Založ si blog

Komu odkázať miliardy?

Desať najbohatších ľudí na svete nezanechá celý svoj majetok deťom. Dynastické prelievanie majetku  z generácie na generáciu je už minulosť. Ľudia si uvedomujú, že to deťom neprinesie žiadne šťastie.

Dieťati je treba dať dobré vzdelanie. Musí sa mu dať minimálne – možno trošku nadpriemerné právo na existenciu, ale nič viac než to. Dieťa by malo vynaložiť úsilie, aby si zarobilo na živobytie. Musí sa naučiť ochraňovať seba i svoju rodinu, chrániť sa pred problémami, pretože bez toho je človek vnútorne nevyrovnaný a nevie, čo robiť a kam smerovať.

To demoralizuje ľudí. Mimochodom, v starom zákone je napísané, že otec nemusí svojmu synovi hovoriť o svojom bohatstve ani o tom, že ho synovi odkáže.

Prečo bohatí ľudia prevádzajú svoje milióny na charitatívne organizácie?

A kam inam je možné ich dať? Bohatí budú sponzorovať rôzne štúdie, ekológiu a postupne všetko utratia. Vzniknú rôzne komisie, ako tieto peniaze utratiť.

Niektorí ľudia si počas svojho života zarobili veľké peniaze, ale na jeho konci pochopili, že si ich do hrobu nezoberú. Večný nebude nikto, s tým nič neurobíme. Dúfajú, že týmto spôsobom zanechajú ľudstvu svoje meno, že získajú aspoň nejaké vykúpenie. Dúfajú, že sa takýmto spôsobom zvečnia. Ja im však nezávidím. Pokiaľ dúfajú, že im to preukáže nejakú službu potom čo sa rozlúčia s týmto svetom, tak nech utrácajú, nech dávajú.

Človeku nezostane vôbec nič! Absolútne nič, len dobré skutky. A dobré skutky – to je len to, že bol schopný tento svet kúsok postrčiť k zjednoteniu. To je všetko. Len to!

Len to môže byť nejakým spôsobom zaznamenané v jeho duši. Pretože sa na zjednotení sveta podieľa svojou účasťou prostredníctvom duše, svojimi vnútornými vlastnosťami. To v ňom zostáva a nad tým smrť nemá žiadnu moc.

Zjednotenie sveta je vzájomná túžba ľudí si ešte na pozemskej úrovni navzájom pomáhať. A najdôležitejšie je pri zbližovaní medzi sebou odhaliť Vyššie vedomie, Vyššiu vlastnosť, Vyššiu silu – Prírody, to znamená vlastnosť odovzdávania a lásky.

Pokiaľ k tomuto privedú (nasmerujú) aj ďalších ľudí, potom to s nimi skutočne zostane a bude to ich večný veľký prínos k rozvoju vlastnej duše.

 

 

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738057x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie