Ako ovplyvňuje príroda a prostredie rast duchovného spojenia?

Erik Bertrand Larssen, známy kouč a obchodný konzultant, vypracoval metodiku založenú na svojich vojenských skúsenostiach, ktorú podrobne opísal vo svojej knihe „Pekelný víkend: Sedem dní na to, aby som sa stal svojim lepším ja“ („Hell Week: Seven Days to Be Your Best Self“). Identifikoval tri modely vysoko efektívnych štruktúr spoločnosti: armádu, biznis a šport. Podľa neho nás armáda učí prekonávať vlastné limity a objavovať skrytý potenciál, biznismeni nám ukazujú, ako si systematicky stanovovať ciele a smerovať k nim, a šport ako celok nás učí, že víťazstvo sa nerodí vo svetle reflektorov na záverečnom úseku, ale cez vytrvalú a každodennú drinu.

 

Z pohľadu múdrosti kabaly však rozum slúži iba prianiam, a preto by sme sa nemali snažiť ísť proti nim, pretože túžby zmeniť nemôžeme. Čo však môžeme urobiť, je rozštiepiť túžbu na menšie časti a vytvoriť reťazovú reakciu: Jedna sa rozdelí na dve, dve na štyri a tak ďalej. Naším hlavným problémom je, ako uprednostniť jednu túžbu pred inou, vyššou. To je úplne ovplyvnené spoločnosťou, v ktorej sa nachádzame. Ak sme súčasťou skupiny, ktorá si cení vyššie túžby viac ako tie osobné, dokážeme sa ľahšie vzdať svojich nízkych prianí v prospech vyšších hodnôt.

 

Armáda, šport i biznis sú založené na sebapresadení, ale ja si nemyslím, že by sme sa mali tlačiť do extrémov. Telo sa prirodzene bráni takýmto situáciám. Miesto tohto je kľúč prostredie. Pokiaľ vstúpime do správneho prostredia – takého, ktoré nás vie motivovať a ovplyvniť jemnými náznakmi, cvičeniami a podporujúcim vedením – môže nás úplne napraviť. Rovnako ako dieťa reaguje na povzbudenie, aj my sa môžeme premeniť vďaka spoločnosti, ktorá podporuje náš rast.

 

 

Kabala zdôrazňuje význam budovania spoločnosti, ktorá svojich členov podporuje, povzbudzuje a stará sa o ich duchovný rozvoj. Kabalistická spoločnosť funguje na princípe postupného zbližovania ľudí tým, že sa spoločne pozdvihujú nad svoj malý osobný egoizmus. Jej členovia sa zúčastňujú špecifických cvičení zvaných „workshopy“, kde diskutujú, prepájajú sa a otvárajú sa jeden druhému. Tento proces si vyžaduje prekonanie vrodeného egoizmu, teda túžby získavať pre seba na úkor druhých. Je to ako vstúpiť do kozmického výťahu, ktorý nás vynáša nad našu egoistickú prirodzenosť a prenáša do úplne odlišného, anti-egoistického sveta, založeného na vlastnostiach lásky a odovzdania namiesto prijímania a nenávisti.

 

Pod vplyvom takejto spoločnosti prechádzame transformáciou. Začíname mať pocit, že sa vznášame nad hranicami Zeme, odpútavame sa od obmedzenej reality a vstupujeme do vyššej úrovne. Tento posun nás pozdvihuje nad hranice života a smrti a umožňuje nám vnímať samých seba nie ako fyzické telá, ale ako vyššie jednotné vedomie – dušu. Tým, že sa pozdvihujeme nad našu egoistickú prirodzenosť, prekračujeme biologický život a smrť a začíname zakúšať večnosť.

 

Metóda kabaly nám umožňuje vystúpiť nad seba samého, odhaliť vyšší svet a vyššiu silu lásky, odovzdania a spojenia, ktorú nazýva „Stvoriteľ“. Umožňuje nám prelomiť malé, úzke obmedzenie našej existencie a premeniť sa na dokonalú a večnú bytosť. Každý, koho zaujíma to, čo leží za hranicami hmotného života, aký je zmysel a účel života, môže práve v tejto prastarej múdrosti nájsť odpovede – a dokonca ešte oveľa viac.

Prijímať, odovzdávať alebo si vzájomne odovzdávať

14.04.2025

Psychológ a profesor Adam Grant rozdeľuje ľudí do troch skupín: prijímajúci, dávajúci a vymieňajúci. Podľa neho ľudia zameraní na prijímanie majú charakteristickú vlastnosť – páčia sa im, keď dostávajú viac, než dávajú, a vlastné záujmy uprednostňujú pred potrebami druhých. Dávajúci sa naopak viac orientujú na druhých a venujú pozornosť tomu, čo od nich [...]

Akým zásadným výzvam bude ľudstvo čeliť v nasledujúcich 50 rokoch?

11.04.2025

Vedci predpovedajú, že v nasledujúcich 50 až 100 rokoch bude ľudstvo čeliť zásadným výzvam, ako napríklad: Genetická modifikácia: Do roku 2050 môže pokrok v oblasti genetického inžinierstva umožniť ľuďom vylepšovať seba aj svoje deti spôsobmi, ktoré sme doteraz poznali len zo science fiction. Starnúca populácia: Počet ľudí starších ako 100 rokov by sa do roku 2100 [...]

Spýtaj sa svojej ženy, ona ti povie, kto si

09.04.2025

Koľko manželských párov sa rozviedlo alebo sa ocitlo na pokraji rozvodu len kvôli tomu, že zle rozoznali hlavný problém vo svojom rodinnom živote! Tomu by sa ale dalo predísť. Stačilo by si ujasniť, čo bolo vlastne hlavnou prekážkou na ceste za dobrým životom. Napodiv by sa ukázalo, že to nie sú nedostatky mojej polovičky, ale nesprávne hodnotenie seba samého. Je to [...]

vojna na Ukrajine

Číňania zajatí ukrajinskými vojakmi dúfajú, že budú vymenení

15.04.2025 06:39

Mediálna akcia s vojnovými zajatcami sa konala po tom, ako Zelenskyj obvinil Moskvu zo zaťahovania Pekingu do ruskej invázie.

Sumy

ONLINE: Odpoveď na Sumy? Kursk zažil masívny útok dronov. Trump komentoval Zelenského snahu získať Patrioty

15.04.2025 06:10

Na ruské mesto Kursk, ktoré je vzdialené približne 130 kilometrov vzdušnou čiarou od Sumy, masívne útočili drony.

Mayer-Visolajsky-nemocnica-ruzinov

Dvaja zdrogovaní lekári za mesiac: Odborári žiadajú hlavu riaditeľa nemocnice, ten odkazuje, že z nich je šokovaný

15.04.2025 06:00

Lekárske odborové združenie kritizuje riaditeľa UNB a vyzýva ministerstvo, aby situáciu prešetrilo. Šéf nemocnice reaguje.

Ukrajina, Sumy

Po masakri v Sumách Trump stále bráni Putina. Nemecko chce poslať taurusy

15.04.2025 06:00

Rusko testuje, ako ďaleko môže zájsť v krviprelievaní na Ukrajine bez toho, aby vyprovokovalo amerického prezidenta Donalda Trumpa k nejakej reakcii.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 484
Celková čítanosť: 894266x
Priemerná čítanosť článkov: 1848x

Autor blogu

Kategórie