Založ si blog

Kto je tu „šéf“?

Najnovší kmeň naozaj stavia na hlavu všetko, čo sme doteraz vedeli o zvládaní pandémie. Je mimoriadne nákazlivý, všeobecne mierny a zdá sa, že proti nemu nechráni žiadna vakcína. Skrátka, využil dva roky bezprecedentného úsilia a bezkonkurenčných investícií a urobil z nich výsmech. Je to presne tá facka, ktorú sme potrebovali, aby sme sa prebrali z našich iluzórnych snáh o zachovanie predchádzajúceho spôsobu života. Namiesto toho, aby sme viedli vopred prehranú vojnu, mali by sme dať hlavy dokopy a navrhnúť bezpečnejší a pokojnejší spôsob života.

Vírus nepovažujem za chorobu, považujem ho za liek. Liečebný proces sa musí začať prehodnotením našich životov: čo chceme dosiahnuť, čo nás urobí šťastnými, čo má v našom živote skutočný význam a tiež ako vybudovať spoločnosť, v ktorej ľudia nebudú ničiť sny iných, ale podporovať ich, aby si každý mohol splniť svoje sny, a nie len tých pár vyvolených na úkor všetkých ostatných.

To, že vírus narúša náš doterajší spôsob života, je dar prírody ľudstvu. Utápali sme sa v pýche a teraz sa nám ukázali naše hranice. Nič nie je zdravšie ako poznanie pravdy. Ak poznáte pravdu, môžete z nej začať budovať niečo lepšie. Ale ak neviete, kto ste a kde žijete, všetko, čo urobíte, dopadne nakoniec „nakrivo“ a zrúti sa.

V skutočnosti sme svedkami kolapsu nášho starého spôsobu života. To, že ho príroda ničí, je dôkazom, že bol neudržateľný. Ak sme múdri, dáme si povedať a nebudeme sa snažiť ísť už tam, kam nás príroda nepustí.

Vlády už minuli bilióny dolárov na záchranné balíčky a iné programy pomoci. Môžu v tom pokračovať a využiť skutočnosť, že ľudia každý mesiac po miliónoch odchádzajú z práce, na zavedenie celoštátnych, ba dokonca celosvetových programov, ktoré nanovo vytvoria ľudskú spoločnosť. Na každej úrovni – osobnej, komunitnej, národnej a medzinárodnej, by sme mali prehodnotiť štruktúru našej spoločnosti a naše vzťahy s ostatnými.

Veda tento vírus neporazí. Mutuje rýchlejšie, ako vedci dokážu vyvinúť vakcíny alebo lieky. Aj keby vedci dokázali vyvinúť nové vakcíny každých pár mesiacov, čo je to za život, keď sa musíte trikrát do roka dať zaočkovať proti novému variantu?

A čo je ešte horšie, tieto vírusy si vytvárame sami. Sme v podstate chodiace vrecia mikróbov a o mnohých z nich ani nevieme, kým sa nestanú patogénnymi. Ak si vezmete viaceré prípady výletných lodí, ktorých posádky a hostia sú plne očkovaní, a napriek tomu opakovane trpia epidémiami, a (absolútne bizarný) prípad polárnej výskumnej stanice, ktorej posádka je plne očkovaná, často kontrolovaná, umiestnená v karanténe a nachádza sa na severnom póle, stovky kilometrov od ostatných ľudí, a napriek tomu dve tretiny z nich náhle ochorie na Covid, uvedomíte si, že vírus je v nás, nie mimo nás, a práve tu musíme aj hľadať liek.

Prvok v nás, ktorý je škodlivý a generuje všetky škodlivé aspekty v našom reálnom okolí, je náš postoj. Náš zneužívajúci a vykorisťovateľský prístup ku všetkému a všetkým okolo nás spôsobuje, že všetci sú chorí. Deformuje všetky úrovne reality a mení ich z neškodných na zhubné.

Ak sa pozriete na každú inú časť stvorenia, nezistíte, že by niektorá z nich bola zlá, zlomyseľná alebo škodlivá. Všetky časti prírody fungujú presne tak, ako ich príroda stvorila. My sme jediný prvok, ktorý sa vedome usiluje vziať si viac, ako potrebuje, odopierať iným to, čo potrebujú, a to nie preto, aby sme sa udržali, ale pre radosť z toho, že ostatní trpia, a pre pocit nadradenosti.

Pretože chceme všetkým ukázať, že sme šéfmi, príroda nám ukazuje, kto je skutočným šéfom. Z tohto dôvodu, kým neskloníme hlavu a nezosúladíme sa so všetkými ostatnými prvkami stvorenia, príroda nám bude aj naďalej násilne a bolestivo „vysvetľovať“ pravdu.

Keď sa prestaneme správať násilne, nebude na nás páchané násilie. Keď prestaneme chcieť ubližovať iným, nebudeme pociťovať krivdy zo strany prírody. Ak sa budeme snažiť žiť pokojne a príjemne so všetkými okolo nás, presne takýto život budeme mať. Toto je lekcia prírody pre ľudstvo.

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550287x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie