášho učiteľa.‘ Boh každému vložil do srdca, aby prekladal rovnako ako všetci ostatní.“

72 Starších dosiahlo spoločné porozumenie a preložili Tóru ako jednotná osoba. Koreňom tohto konania bolo, že, ako je napísané, „Boh to dal do srdca každému.“

Ako je možné, že 72 rôznych ľudí napísalo úplne rovnaký text bez najmenšej chyby? Predovšetkým preto, že vyššia sila má schopnosť ľuďom vnuknúť takúto schopnosť. Okrem toho, táto schopnosť vznikla v dôsledku toho, že 72 Starších bolo na najvyššej úrovni poznania, čo v Gematrii číslo 72 predstavuje.

Mnohí uviedli, že vyššia sila vložila do týchto 72 starších jediný zámer a múdrosť vďaka Božej vôle, aby sa Tóra a jej zákony šírili. Je to jeden z príkladov mnohých ľudí na vysokej úrovni duchovného vedomia, ktorí boli schopní robiť kolektívne rozhodnutia. Ďalším príkladom je 120 zákonníkov, mudrcov a prorokov zo Sanhedrinu.

Dnes vidíme opačný jav u politikov a svetových lídrov, keďže je čoraz bežnejšie, že konflikty názorov majú prednosť pred kolektívnym rozhodovaním.

Je to preto, že nám chýba pochopenie, že sme pod autoritou vyššej sily, alebo inými slovami, že sa riadime integrálnymi zákonmi prírody. Ak by sme mali takéto pochopenie, potom by sme videli, že dosahovanie kolektívnych rozhodnutí a dohôd nás približuje k rovnováhe so zákonmi prírody. Potom môžeme do istej miery súhlasiť s celkovými zákonmi prírody, ktoré sa prejavujú prostredníctvom iných ľudí.

Tým, že zdôrazňujeme dôležitosť zjednotenia nad našu rozdielnosť a kvôli väčšiemu zjednoteniu sa vzdávame našich individuálnych názorov, potom pozývame vyššiu silu do našich životov.

Anulovanie nášho egoistického sklonu, ktorý nás oddeľuje od ostatných, je skutočne zázrakom. Otvára nám cestu k pôsobeniu vyššej sily, čím získavame určitý stupeň súladu s touto silou, a potom môžeme cítiť Božiu prítomnosť skrze týchto ľudí, s ktorými budujeme našu jednotu.

Nachádzame sa v procese vývoja smerom k odhaleniu tejto vyššej sily a čím viac vykonávame anulovanie pre väčšie zjednotenie, tým skôr môžeme cítiť, že táto sila vstupuje do našich životov. Potom bude organizovať naše stuhnuté vzťahy harmonickým a pokojným spôsobom a my objavíme nový, jednotný základ pre kolektívne rozhodovanie.

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738102x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie