Založ si blog

Kto je tu „šéf“?

Najnovší kmeň naozaj stavia na hlavu všetko, čo sme doteraz vedeli o zvládaní pandémie. Je mimoriadne nákazlivý, všeobecne mierny a zdá sa, že proti nemu nechráni žiadna vakcína. Skrátka, využil dva roky bezprecedentného úsilia a bezkonkurenčných investícií a urobil z nich výsmech. Je to presne tá facka, ktorú sme potrebovali, aby sme sa prebrali z našich iluzórnych snáh o zachovanie predchádzajúceho spôsobu života. Namiesto toho, aby sme viedli vopred prehranú vojnu, mali by sme dať hlavy dokopy a navrhnúť bezpečnejší a pokojnejší spôsob života.

Vírus nepovažujem za chorobu, považujem ho za liek. Liečebný proces sa musí začať prehodnotením našich životov: čo chceme dosiahnuť, čo nás urobí šťastnými, čo má v našom živote skutočný význam a tiež ako vybudovať spoločnosť, v ktorej ľudia nebudú ničiť sny iných, ale podporovať ich, aby si každý mohol splniť svoje sny, a nie len tých pár vyvolených na úkor všetkých ostatných.

To, že vírus narúša náš doterajší spôsob života, je dar prírody ľudstvu. Utápali sme sa v pýche a teraz sa nám ukázali naše hranice. Nič nie je zdravšie ako poznanie pravdy. Ak poznáte pravdu, môžete z nej začať budovať niečo lepšie. Ale ak neviete, kto ste a kde žijete, všetko, čo urobíte, dopadne nakoniec „nakrivo“ a zrúti sa.

V skutočnosti sme svedkami kolapsu nášho starého spôsobu života. To, že ho príroda ničí, je dôkazom, že bol neudržateľný. Ak sme múdri, dáme si povedať a nebudeme sa snažiť ísť už tam, kam nás príroda nepustí.

Vlády už minuli bilióny dolárov na záchranné balíčky a iné programy pomoci. Môžu v tom pokračovať a využiť skutočnosť, že ľudia každý mesiac po miliónoch odchádzajú z práce, na zavedenie celoštátnych, ba dokonca celosvetových programov, ktoré nanovo vytvoria ľudskú spoločnosť. Na každej úrovni – osobnej, komunitnej, národnej a medzinárodnej, by sme mali prehodnotiť štruktúru našej spoločnosti a naše vzťahy s ostatnými.

Veda tento vírus neporazí. Mutuje rýchlejšie, ako vedci dokážu vyvinúť vakcíny alebo lieky. Aj keby vedci dokázali vyvinúť nové vakcíny každých pár mesiacov, čo je to za život, keď sa musíte trikrát do roka dať zaočkovať proti novému variantu?

A čo je ešte horšie, tieto vírusy si vytvárame sami. Sme v podstate chodiace vrecia mikróbov a o mnohých z nich ani nevieme, kým sa nestanú patogénnymi. Ak si vezmete viaceré prípady výletných lodí, ktorých posádky a hostia sú plne očkovaní, a napriek tomu opakovane trpia epidémiami, a (absolútne bizarný) prípad polárnej výskumnej stanice, ktorej posádka je plne očkovaná, často kontrolovaná, umiestnená v karanténe a nachádza sa na severnom póle, stovky kilometrov od ostatných ľudí, a napriek tomu dve tretiny z nich náhle ochorie na Covid, uvedomíte si, že vírus je v nás, nie mimo nás, a práve tu musíme aj hľadať liek.

Prvok v nás, ktorý je škodlivý a generuje všetky škodlivé aspekty v našom reálnom okolí, je náš postoj. Náš zneužívajúci a vykorisťovateľský prístup ku všetkému a všetkým okolo nás spôsobuje, že všetci sú chorí. Deformuje všetky úrovne reality a mení ich z neškodných na zhubné.

Ak sa pozriete na každú inú časť stvorenia, nezistíte, že by niektorá z nich bola zlá, zlomyseľná alebo škodlivá. Všetky časti prírody fungujú presne tak, ako ich príroda stvorila. My sme jediný prvok, ktorý sa vedome usiluje vziať si viac, ako potrebuje, odopierať iným to, čo potrebujú, a to nie preto, aby sme sa udržali, ale pre radosť z toho, že ostatní trpia, a pre pocit nadradenosti.

Pretože chceme všetkým ukázať, že sme šéfmi, príroda nám ukazuje, kto je skutočným šéfom. Z tohto dôvodu, kým neskloníme hlavu a nezosúladíme sa so všetkými ostatnými prvkami stvorenia, príroda nám bude aj naďalej násilne a bolestivo „vysvetľovať“ pravdu.

Keď sa prestaneme správať násilne, nebude na nás páchané násilie. Keď prestaneme chcieť ubližovať iným, nebudeme pociťovať krivdy zo strany prírody. Ak sa budeme snažiť žiť pokojne a príjemne so všetkými okolo nás, presne takýto život budeme mať. Toto je lekcia prírody pre ľudstvo.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383413x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie