Založ si blog

Vzplanutie Arménska-Azerbajdžanu — Spomienka na neisté časy

Po dvoch rokoch prímeria medzi Arménskou republikou a Azerbajdžanskou republikou, ktoré viedli niekoľko rokov spor o Náhorný Karabach, vypukli znova boje. Podľa správ bolo pri obnovených stretoch zabitých desiatky osôb. Nie je zrejmý dôvod kvôli, ktorému náhle vznikli tieto boje, ale je príznačné, že to vzniklo kvôli neistým časom, do ktorých vstupujeme. Nakoľko sú v tomto období ľudia citliví , netolerantní, nekompromisní a zo všetkého je najhoršie to, že sú bojovní.
Vyskúšali sme vojnu, vyskúšali sme bojkotovanie. Skúsili sme takmer každú negatívnu možnosť. Je načase, aby sme sa pokúsili spojiť bez presadzovania našich názorov a bez zasahovania. …., jednoducho sa treba spojiť kvôli spojeniu.
Stojíme pred dlhou a studenou zimou. Rusko-Ukrajinská vojna stále zúri a je nedostatok plynu. Jeho závratná cena zvyšuje infláciu a základné potraviny začínajú byť nedostupné alebo úplne zmizli.
A navyše sa zrejme objavia nové mutácie a vírusy, ktoré zhoršia už bez tak napätie medzi ľuďmi. Tieto eskalujúce podmienky sa spájajú, aby vyvolávali konflikty podobné ako Náhornom Karabachu alebo ešte horším.
Aby sme ozdravili situáciu, musíme pochopiť rovnako ako vysvetliť , že jediná cesta k zmierneniu napätia je energicky vytvárať pozitívnu atmosféru medzi všetkými. Musíme zámerne kultivovať pozitívne vzťahy, pretože tie negatívne už existujú a jediný spôsob ich vyvážiť je zabezpečiť to, čo chýba teda pozitívne vzťahy. A pokiaľ sa cítime neprirodzene a nepríjemne, keď to tak robíme je to iba dôkaz toho, že prevládajú v nás negatívne pocity.
Musíme mať na pamäti, že mier môžeme uzatvárať len s nepriateľom a len s nepriateľom ho potrebujeme uzavrieť. Musíme mať z toho divný pocit, pretože spriateliť sa s nepriateľom je tá najmenej prirodzená vec, ktorú môžeme urobiť. Prirodzené je bojovať proti nepriateľovi, keďže táto cesta nevedie k bezpečiu, musíme preto zvoliť cestu konštruktívnu a to cestu k mieru.
Nemali by sme očakávať, že jeden s druhým budeme súhlasiť. Rozdielnosť názorov, ktorá nás postavila proti sebe zrejme aj zostane. Preto by sme sa nemali pokúšať meniť rozdiely. Mali by sme súhlasiť s nesúhlasom a z tohto počiatočného bodu by sme mali vytvoriť vzťah.
Tento prístup medzi nami prebudí pozitívnu silu, ktorá preváži súčasnú prevládajúcu negatívnu silu. To nám umožní vidieť novú cestu spojenia, aby sme našli novú spoločnú reč s ľuďmi, ktorí doposiaľ boli našimi nepriateľmi.

Nenaučili sme sa používať slobodu, budeme si musieť zopakovať lekciu a možno aj celý školský rok.

26.11.2022

Nedávne štúdie ukázali, že existuje „demokratická recesia“, ako ju nazval jeden dokument. V jednej štúdii oplakávajú: „Na prekvapenie mnohých na Západe pád ZSSR v roku 1991 neviedol k prijatiu liberálnej demokratickej vlády na celom svete… V skutočnosti sa autoritárstvo vrátilo a liberálna demokracia je už najmenej 15 rokov na ústupe.“ Keď už [...]

Môže ničenie umenia zachrániť Zem?

24.11.2022

Od začiatku roka sa v radoch klimatických aktivistov rozmáha trend kaziť najväčšie poklady dejín umenia v snahe zvýšiť povedomie o klimatických zmenách. Tento rok sa zatiaľ odohralo dvanásť incidentov, z toho šesť minulý mesiac. Incidenty zahŕňali hádzanie zemiakovej kaše (na Monetove „Kopy sena“), paradajkovej polievky (na obraz Vincenta van Gogha „Pätnásť [...]

Je naša budúcnosť večná?

20.11.2022

Jeden môj študent spomenul ako čítal, že slávny futurista Ray Kurzweil sa chystá vydať novú knihu s názvom „Singularita je bližšie“. Údajne ide o rozvinutie alebo rozpracovanie myšlienok, ktoré Kurzweil prezentoval vo svojej predchádzajúcej knihe „Singularita je blízko“. Podľa tohto článku, Kurzweil predpovedá, že do roku 2032, teda o desať rokov, budú medicínske [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 460062x
Priemerná čítanosť článkov: 2009x

Autor blogu

Kategórie