Založ si blog

Aký je prospech z fyzického trestania detí?

Nedávno boli publikované výsledky výskumu detí a rodičov, ktorý bol vykonávaný v priebehu päťdesiatich rokov. Počas výskumu bolo vypočutých 160 tisíc príbehov detí.

Ukázalo sa, že ak rodičia deti telesne trestajú, potom sa u detí objavujú problémy s duševným zdravím, stávajú sa agresívnymi a zaostávajú ich mentálne schopnosti. V článku je zdôraznené, že dnes na svete existuje 80% rodičov, ktorí tak či onak každopádne telesne trestajú svoje deti.

Ide o to, že je predovšetkým potrebné vychovávať rodičov. Najlepšou metódou je metóda byť príkladom! Jedinou správnou výchovou je len príklad staršieho voči mladšiemu. K tomu nás nabáda aj integrálne vzdelanie. Štúdia skúma otázku „rodičov a detí“, ale v skutočnosti je jej najdôležitejším záverom zdôraznenie dôležitosti výchovy rodičov. A samozrejme je potrebné začať hneď od narodenia. Rodičia by mali vedieť, že musia byť dieťaťu príkladom. Mali by pre dieťa vytvoriť takú atmosféru, ktorá ho bude formovať. Je potrebné študovať povahu človeka: psychológiu chlapca, psychológiu dievčaťa, psychológiu muža, psychológiu ženy, psychológiu rodiny, psychológiu spoločnosti. To všetko je obrovský znalostný systém, ktorý mnohým z nás chýba!

Byť rodičom je celá veda. Kto z nás, mužov, má nejaké vzdelanie, výchovu, znalosť psychológie ženy? Nikto. Pozerali sme sa na ňu len ako na objekt svojho potešenia. A to je strašné!

V priebehu mnohých rokov, dokonca keď som už študoval integrálne vzdelanie, som cítil, ako silno vo mne žijú divoké, pradávne, úplne prirodzené zvieracie pohnútky a postoje voči ostatným, ktoré by som neprijal, keby moje okolie okolo mňa vytvorilo výchovu podľa metodiky integrálneho vzdelania. Preto musí každý rodič dostať primeranú výchovu, a potom sa z človeka stane človek, a nie malé divoké zviera.

Útek z mraveniska

04.12.2020

Majestátne mestá boli vždy symbolom civilizačnej slávy, ich osudom je však žalostný zánik. Čo im prorokuje naša nepokojná doba? Poďme sa pokúsiť zachytiť začiatok nového trendu. Babylon, ktorý je považovaný za prvú metropolu v histórii, kedysi žiaril veľkoleposťou a nádherou. Bol svedkom vzostupov a pádov, dokonca sa „reinkarnoval“, avšak dnes sú na zoznam [...]

Domáce násilie v čase pandémie

27.11.2020

Sme chytrí a zároveň hlúpi ľudia. Naše mozgy sa neustále vyvíjajú, stále však nemáme dostatok inteligencie na to, aby sme budovali správne vzťahy v spoločnosti a v rodine. Výsledkom toho je, že sa v Izraeli po dvoch mesiacoch karantény deväťnásobne zvýšil počet sťažností na domáce násilie. Od začiatku roka bolo zabitých 11 žien, z toho jedna malá dievčina, šesť [...]

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

cyklisti bicykle bicyklovanie bicykel

Nemecko schválilo plán rozvoja cyklodopravy, chce sa stať "krajinou bicyklov"

21.04.2021 20:24

Stratégia má za cieľ zvýšiť o polovicu v najbližších desiatich rokoch počet ciest na bicykli každého obyvateľa Nemecka - z priemerných 120 na 180 ročne.

Jakub Kulhánek

Česko žiada návrat všetkých zamestnancov ambasády v Moskve

21.04.2021 19:28, aktualizované: 21:14

V opačnom prípade plánuje Česko vyhostiť ďalších pracovníkov ruskej ambasády v Prahe.

ameriská ambasáda moskva

Rusko vypovedalo desiatich zamestnancov americkej ambasády v Moskve

21.04.2021 19:14

Rusko tak urobilo v reakcii na podobný krok Washingtonu z minulého týždňa.

Stromček / Smrek / Sadenie /

V banskobystrických mestských lesoch vysadia vyše 15-tisíc stromov, pomáhajú i deti z klubu Mravenisko

21.04.2021 18:51

Vďaka práci zamestnancov organizácie Mestské lesy patrí mesto pod Urpínom k najzelenším na Slovensku.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 196549x
Priemerná čítanosť článkov: 2184x

Autor blogu

Kategórie