Založ si blog

Ako bojovať s infláciou

Zložitá situácia vo svete, epidémie a vojna viedli k prudkému nárastu inflácie. Takáto situácia tu nebola už veľa rokov. Táto téma znepokojuje veľa ľudí, národy, ktorí sú nútený znížiť svoj rozpočet a zmeniť zamestnanie. Nepokoj vyvoláva to, že nerozumieme príčine inflácie, ktorá tu panuje.
Skutočným dôvodom nie je vojna medzi Ruskom a Ukrajinou, ani epidémia koronavírusu, s ktorou si už vieme poradiť. Nie sú to ani výkyvy počasia s extrémnymi horúčavami, či extrémnym chladom alebo suchom. Nie sú to nálety lúčnych koníkov a dokonca ani nedostatok ropy, plynu alebo uhlia. V skutočnosti sa svetová ekonomika náhle dostáva do recesie podľa určitého cyklu.
Pretože inflácia má veľa objektívnych dôvodov. Pravdou je, že nikto nedokáže nazvať túto situáciu a vysvetliť, čo sa v skutočnosti vo svete deje.
Myslím si, že pravou príčinou sú absolútne nesprávne medziľudské vzťahy v celosvetovom meritu. Úplne nezodpovedajú stavu sveta, ktorý sa stal uzavretým, prepojeným, integrálnym.
Musíme pochopiť, že každý je závislí na všetkých a musíme budovať globálnu ekonomiku viac ucelenú, prepojenú formu. My to však nerobíme.
Je jasné, že zaostávame za svetom, ktorý sa stal viac jednotným, prepojeným. A my ľudia takúto spoločnosť nebudujeme nie len ekonomicky, ale aj nebudujeme medziľudské vzťahy a preto sa dostávame do takýchto ťažkých situácii.
Podľa problémov, ktoré prežívame v ľudskej spoločnosti vo svete ako celku, ale aj v jednotlivých krajinách a práve kvôli konfliktom medzi štátmi. Je jasné, že sme všetci egoisti. Nik nepremýšľa o spoločnom svetovom systéme, ale naopak – každý premýšľa o sebe a neuvedomuje si, že sme stále závislí jeden na druhom.

Nenaučili sme sa používať slobodu, budeme si musieť zopakovať lekciu a možno aj celý školský rok.

26.11.2022

Nedávne štúdie ukázali, že existuje „demokratická recesia“, ako ju nazval jeden dokument. V jednej štúdii oplakávajú: „Na prekvapenie mnohých na Západe pád ZSSR v roku 1991 neviedol k prijatiu liberálnej demokratickej vlády na celom svete… V skutočnosti sa autoritárstvo vrátilo a liberálna demokracia je už najmenej 15 rokov na ústupe.“ Keď už [...]

Môže ničenie umenia zachrániť Zem?

24.11.2022

Od začiatku roka sa v radoch klimatických aktivistov rozmáha trend kaziť najväčšie poklady dejín umenia v snahe zvýšiť povedomie o klimatických zmenách. Tento rok sa zatiaľ odohralo dvanásť incidentov, z toho šesť minulý mesiac. Incidenty zahŕňali hádzanie zemiakovej kaše (na Monetove „Kopy sena“), paradajkovej polievky (na obraz Vincenta van Gogha „Pätnásť [...]

Je naša budúcnosť večná?

20.11.2022

Jeden môj študent spomenul ako čítal, že slávny futurista Ray Kurzweil sa chystá vydať novú knihu s názvom „Singularita je bližšie“. Údajne ide o rozvinutie alebo rozpracovanie myšlienok, ktoré Kurzweil prezentoval vo svojej predchádzajúcej knihe „Singularita je blízko“. Podľa tohto článku, Kurzweil predpovedá, že do roku 2032, teda o desať rokov, budú medicínske [...]

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Belarus Foreign Minister

Záhadná smrť Lukašenkovho ministra. Pomohla mu na druhý svet ruská tajná služba?

29.11.2022 18:19

Náhle úmrtie Vladimira Makeja, ktorý hlásal, že Bielorusko by si malo udržiavať odstup od Západu i Moskvy, vyvolalo mnohé dohady.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 460028x
Priemerná čítanosť článkov: 2009x

Autor blogu

Kategórie