Založ si blog

Kam sa podeli všetci pracujúci?

Aj keď sa v mnohých krajinách s pribúdajúcim počtom očkovaných opäť otvárajú ekonomiky, kľúčová časť trhu práce sa stále snaží o opätovné naštartovanie. Zákazníci sú tu, podniky sú otvorené, zamestnávatelia prijímajú zamestnancov, ale zdá sa, že pracujúci zostávajú doma. V niektorých krajinách a v niektorých profesiách je situácia taká zúfalá, že uchádzači o zamestnanie vedú pohovory s potenciálnymi zamestnávateľmi namiesto toho, aby to bolo naopak. Existujú dokonca bizarné prípady, keď zamestnávatelia skutočne platia uchádzačom len za to, aby prišli na pracovný pohovor!

Teraz, keď máme viac voľného času, si postupne nachádzame zmysluplnejšie spôsoby, ako ho využiť. Spýtame sa, prečo sme tu, a zistíme, ako naša prítomnosť tu súvisí s prítomnosťou všetkých ostatných ľudí na svete a so svetom okolo nás. Uvidíme, že svet je jeden systém; nájdeme v ňom svoje miesto; a budeme šťastní a pokojní. Preto som vďačný za tento nový trend nepracovať zbytočne.

Keď sa Covid-19 len začal, napísal som, že keď sa ľudstvo vynorí z konca tejto pandémie, bude to iné ľudstvo. Zdá sa, že sme svedkami toho, ako sa to vyvíja. Niektorí ľudia hovoria, že ľudia dostali príliš veľa peňazí ako pomoc pri Covide, ale ja si myslím, že je to oveľa hlbšie: Ľudia jednoducho nechcú pracovať. Uvedomujú si, že ich práca bola druhom otroctva, a rozhodli sa z nej odstúpiť. To je to, čo sa deje.

Myslím si, že pre všetkých je lepšie, že sa to deje. Je menej znečistenia, menej sa zneužívajú ľudia, zvieratá a prírodné zdroje a všetci zarábajú popri magnátoch, ktorí chcú hlavne naďalej hromadiť miliardy, ale na čo?

Naše zamestnanie, a ešte viac kariéra, kedysi určovalo našu sebaúctu. Mnohých ľudí to však už nezaujíma. Nezáleží im na tom, čo si ľudia myslia, chcú si v pokoji odpočinúť a stráviť svoj čas, a tak je to lepšie pre všetkých, najmä pre našu úbohú planétu.

Čím sme nečinnejší, tým menej sme v rozpore s prírodou. Vezmite si ktorékoľvek zviera a uvidíte, že keď nehľadá potravu, prístrešok alebo sa nestará o svoje mláďatá, pokojne odpočíva. Doteraz sme neboli ako zvieratá. Každú chvíľu sme trávili tým, že sme pracovali viac hodín, zarábali viac peňazí alebo míňali svoje peniaze a nútili iných ľudí pracovať viac hodín. Výsledkom bolo, že sme znečistili a takmer zničili našu planétu. Keby ľudia žili ako zvieratá a pracovali len vtedy, keď potrebujú, nevytvárali by sme si všetky problémy, ktoré sme si vytvorili, neboli by sme vyčerpaní a neboli by sme v strese.

Je v našom záujme, aby sme boli leniví, a je v záujme magnátov, aby sme pracovali čo najviac. Preto nám predávajú predstavu, že naše pracovné zaradenie určuje, kto sme. Keď nám však v skutočnosti nezáleží na tom, čo si ľudia myslia o tom, kto sme, potom nemáme dôvod ohromovať ich honosnými pracovnými titulmi. Konečne si môžeme oddýchnuť!

Teraz, keď máme viac voľného času, postupne si nachádzame zmysluplnejšie veci, ktoré môžeme robiť vo svojom čase. Budeme sa pýtať, prečo sme tu, a zistíme, ako naša prítomnosť tu súvisí s prítomnosťou všetkých ostatných ľudí na svete a so svetom okolo nás. Uvidíme, že svet je jeden systém; nájdeme v ňom svoje miesto; a budeme šťastní a pokojní. Preto som vďačný za tento nový trend nepracovať zbytočne.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383441x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie