Založ si blog

Syndróm vyhorenia

Švédsko nie je krajina, kde by sa ľuďom žilo v ťažkých podmienkach. Nie sú preťažení, majú čas na šport, odpočinok, rodinu. Aj napriek tomu sa u nich často objavuje syndróm vyhorenia.

Miestne firmy prechádzajú na štvordenný pracovný týždeň, životná úroveň rastie ale aj napriek tomu, pocit vyhorenia medzi ľuďmi stúpa. Najväčší nárast je u ľudí vo veku od dvadsaťpäť do dvadsaťdeväť rokov. Oproti roku 2013 je to nárast o 144%.

Problém je v tom, že si ľudia nemôžu správne rozdeliť čas. A obzvlášť trpia workoholici. Čím zaplnia čas ničnerobenia? Vytvára sa akési vákuum. Čím ho má človek naplniť, aby netrpel?

Zmysel života – to je to, čím ho musíme naplniť!

Ale kde ho nájsť? Nezmyselnosť vlastnej existencie začína človeka pomaly dusiť. Vidí pred sebou celý život, ako začína, pokračuje aj končí. Stále sa vyvíjame. Pred tým sa ľudia dožívali 50-60 rokov, teraz sa vek výrazne predlžuje. A k čomu nám to je? Aké je riešenie?

Odhaliť skutočný zmysel života, ktorý je nám daný prírodou. A toto je nad naším egoizmom, vyššie nášho chápania. K tomu je treba rásť. Aby sme toho dosiahli, musíme otvoriť oči, uvidieť celkom inú realitu, systém, v ktorom existujeme a nie našu egoistickú povahu.

Zmeňte spôsob vnímania vesmíru a uvidíte, v čom sa v skutočnosti nachádzate a aký svet môžete pre seba odhaliť. Stlačte tlačidlo a zmeňte celý svet.

Kde je to tlačidlo? Kde ho hľadať?

V srdci človeka. Samozrejme! Človek musí pochopiť, že potrebuje zmeniť sám seba a tým zmeniť svet. V jednom vysielaní som povedal, že túžbu hľadať vyšší zmysel života nie je možné kúpiť. To znamená, že ho nie je možné nájsť a strčiť ho do tašky …

Áno, je to skutočne tak. Pokiaľ v človeku existuje potreba odhaliť Vyšší svet, zmysel života – tak jednoducho existuje a pokiaľ nie – tak nie. Ale súdiac podľa súčasného stavu, v ktorom sa ľudstvo nachádza, vidíme, že k tomu všetci prichádzame.

V súčasnosti je veľký počet hľadajúcich, hľadajú a dúfajú, že nájdu aspoň iný vesmír. Ďalší vesmír! To znamená, že chcem ísť za hranice tohto sveta, chcem vidieť niečo iné. Pokiaľ si maľujem tento svet a on je vo mne namaľovaný, tak si ho prajem namaľovať iným spôsobom. Ja ho chcem namaľovať.

A vtedy prichádza integrálne vzdelávanie a hovorí „Prosím, tu sú štetce, tu máš prázdny list – maľuj” A tým sa musí človek zaoberať.

To je veľmi optimistický obraz. Na jednej strane určitá sila ničí všetky domčeky z kariet, ktoré v človeku existujú, a akoby ho to ťahalo na novú cestu. Ale človek, ktorý sa nachádza v strede tohto ničenia, tú cestu nevidí. Akoby tam bola nejaká prekážka. Je to náš vnútorný súhlas uvedomenia si ničomnosti nášho spôsobu chápania, ohraničenosť nášho vnímania. To prejde. Život vyučuje. Som veľký optimista. Namaľujte obraz novej reality. Tým, že „Stlačíš tlačidlo vo svojom srdci a táto nová realita sa ti odhalí.”

„Tlačidlo v srdci” – to znamená, že musíte stlačiť seba, začať vnímať svet a seba iným spôsobom. A vtedy uvidíte, že v skutočnosti existujete v inej realite. To je naozaj zázrak, ale tento zázrak sa odohráva cez vás, keď meníte seba, meníte svoje hodnoty na opačné a vidíte druhý svet – obrátený.

Musíme pochopiť, že celková naša prirodzenosť, celkový náš vesmír, celý náš svet existujú v našej predstave. A táto predstava je v súčasnosti egoistická. A pokiaľ ju zmeníme na altruistickú, uvidíme iný svet. A to bude už Vyšší svet – svet altruizmu, svet lásky.

Útek z mraveniska

04.12.2020

Majestátne mestá boli vždy symbolom civilizačnej slávy, ich osudom je však žalostný zánik. Čo im prorokuje naša nepokojná doba? Poďme sa pokúsiť zachytiť začiatok nového trendu. Babylon, ktorý je považovaný za prvú metropolu v histórii, kedysi žiaril veľkoleposťou a nádherou. Bol svedkom vzostupov a pádov, dokonca sa „reinkarnoval“, avšak dnes sú na zoznam [...]

Domáce násilie v čase pandémie

27.11.2020

Sme chytrí a zároveň hlúpi ľudia. Naše mozgy sa neustále vyvíjajú, stále však nemáme dostatok inteligencie na to, aby sme budovali správne vzťahy v spoločnosti a v rodine. Výsledkom toho je, že sa v Izraeli po dvoch mesiacoch karantény deväťnásobne zvýšil počet sťažností na domáce násilie. Od začiatku roka bolo zabitých 11 žien, z toho jedna malá dievčina, šesť [...]

Život nie je materská škola

21.11.2020

Pred koronavírusom bolo bežné cestovať, chodiť do reštaurácií a nakupovať v nákupných centrách. Prinášalo nám to uspokojenie, napĺňalo to náš zmysel života. Ale koronavírus všetko zmenil. Čím sa bude človek napĺňať v novom svete, do ktorého dnes vstupujeme? Sme ako deti, ktoré naraz vyrástli. Kým sú deti malé, chodí sa s nimi na prechádzky, na detské ihriská, [...]

Covid / Koronavírus / Sanitka /

Epidémia covidu si na Slovensku vyžiadala už vyše 4-tisíc obetí

24.01.2021 10:10

Pribudlo 1 905 prípadov koronavírusu, urobili 16 498 PCR testov, pozitivita dosiahla 11,54 percenta.

koronavírus očkovanie vakcína

Mladší sa môžu dostať na očkovanie v lete

24.01.2021 10:00

Ak patríte do vekovej kategórie 18 až 45 rokov, tak sa na rad pri očkovaní môžete dostať niekedy v letných mesiacoch.

Slovenská technická univerzita

Školy majú učiť a nie prispôsobovať sa študentom

24.01.2021 09:00

Chceme vychovať generáciu slabochov alebo vzdelaných angažovaných mladých ľudí, pýta sa predseda Akademického senátu STU profesor Marián Peciar.

testovanie, testy, koronavírus

ONLINE: Britská mutácia straší Severanov, Nóri zatvárajú obchody

24.01.2021 08:00, aktualizované: 09:38

Prvýkrát od začiatku pandémie Nóri zatvárajú obchody. Prinútila ich k tomu nákazlivejšia mutácia vírusu z Británie.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 185772x
Priemerná čítanosť článkov: 2064x

Autor blogu

Kategórie