Založ si blog

Vzplanutie Arménska-Azerbajdžanu — Spomienka na neisté časy

Po dvoch rokoch prímeria medzi Arménskou republikou a Azerbajdžanskou republikou, ktoré viedli niekoľko rokov spor o Náhorný Karabach, vypukli znova boje. Podľa správ bolo pri obnovených stretoch zabitých desiatky osôb. Nie je zrejmý dôvod kvôli, ktorému náhle vznikli tieto boje, ale je príznačné, že to vzniklo kvôli neistým časom, do ktorých vstupujeme. Nakoľko sú v tomto období ľudia citliví , netolerantní, nekompromisní a zo všetkého je najhoršie to, že sú bojovní.
Vyskúšali sme vojnu, vyskúšali sme bojkotovanie. Skúsili sme takmer každú negatívnu možnosť. Je načase, aby sme sa pokúsili spojiť bez presadzovania našich názorov a bez zasahovania. …., jednoducho sa treba spojiť kvôli spojeniu.
Stojíme pred dlhou a studenou zimou. Rusko-Ukrajinská vojna stále zúri a je nedostatok plynu. Jeho závratná cena zvyšuje infláciu a základné potraviny začínajú byť nedostupné alebo úplne zmizli.
A navyše sa zrejme objavia nové mutácie a vírusy, ktoré zhoršia už bez tak napätie medzi ľuďmi. Tieto eskalujúce podmienky sa spájajú, aby vyvolávali konflikty podobné ako Náhornom Karabachu alebo ešte horším.
Aby sme ozdravili situáciu, musíme pochopiť rovnako ako vysvetliť , že jediná cesta k zmierneniu napätia je energicky vytvárať pozitívnu atmosféru medzi všetkými. Musíme zámerne kultivovať pozitívne vzťahy, pretože tie negatívne už existujú a jediný spôsob ich vyvážiť je zabezpečiť to, čo chýba teda pozitívne vzťahy. A pokiaľ sa cítime neprirodzene a nepríjemne, keď to tak robíme je to iba dôkaz toho, že prevládajú v nás negatívne pocity.
Musíme mať na pamäti, že mier môžeme uzatvárať len s nepriateľom a len s nepriateľom ho potrebujeme uzavrieť. Musíme mať z toho divný pocit, pretože spriateliť sa s nepriateľom je tá najmenej prirodzená vec, ktorú môžeme urobiť. Prirodzené je bojovať proti nepriateľovi, keďže táto cesta nevedie k bezpečiu, musíme preto zvoliť cestu konštruktívnu a to cestu k mieru.
Nemali by sme očakávať, že jeden s druhým budeme súhlasiť. Rozdielnosť názorov, ktorá nás postavila proti sebe zrejme aj zostane. Preto by sme sa nemali pokúšať meniť rozdiely. Mali by sme súhlasiť s nesúhlasom a z tohto počiatočného bodu by sme mali vytvoriť vzťah.
Tento prístup medzi nami prebudí pozitívnu silu, ktorá preváži súčasnú prevládajúcu negatívnu silu. To nám umožní vidieť novú cestu spojenia, aby sme našli novú spoločnú reč s ľuďmi, ktorí doposiaľ boli našimi nepriateľmi.

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? V centre ruskej pozornosti sa ocitla Marjinka

03.06.2023 07:10, aktualizované: 09:57

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550299x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie