Založ si blog

Komu odkázať miliardy?

Desať najbohatších ľudí na svete nezanechá celý svoj majetok deťom. Dynastické prelievanie majetku  z generácie na generáciu je už minulosť. Ľudia si uvedomujú, že to deťom neprinesie žiadne šťastie.

Dieťati je treba dať dobré vzdelanie. Musí sa mu dať minimálne – možno trošku nadpriemerné právo na existenciu, ale nič viac než to. Dieťa by malo vynaložiť úsilie, aby si zarobilo na živobytie. Musí sa naučiť ochraňovať seba i svoju rodinu, chrániť sa pred problémami, pretože bez toho je človek vnútorne nevyrovnaný a nevie, čo robiť a kam smerovať.

To demoralizuje ľudí. Mimochodom, v starom zákone je napísané, že otec nemusí svojmu synovi hovoriť o svojom bohatstve ani o tom, že ho synovi odkáže.

Prečo bohatí ľudia prevádzajú svoje milióny na charitatívne organizácie?

A kam inam je možné ich dať? Bohatí budú sponzorovať rôzne štúdie, ekológiu a postupne všetko utratia. Vzniknú rôzne komisie, ako tieto peniaze utratiť.

Niektorí ľudia si počas svojho života zarobili veľké peniaze, ale na jeho konci pochopili, že si ich do hrobu nezoberú. Večný nebude nikto, s tým nič neurobíme. Dúfajú, že týmto spôsobom zanechajú ľudstvu svoje meno, že získajú aspoň nejaké vykúpenie. Dúfajú, že sa takýmto spôsobom zvečnia. Ja im však nezávidím. Pokiaľ dúfajú, že im to preukáže nejakú službu potom čo sa rozlúčia s týmto svetom, tak nech utrácajú, nech dávajú.

Človeku nezostane vôbec nič! Absolútne nič, len dobré skutky. A dobré skutky – to je len to, že bol schopný tento svet kúsok postrčiť k zjednoteniu. To je všetko. Len to!

Len to môže byť nejakým spôsobom zaznamenané v jeho duši. Pretože sa na zjednotení sveta podieľa svojou účasťou prostredníctvom duše, svojimi vnútornými vlastnosťami. To v ňom zostáva a nad tým smrť nemá žiadnu moc.

Zjednotenie sveta je vzájomná túžba ľudí si ešte na pozemskej úrovni navzájom pomáhať. A najdôležitejšie je pri zbližovaní medzi sebou odhaliť Vyššie vedomie, Vyššiu vlastnosť, Vyššiu silu – Prírody, to znamená vlastnosť odovzdávania a lásky.

Pokiaľ k tomuto privedú (nasmerujú) aj ďalších ľudí, potom to s nimi skutočne zostane a bude to ich večný veľký prínos k rozvoju vlastnej duše.

 

 

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383414x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie