Založ si blog

Vražda francúzskeho učiteľa

Potom, čo bol zabitý a sťatý Samuel Paty, sú protesty ľudí francúzskou „Labuťou piesňou“. Paty, povolaním učiteľ, bol zavraždený za to, že počas výučby o slobode prejavu ukazoval karikatúry proroka Mohameda. Podľa BBC News „Po útoku vykonala polícia raziu  približne v 40 domoch a vláda tiež nariadila uzavretie mešity na šesť mesiacov“. Pre Francúzsko je to však príliš málo, príliš neskoro. Krajina je na ceste k tomu, aby sa stala moslimským kalifátom.

Francúzi pred nátlakom moslimského fundamentalizmu skutočne obstáť nemôžu. Ustúpili svojim bývalým poddaným, avšak skôr ustúpili svojmu skepticizmu, čo sa týka vlastného životného štýlu a zásad. Už viac nevolajú: „Vive la République!“ Chcú pokoj a ticho, ale nedosiahnu ho.

Islamizácia Francúzska prebieha už dlhšiu dobu. Do Francúzska po celé desaťročia prichádzali moslimovia, aby tu hľadali lepší život, než aký mali doma. Približne do roku 2010 to boli prisťahovalci hlavne z bývalých francúzskych kolónií. Tieto krajiny sa nazývali „protektoráty“, ako v prípade Tuniska a Maroka, alebo to boli súčasti francúzskej metropoly, ako v prípade Alžírska. V týchto kolóniách sa usadilo veľa francúzskych občanov. Francúzi sa tešili úplnej slobode, ale miestni obyvatelia boli utláčaní.

Potom, čo sa Francúzsko stiahlo z kolónií, aj naďalej tam prichádzali prisťahovalci, či už ako lacná pracovná sila, alebo ako utečenci hľadajúci útočisko pred hladom a vojnou. Francúzi zo svojej strany presadzovali politiku asimilácie a podnecovali prisťahovalcov, aby si osvojili miestny jazyk, kultúru a vieru, najmä kresťanstvo.

Zhruba od polovice 80. rokov 20. storočia však Francúzsko svoju politiku asimilácie zmenilo na integráciu a novoprijatým bolo umožnené, aby si zachovali svoju svojbytnú kultúru a tradície. Toto riešenie však malo neblahé následky. Prisťahovalci nesplynuli s francúzskou spoločnosťou a vo veľkej miere zostali voči Francúzom cudzí – so svojou vlastnou kultúrou a so svojim vlastným náboženstvom – čo viedlo k stretu civilizácií.

V prvých rokoch tohto storočia Francúzsko uznalo svoju chybu a obnovilo politiku asimilácie, roztočené koleso však už nie je možné zastaviť. V druhom desaťročí 21. storočia imigrácia do Francúzska prudko vzrástla, a to najmä z krajín zasiahnutých vojnou, ako je Irak, Sýria, Líbya a ďalšie, a Francúzi nemajú silu ju zastaviť.

Napriek neustálym varovaniam o dôsledkoch nekontrolovanej imigrácie radikálnych islamistov k nim Francúzsko zostalo pohostinné, a oni sa mu odmenili smrťou a terorom. Francúzsko odmietlo „získať naspäť“ mnoho svojich miest a regiónov, ktoré sa pre nemoslimov stali „zakázanými zónami“. Francúzsky spisovateľ Pascal Bruckner po atentáte na Samuela Patyho vyhlásil: „Nejde o akt, separatizmu; je to vyhlásenie vojny, s ktorým je potrebné zaobchádzať zodpovedajúcim spôsobom.“ Vo francúzskom národe však nezostal žiadny bojovný duch. Napriek tomu, že ich je vo vlastnej krajine oveľa viac, cítia sa pred svojimi panovačnými „hosťami“ bezmocní a bezradní.

