Založ si blog

Ufo a ďalšie javy, ktorým nerozumieme alebo Najvyššia sila?

Keď som bol koncom 70. rokov umiestnený na základni izraelského letectva, viseli nad nami blikajúce svetlá ako rozsvietené lampióny. Niekto by si mohol myslieť, že som sa zbláznil, ale nebol som jediný, kto ich videl, niekoľko stoviek, ba dokonca tisícov ľudí si tiež pamätá, že ich videli niekoľko dní a nocí. Spomínam si, ako sme sa v úžase rozprávali: Čo by to mohlo byť? Čo je to nad nami? Čo na nás tak svieti? A hoci sme slúžili u letectva, nikdy sme nedostali vysvetlenie tohto javu.

Pentagón nedávno zverejnil podrobnú správu so záznamami o 144 pozorovaniach neidentifikovaných lietajúcich objektov, ktoré boli za posledných 17 rokov spozorované v uzavretých vojenských oblastiach v USA. Ľudia v Amerike a na celom svete čakali na túto správu celé mesiace v nádeji, že dostanú oficiálnu odpoveď: existuje pre UFO nejaké vysvetlenie? Pentagón nakoniec uvádza, že sa mu nepodarilo tento jav nijako vysvetliť, ani sa nepotvrdilo, že by niečo pochádzalo odniekiaľ mimo Zem. Skrátka, zostáva to záhadou.

Hoci som správu nečítal, je mi jasné, že v prírode existuje veľa javov, ktorým tiež nerozumieme. Tieto neidentifikované lietajúce objekty alebo UFO sa tak nazývajú práve preto, že nepoznáme ich pôvod ani podstatu. Ak chceme rozpoznať a pochopiť tieto alebo iné záhadné javy, musíme sa naučiť, ako všeobecne vnímame realitu, ako sa nám svet javí v našich očiach.

„V našich očiach“ je v skutočnosti v našej mysli. Je realita uchopiteľná našimi piatimi zmyslami, našou predstavivosťou, alebo existuje mimo nás bez ohľadu na naše nástroje vnímania? Vo všeobecnosti si každý predstavuje realitu inak. Nedá sa zistiť, či to, čo vníma jeden človek, a to, čo vníma druhý, je rovnaké.

Zo širšej perspektívy by sme okolo seba vnímali oveľa viac foriem než len tie, ktoré pozorujeme bežnými očami v rámci nášho zmyslového vnímania. Aj keď čítate tieto riadky, dochádza k mnohým javom, ktoré nie sme schopní vnímať. Otázkou nie je, či tieto javy existujú alebo nie, ale čo chceme získať z toho, že ich poznáme?

Ľudstvo vždy priťahujú situácie, ktoré sa zdajú byť v prírode nemiestne, ale priťahujú nás detinským, neserióznym spôsobom a máme tendenciu vytvárať okolo nich fantastickú mystiku. Preto ľudstvo nemá z toho, že sa venuje takejto činnosti, žiadny úžitok. Ľudia jednoducho označujú tento jav za pristátie mimozemšťanov zo vzdialenej planéty, z inej civilizácie, a nikdy sa neobťažujú pátrať ďalej a pýtať sa, čo je za týmito udalosťami. Spoločnosť je uchvátená hollywoodskym obrazom mimozemšťanov – bytostí s veľkými oválnymi hlavami a šikmými očami, ktoré v noci prilietajú aby unášali ľudí. Nie je to nič iné ako kreatívny výmysel ľudí.

Múdrosť Kabaly hovorí o duchovných silách, ktoré nie sú odeté do materiálnej hmoty. Tieto sily k nám zostupujú zo svojho zdroja, Najvyššej moci, a pôsobia v celom vesmíre, nad časom, pohybom a priestorom, a možno ich nazvať menom „anjeli“. Aj v tomto prípade je dôležité nespájať ich s fiktívnymi obrazmi z legiend o okrídlených bytostiach. Sú to skôr abstraktné a prechodné sily obrovskej moci, podobné magnetickej sile, elektrickému poľu, žiareniu alebo akémusi gravitačnému poľu. Samotné sily nemožno vidieť ani cítiť, ale poznáme ich len podľa ich pôsobenia. Cítime ich prejavy, ale nikdy nie sily samotné.

