Globálna podpora Izraela: Posilňuje nás alebo oslabuje?

Aktuálne, po tragických udalostiach 7. októbra, vyjadrilo podporu Izraelu viac ako 80 zemí. Čo sa týka otázky, či nás táto podpora posilňuje alebo oslabuje, musím konštatovať, že nás oslabuje.
Sila a budúcnosť ľudí Izraela nezávisí na tom ako sa ku nám vzťahujú ostatní, ale na tom ako sa k sebe vzťahujeme navzájom.

„Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, zdalo sa to ako sen. Vtedy sa medzi národmi hovorilo: ‚Pán pre nich urobil veľké veci‘.“ (Žalmy 126:1-2). Inými slovami, naša jednota priťahuje zvláštnu silu, ktorá nás prichádza chrániť, a keď táto sila prebýva medzi nami, v našom spojení, získavame podporu zo sveta.

Necítim žiadnu formu istoty ani záruky vo vzrastajúcej globálnej podpore Izraela. Našu budúcnosť si potrebujeme zabezpečiť my sami, a to prostredníctvom budovania láskyplných vzťahov, blízkosti a starostlivosti jeden o druhého. Bolo to práve budovanie vzájomnosti a jednoty, ktoré dalo v minulosti vzniku nášho národa. Pôvodne sme neboli národ, ale skupina ľudí, ktorá sa spojila pod spoločnou myšlienkou dosiahnuť lásku nad všetkými našimi rozdielmi, a práve tento typ spojenia umožnil vzniku nášho národa. Ak sa nám podarí realizovať tento prístup aj dnes, nikto sa na nás nebude sťažovať.

Ba čo viac, je nesprávne si myslieť, že rastúca globálna podpora, po útokoch hnutia Hamas na Izraelské obyvateľstvo, pomáha svetu v prebiehajúcom konflikte Izrael lepšie pochopiť a cítiť. Ľudia môžu súcitiť s ostatnými, iba pokiaľ sa dokážu vcítiť do ich pocitov. Vlastnosti a kvality, ktoré z ľudí Izraela vytvorili národ, sú však nad ich vrodenú prirodzenosť, a preto sa do nich nich nik nedokáže vcítiť. A teda postoje sveta voči národu Izraela sú prirodzené.

Potrebujeme sa teda spojiť spôsobom, aby sme tu boli vždy jeden pre druhého. Takéto zjednotenie pritiahne silu, ktorá nás bude chrániť, a my sa nemusíme starať o nič iné ako zjednotenie a priťahnutie tejto zjednocujúcej sily.

Pre získanie skutočnej priaznivej odozvy zo sveta je napísané, „Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, zdalo sa to ako sen. Vtedy sa medzi národmi hovorilo: ‚Pán pre nich urobil veľké veci‘.“ (Žalmy 126:1-2). Inými slovami, naša jednota priťahuje zvláštnu silu, ktorá nás prichádza chrániť, a keď táto sila prebýva medzi nami, v našom spojení, získavame podporu zo sveta.

Potrebujeme sa teda spojiť spôsobom, aby sme tu boli vždy jeden pre druhého. Takéto zjednotenie pritiahne silu, ktorá nás bude chrániť, a my sa nemusíme starať o nič iné ako zjednotenie a priťahnutie tejto zjednocujúcej sily.

 

Existuje vo svete spravodlivosť?

02.09.2025

„Všetci hovoria, že na svete nie je spravodlivosť. Ale spravodlivosť nie je ani hore“ – povedal Puškinov Salieri. Mnoho ľudí cíti horkosť obsiahnutú v tejto fráze. Prečo ani riadenie zhora nie je spravodlivé? Prečo niektorí dostanú všetko a iní nič? Problém však nie je v spravodlivosti alebo nespravodlivosti, ale v našej neschopnosti vidieť skutočný [...]

Byť bohatý nestačí

31.08.2025

Keď stretneme niekoho známeho a položíme mu štandardnú otázku: „Ako sa máš?“, obvykle dostaneme štandardnú odpoveď: „Všetko je v poriadku.“ Ale v skutočnosti nemožno povedať, že je u človeka všetko tak, ako má byť. Z veľkej väčšiny si ľudia na problémy tak zvykli, že ich považujú za normálne a nesnažia sa nič zmeniť. A pokiaľ sa snažia niečo [...]

Nenasýtna potreba lásky

25.08.2025

Musíme pochopiť, že akákoľvek veda, akákoľvek metóda sa posudzuje podľa úžitku, ktorý nám môže priniesť. V našom prípade hovoríme o metóde zjednotenia, o metóde záchrany pred samovraždou. Je nesporné, že je táto metóda dôležitejšia ako všetky ostatné vedy a musíme k nej pristupovať s úplnou vážnosťou. Metóda integrálneho vzdelávania nielenže [...]

Bolt / Lightning / Blesk /

Búrky, silný vietor i krúpy. Zlé počasie potrápi hlavne východ krajiny, vydali výstrahy

06.09.2025 10:12

Výstrahy platia pre celý Košický i Prešovský kraj.

Zemetrasenie Afganistan

Východnú časť Afganistanu zasiahlo ďalšie zemetrasenie

06.09.2025 09:00

Východnú časť Afganistanu v piatok večer opäť zasiahlo silné zemetrasenie. Úrady bezprostredne nehlásili žiadne obete ani škody.

vrtuľník

Trojmiliónová operácia vo vzduchu: Viac ako stovku stožiarov a stĺpov pomáha na strednom Slovensku inštalovať vrtuľník

06.09.2025 09:00

Takmer dve tony vážiace bremená, s dĺžkou desiatok metrov, postupne prevážali na úseku medzi Žarnovicou a Novou Baňou.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 515
Celková čítanosť: 969902x
Priemerná čítanosť článkov: 1883x

Autor blogu

Kategórie