Založ si blog

Omikron – prečo to neprestáva?

Ešte sme neskončili s Deltou a prišiel Omikron. Nový kmeň koronavírusu je údajne päťkrát nákazlivejší, ale zatiaľ neexistujú dôkazy, že by u očkovaných ľudí spôsoboval závažnejšie ochorenia. Presnosť prírody je ohromujúca. Ako skúsený sudca nás trestá za všetky naše hriechy. Pôsobí to však skôr ako výchovné napomenutie riaditeľa školy než ako hnev pomstychtivého Boha. Jeho lekciou je jednota. Pokiaľ sa odmietame učiť, napomínajúci vírus bude čoraz vytrvalejší.

Od úsvitu civilizácie sa snažíme prekonať prírodu. To je asi také chytré, ako keď sa plod snaží premôcť svoju matku. Ale aj tak sme nikdy neboli múdri inak ako vo vlastných očiach.

A tak zatiaľ čo celá príroda funguje harmonicky, my zasahujeme do všetkých procesov, rozvraciame a narúšame prirodzený poriadok vecí, namiesto toho, aby sme sa k nemu pripojili a snažili sa vytvoriť pravidlá. Keď veci nefungujú tak, ako sme si mysleli, pretože stroj nemôže fungovať hneď po tom, ako ho rozbijete, snažíme sa ho opraviť a dokázať svoju vyššiu inteligenciu.

Tieto „výkony“ trhajú prepletené nitky prírody, ničia gobelín, ktorý nás všetkých drží, a spúšťajú mnohé nepriaznivé javy, ktoré zažívame. Posledným z týchto nepriaznivých javov je Covid, ale ak budeme naďalej ignorovať základné pravidlá prírody – vzájomnosť a rovnováhu – nebude to posledný a určite nie najhorší „výprask“, ktorý nám príroda uštedrí.

Ak chceme zmeniť smer a skutočne zlepšiť našu situáciu, musíme začať svojím postojom. Nemôžeme si zachovať egocentrický prístup a očakávať, že bude fungovať v prostredí, ktoré je určené pre blaho komunity.

Príroda je nedeliteľný celok. Jeho časti sú navzájom prepojené. Ak je jedna časť nefunkčná, je nefunkčná celá príroda. Preto príroda udržiava blaho všetkých svojich zložiek, nielen toho či onoho druhu zvierat, rastlín alebo nerastov.

Tento zákon reciprocity platí pre všetky druhy okrem človeka, čo znamená, že sme jediným nefunkčným prvkom v prírode. Inými slovami, všetky negatívne javy, ktoré zažívame, sú naším vlastným dielom, vytvorené naším egocentrickým myslením.

Preto, aby sme žili dobrý život, nemusíme meniť nič v samotnej realite, ale musíme zmeniť svoje myslenie. Ak budeme myslieť v zmysle jednoty, a nie individualizmu, budeme prospešní pre všetkých, vrátane seba. Ak budeme blaho ľudstva a prírody považovať za neoddeliteľnú súčasť nášho vlastného blaha, uvidíme realitu takú, aká je, a naše činy budú rovnako úspešné. Kolektívne myslenie je jediný spôsob, ako môžeme prospievať vo svete, ktorý je budovaný ako kolektívny. Náš súčasný prístup neprinesie nič iné ako deštrukciu.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383367x
Priemerná čítanosť článkov: 1986x

Autor blogu

Kategórie