Aby sme pochopili širšiu realitu, porozumeli tajomstvu života a objavili sily, ktoré nás obklopujú, musíme sa pokúsiť pochopiť širší obraz, systém, ktorý nás všetkých zahŕňa.

Ak by sme zmenili svoje vnímanie reality – namiesto toho, aby sme ju vstrebávali tým, že chceme prijímať potešenie len pre seba, čo blokuje a obmedzuje naše nástroje vnímania, konali by sme opačne, z vnútra túžby dávať, v postoji dávania druhým, presne tak, ako funguje vyššia sila prírody.

Z tohto obráteného uhla vnímania by sme si uvedomili, že všetky drobné odhalenia a zmyslové pozorovania pochádzajú od Vyššej Sily, ktorá nás upozorňuje na niečo, čo nie je len v rámci bežnej prírody. Zistili by sme, že je to preto, aby sme si začali klásť zásadnejšie otázky o živote a objavili pravú odpoveď, Silu, ktorá dala vzniknúť svetu a ktorá ho udržiava a rozvíja.

Ako naučiť deti láskavosti?

16.04.2024

Šula mi píše: „Dobrý deň, Michael Laitman! Môjmu synovi je 15 rokov. A všetko sa zdá byť v poriadku, on a jeho priatelia vyrastajú v spoločnosti, kde sa im my, rodičia, snažíme vštepiť hodnoty lásky k druhým, vzájomného spojenia, priateľstva. Ale aj napriek našej snahe zrazu vidím, ako jeden druhým opovrhujú, ako ponižujú a zosmiešňujú slabších. Bolí ma srdce, [...]

Ako začať vnímať a cítiť jedinú silu, ktorá všetkému vládne.

14.04.2024

Za všetkým životom tu v tomto svete stojí jediná sila, sila lásky, odovzdania a spojenia a to, čo vnímame, je jej prejav, skrze ktorý nás táto sila chce naučiť priamemu spojeniu s ňou. Tým, že sa snažíme rozoznávať obrazy, vďaka ktorým sa prejavuje, prechádzame procesom učenia. Keď prejdeme od vonkajších k vnútorným prejavom tejto sily, začneme rozoznávať nielen [...]

Aký máme jeden na druhého vplyv?

12.04.2024

Žijeme spoločne v jednom veľkom prepojenom systéme. Tento systém ovplyvňujeme aj na fyzickej úrovni, napríklad keď spolu komunikujeme a hovoríme. Problémom je, že väčšinou na seba pôsobíme škodlivo, deštruktívne a sebecky. Namiesto toho, aby sme si navzájom pomáhali, boli pozitívnou a užitočnou súčasťou systému, vytvárame druhým problémy. Keď pôsobíme v dobrom [...]

ustavny sud

Ústavný súd posúdi ústavnosť častí zákonov týkajúcich sa manželstva

17.04.2024 14:44

Súd zároveň odmietol návrh skupiny poslancov na posúdenie legislatívnej nečinnosti NR SR, spočívajúcej v neprijatí právnej úpravy uznávajúcej páry rovnakého pohlavia.

Budmerický kaštieľ

Ministerstvo kultúry vyzvalo Budmerice na vypratanie kaštieľa, obec postoju rezortu nerozumie

17.04.2024 14:32

Využívanie nehnuteľností, pozemkov a ďalších priestorov v okolí kaštieľa sa môže stať predmetom súdneho sporu.

kórea

V čase kórejskej vojny zmasakrovali 1700 veriacich, potvrdila komisia

17.04.2024 13:56

Komisia identifikovala zoznam obetí na základe rôznych historických záznamov.

Irán Izrael prehliadka vojenská útok oslavy Raísí

Irán na výročnej vojenskej prehliadke oslavoval svoj útok na Izrael

17.04.2024 13:52

Operácia Čestný sľub "zvrhla slávu sionistického režimu (Izraela)", vyhlásil iránsky prezident Ebráhím Raísí na vojenskej základni pri Teheráne.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 369
Celková čítanosť: 697100x
Priemerná čítanosť článkov: 1889x

Autor blogu

Kategórie