Giulio Meotti, taliansky novinár, ktorý často píše o otázkach Stredného východu, na webe Gatestone Institute nedávno popísal súčasnú situáciu vo Francúzsku takto: „Francúzske elity … nechápu ideologickú vojnu, ktorú im vyhlásili nepriatelia otvorených spoločností.“ Ďalšia francúzska autorka Elisabeth Badinterová napísala: „Vidíme tu kontinuitu nášho podrobenia. Som presvedčená, že keby sme vedeli, ako povedať nie, neboli by sme v tejto situácii. Všetci sklonili hlavu zo strachu, že budú vyzerať ako rasisti alebo nehumánni, povýšeneckí ľudia.“

Francúzi už viac nevolajú: „Vive la République!“ Budú donútení premeniť svoje kostoly na mešity, demokraciu na kalifát a vymeniť svoje slobodné životy za útlak. Koleso osudu sa obrátilo proti nim a vládcovia sa čoskoro stanú poddanými.

Nestane sa to cez noc, ale proces už prekročil hranicu, z ktorej niet návratu. Sme svedkami kolapsu jedného z pilierov západného sveta. A ešte desivejšia je myšlienka, že Francúzsko dneška je Nemeckom zajtrajška, rovnako ako zvyšok západnej Európy.

Ufo a ďalšie javy, ktorým nerozumieme alebo Najvyššia sila?

17.09.2021

Keď som bol koncom 70. rokov umiestnený na základni izraelského letectva, viseli nad nami blikajúce svetlá ako rozsvietené lampióny. Niekto by si mohol myslieť, že som sa zbláznil, ale nebol som jediný, kto ich videl, niekoľko stoviek, ba dokonca tisícov ľudí si tiež pamätá, že ich videli niekoľko dní a nocí. Spomínam si, ako sme sa v úžase rozprávali: Čo by to mohlo [...]

Je možný objektívny internet, keď „pohľad na vec“ je vždy subjektívny?

14.09.2021

Larry Sanger, spoluzakladateľ Wikipédie, nedávno kritizoval internetovú encyklopédiu, ktorú pomáhal vytvoriť, za jej nedostatočnú neutralitu. Nie je to prvýkrát, čo to urobil. Dňa 14. mája 2020 Sanger na svojom osobnom blogu napísal: „Wikipédia už nemá efektívnu politiku neutrality“. Namiesto toho uviedol: „Wikipédia teraz propaguje kontroverzné názory na politiku, [...]

Planéta v plameňoch

09.09.2021

Toto leto horeli lesy mimoriadne intenzívne. Grécko, Turecko, Taliansko, Amerika, Rusko a ďalšie a ďalšie… No, to je pochopiteľné. Čo ešte bude v správach? Výzvy v oblasti životného prostredia sa nám zdajú byť príliš veľké. Nevidíme žiadny spôsob, ako ovplyvniť dianie, a tak mávneme rukou nad tvrdými zábermi na obrazovkách. Ale bezvýsledne. Globálne problémy [...]

migranti, Melilla

Mimovládne organizácie i OSN kritizujú nový model tábora pre migrantov na Samose

18.09.2021 21:57

Grécko v sobotu na ostrove Samos otvorilo prvý z piatich nových "uzavretých" táborov pre imigrantov.

Robert Fico

Fico vyzval Hlas na spoluprácu. Spoločne si trúfa vyhrať voľby

18.09.2021 19:53, aktualizované: 21:20

Podľa Fica môžu Smer a Hlas spolu vo voľbách dosiahnuť aj 40 percent.

Stromboli taliansko sopka erupcia

Po 40 rokoch sa prebúdza sopka La Cumbre Vieja na kanárskom ostrove La Palma

18.09.2021 18:50

Od minulej soboty bolopod sopkou zaznamenaných viac ako 1000 zemetrasení s nízkou magnitúdou

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Páchateľ v Trenčíne bodol do chrbta 17-ročné dievča

18.09.2021 16:49

Podozrivého muža policajti obmedzili na osobnej slobode.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 220261x
Priemerná čítanosť článkov: 2181x

Autor blogu

Kategórie