Založ si blog

Falošná veľkosť veľkých

Môj priateľ filmár mi povedal, že súdiac podľa dnešných filmov, televíznych seriálov a príspevkov na sociálnych sieťach sa ľudia väčšinou zaoberajú tými najvšednejšími „udalosťami“ v živote ľudí, ako je jedlo, sprchovanie a dokonca aj vyprázdňovanie. Keď sa pozrieme späť do histórie, zdá sa, akoby nás nezaujímali tieto veci, ale veci vyššie, napríklad idey a sociálne hnutia. Zdá sa, akoby o našej dobe nebolo čo písať.

Myslím si, že v skutočnosti ľudstvo nikdy nebolo vznešené. Možno radi mudrujeme o tom, akí sme boli civilizovaní, keď klasická hudba, divadlo, maliarstvo a sochárstvo boli obľúbenými formami zábavy, ale pre drvivú väčšinu ľudí bol život len bojom o prežitie, na zábavu nebol priestor.

A čo je ešte horšie, práve tí, ktorých si pamätáme ako veľkých, boli v skutočnosti najhorší z tejto generácie. Ľudia, ktorí v očiach verejnosti dosiahli veľkosť, sú v skutočnosti takmer vždy tí najnemorálnejší a najsebestrednejší. Spisovatelia, skladatelia, celá tá partia, nebolo na nich nič dobré; pozrite si ich životopisy a uvidíte sami.

Myslím si, že by sme mali nanovo definovať veľkosť. Namiesto uctievania ľudí pre ich schopnosť písať, skladať alebo maľovať by sme mali uctievať tých, ktorí robia niečo pre druhých, a nie pre seba. Obzvlášť by sme si mali vážiť ľudí, ktorí ľudí spájajú a dávajú im pocit jednoty.

Ľudia sú šťastní, keď sa cítia bezpečne a milovaní, a cítia sa bezpečne a milovaní, keď sú medzi ľuďmi, ktorým na nich záleží, ako je rodina alebo priatelia. Preto sú ľudia, ktorí pomáhajú vytvárať tento pocit vo verejnosti, vďaka ktorým sa spoločenstvá, mestá, ba dokonca národy spájajú, najcennejšími ľuďmi v spoločnosti.

Ľudia, ktorí ukazujú, ako rozmanitosť prispieva k rozvoju spoločnosti – namiesto toho, aby využívali kultúrne a etnické rozdiely na podporu vlastnej kariéry podnecovaním rasizmu a vylúčenia – sú skutočnými hrdinami dneška. Dnešné hodnoty nás vedú opačným smerom ako tento pocit vzájomnej zodpovednosti a starostlivosti. Ak ich chceme vybudovať opäť znovu a lepšie, mali by sme ich budovať spoločne, a potom sa nám to aj podarí.

Čím viac podliehame rozdeleniu a odlúčeniu, tým slabšia je naša spoločnosť. Namiesto radosti a dôvery má navrch strach, podozrievanie a nenávisť. Tento trend nezvráti nikto okrem tých, ktorí sa boja, podozrievajú a nenávidia, teda nás všetkých. My sme tí, ktorí trpia rozdelením spoločnosti, my sme tí, ktorí z toho, na rozdiel od našich „vodcov“ nič nemajú, takže my sme tí, ktorí by si mali vybrať jednotu namiesto rozdelenia.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383450x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie