Založ si blog

Azyl pre rozvedených mužov

V Taliansku otvorili azyl pre rozvedených mužov. Podľa zákona musí manžel v prípade rozvodu vyplácať alimenty nie len na svoje deti, ale taktiež na bývalú manželku, podľa toho, ako dlho manželstvo trvalo, aby žena po rozvode v ničom nestrádala. V priemere to je 1 000 až 1 500 EUR.

Dostali sme sa do stavu, kedy ústava a zákony vedú k tomu, že sa muži nemôžu sami o seba postarať a zabezpečiť sa. Ženy z nich „zdierajú kožu“.

Prečo moderné ženy pohŕdajú svojimi mužmi?

Je to tým, že egoizmus rastie. V dvadsiatom storočí vyletel tak vysoko, že je nemožné udržať si akýkoľvek vzťah. Žena a muž spolu dlho nevydržia. A je to rovnaké vo všetkých krajinách, vo všetkých kultúrach.

Aká je rola muža a ženy v modernom svete?

Ženy nie sú ani lepšie, ani horšie, sú nezávislé od mužov. V spoločnosti prevláda názor, že muž je pod väčším tlakom ako žena a častejšie robí chyby. To je vývojová fáza rozvoja spoločnosti. Vedie to k tomu, že ľudia prestanú užívať inštitút manželstva. Budú uzatvárať veľmi jasné dohody, kedy bude všetko naplánované právnikom.

Je možné naplánovať do budúcna ideálny obraz harmonického vzťahu medzi mužom a ženou? Aký by mal byť muž a aká by mala byť žena?

Mali by byť bez vzájomných sťažností, aby neboli naladení na to, čo potrebujú od toho druhého. K tomu by mala viesť výchova. Prehodnotíme svoje hodnoty a prestaneme vidieť v partnerovi prostriedok k dosiahnutiu výhod pre ženy „zotročením mužov“. Musíme tento problém považovať za normálny stav ľudstva, pre ktorý musíme nájsť zdravé riešenie. Ukazuje sa, že niektorí sa snažia využívať ostatných. Tu je dôležitá účasť spoločnosti, mužov a žien tak, aby výchova a náklady na výživu boli proporcionálne rozložené.

Z pohľadu integrálneho vzdelania musia byť obe túžby (túžba primať a túžba odovzdávať) v rovnováhe. Musíme sa dostať do stavu, kedy tieto dve túžby budú zamerané na spoločné dobro celej spoločnosti. Zákony musia byť také, aby v nás vyvolali túžbu podriadiť sa im. To znamená, že sa nám dostane také vzdelanie, ktoré by nám vysvetlilo, že zákony spoločnosti sú zákony prírody a pokiaľ ich dodržíme, potom sa budeme nachádzať v optimálnom stave.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383486x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie