Založ si blog

Ufo a ďalšie javy, ktorým nerozumieme alebo Najvyššia sila?

Keď som bol koncom 70. rokov umiestnený na základni izraelského letectva, viseli nad nami blikajúce svetlá ako rozsvietené lampióny. Niekto by si mohol myslieť, že som sa zbláznil, ale nebol som jediný, kto ich videl, niekoľko stoviek, ba dokonca tisícov ľudí si tiež pamätá, že ich videli niekoľko dní a nocí. Spomínam si, ako sme sa v úžase rozprávali: Čo by to mohlo byť? Čo je to nad nami? Čo na nás tak svieti? A hoci sme slúžili u letectva, nikdy sme nedostali vysvetlenie tohto javu.

Pentagón nedávno zverejnil podrobnú správu so záznamami o 144 pozorovaniach neidentifikovaných lietajúcich objektov, ktoré boli za posledných 17 rokov spozorované v uzavretých vojenských oblastiach v USA. Ľudia v Amerike a na celom svete čakali na túto správu celé mesiace v nádeji, že dostanú oficiálnu odpoveď: existuje pre UFO nejaké vysvetlenie? Pentagón nakoniec uvádza, že sa mu nepodarilo tento jav nijako vysvetliť, ani sa nepotvrdilo, že by niečo pochádzalo odniekiaľ mimo Zem. Skrátka, zostáva to záhadou.

Hoci som správu nečítal, je mi jasné, že v prírode existuje veľa javov, ktorým tiež nerozumieme. Tieto neidentifikované lietajúce objekty alebo UFO sa tak nazývajú práve preto, že nepoznáme ich pôvod ani podstatu. Ak chceme rozpoznať a pochopiť tieto alebo iné záhadné javy, musíme sa naučiť, ako všeobecne vnímame realitu, ako sa nám svet javí v našich očiach.

„V našich očiach“ je v skutočnosti v našej mysli. Je realita uchopiteľná našimi piatimi zmyslami, našou predstavivosťou, alebo existuje mimo nás bez ohľadu na naše nástroje vnímania? Vo všeobecnosti si každý predstavuje realitu inak. Nedá sa zistiť, či to, čo vníma jeden človek, a to, čo vníma druhý, je rovnaké.

Zo širšej perspektívy by sme okolo seba vnímali oveľa viac foriem než len tie, ktoré pozorujeme bežnými očami v rámci nášho zmyslového vnímania. Aj keď čítate tieto riadky, dochádza k mnohým javom, ktoré nie sme schopní vnímať. Otázkou nie je, či tieto javy existujú alebo nie, ale čo chceme získať z toho, že ich poznáme?

Ľudstvo vždy priťahujú situácie, ktoré sa zdajú byť v prírode nemiestne, ale priťahujú nás detinským, neserióznym spôsobom a máme tendenciu vytvárať okolo nich fantastickú mystiku. Preto ľudstvo nemá z toho, že sa venuje takejto činnosti, žiadny úžitok. Ľudia jednoducho označujú tento jav za pristátie mimozemšťanov zo vzdialenej planéty, z inej civilizácie, a nikdy sa neobťažujú pátrať ďalej a pýtať sa, čo je za týmito udalosťami. Spoločnosť je uchvátená hollywoodskym obrazom mimozemšťanov – bytostí s veľkými oválnymi hlavami a šikmými očami, ktoré v noci prilietajú aby unášali ľudí. Nie je to nič iné ako kreatívny výmysel ľudí.

Múdrosť Kabaly hovorí o duchovných silách, ktoré nie sú odeté do materiálnej hmoty. Tieto sily k nám zostupujú zo svojho zdroja, Najvyššej moci, a pôsobia v celom vesmíre, nad časom, pohybom a priestorom, a možno ich nazvať menom „anjeli“. Aj v tomto prípade je dôležité nespájať ich s fiktívnymi obrazmi z legiend o okrídlených bytostiach. Sú to skôr abstraktné a prechodné sily obrovskej moci, podobné magnetickej sile, elektrickému poľu, žiareniu alebo akémusi gravitačnému poľu. Samotné sily nemožno vidieť ani cítiť, ale poznáme ich len podľa ich pôsobenia. Cítime ich prejavy, ale nikdy nie sily samotné.

Aby sme pochopili širšiu realitu, porozumeli tajomstvu života a objavili sily, ktoré nás obklopujú, musíme sa pokúsiť pochopiť širší obraz, systém, ktorý nás všetkých zahŕňa.

Ak by sme zmenili svoje vnímanie reality – namiesto toho, aby sme ju vstrebávali tým, že chceme prijímať potešenie len pre seba, čo blokuje a obmedzuje naše nástroje vnímania, konali by sme opačne, z vnútra túžby dávať, v postoji dávania druhým, presne tak, ako funguje vyššia sila prírody.

Z tohto obráteného uhla vnímania by sme si uvedomili, že všetky drobné odhalenia a zmyslové pozorovania pochádzajú od Vyššej Sily, ktorá nás upozorňuje na niečo, čo nie je len v rámci bežnej prírody. Zistili by sme, že je to preto, aby sme si začali klásť zásadnejšie otázky o živote a objavili pravú odpoveď, Silu, ktorá dala vzniknúť svetu a ktorá ho udržiava a rozvíja.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383489x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie