Založ si blog

Izrael – svetový líder v nesprávnej odbornosti

Bezpilotné lietadlá sa stali kľúčovými prvkami na bojisku. Na Ukrajine ich vo veľkej miere využívajú obe strany konfliktu na útoky i sledovanie; USA, Turecko, Izrael a ďalšie krajiny ich využívajú na vojenské účely. Rovnako ich využívajú teroristické skupiny, ako sú Hizballáh a Hamas, ako aj Hútiovia v Jemene v rámci konfliktu so Saudskou Arábiou.

Na rozdiel od konvenčných vojenských lietadiel, ktorých vývoj a stavba sú veľmi nákladné, bezpilotné lietadlá sú relatívne lacné a pri plnení úloh sa spoliehajú skôr na pokročilé technológie než na vynikajúcu akrobaciu. To umožňuje krajinám s obmedzenými zdrojmi, ale vyspelou technológiou, ako je Izrael, stať sa svetovými lídrami.

Vojenské vozidlá bez obsluhy sa „presadzujú“ nielen vo vzduchu, ale aj na zemi. Diaľkovo ovládané ozbrojené vozidlá pravidelne hliadkujú na hraniciach, a ak je potrebné zasiahnuť, môžu spustiť paľbu z vysoko presných guľometov. Na mori strážia námorné hranice bezpilotné hliadkovacie člny, ktoré dokážu odhaliť, sledovať a ostreľovať nepriateľské plavidlá.

Problémom je, že autonómne vojenské stroje síce poskytujú krajinám výhody, ktoré by inak nemohli získať, zároveň však uľahčujú zabíjanie bez rizika na strane útočníka. Svojmu majiteľovi môžu poskytnúť dočasnú výhodu nad menej vyspelými protivníkmi, no z dlhodobého hľadiska nás namiesto mieru priblížia svetovej vojne.

Vyvíjajúci sa ľudský intelekt je v zajatí ľudskej zloby. Namiesto toho, aby sme ho používali na zlepšenie svojich životov, používame ho na ničenie životov iných.

Ak chceme zmeniť smer, Izrael sa musí stať svetovým lídrom v niečom úplne inom: vo vzdelávaní. Presnejšie povedané – vo vzdelávaní za účelom spojenia.

Ak sa chceme skutočne vyhnúť vojne a podporovať mier, mali by sme sa prepnúť z ochrany seba samých alebo ničenia nepriateľov na pestovanie a posilňovanie vnútornej jednoty a súdržnosti. S touto taktikou sa nebudeme musieť brániť pred nepriateľmi ani ich ničiť v sebaobrane, pretože nebudeme mať nepriateľov. Staneme sa svetlom nádeje pre svet, a nie ohniskom neustálych sporov, čo je naše súčasné medzinárodné postavenie.

Zároveň sa naša vnútorná jednota premietne do celého sveta a konflikty, ktoré s nami zdanlivo nesúvisia, ustúpia akoby samé od seba. Jednota, ktorú budeme vysielať do sveta, zavedie mierové zmýšľanie na celé ľudstvo a národy prídu k záveru, že získajú viac uzatvorením mieru a spoluprácou, než vedením vojen a vzájomným vyhladzovaním sa.

Želám si, aby ľudstvo pochopilo úlohu Izraela a vyvinulo na nás tlak, vďaka ktorému sa zjednotíme a staneme vzorovým národom, v súlade s našim poslaním. Ale aj keď to svet nechápe, stále je našou povinnosťou zjednotiť sa a stať sa mu vzorom. To je naša jediná cesta k trvalému mieru a prosperujúcej budúcnosti.

 

Ako môžem zvládnuť Svoju závislosť na hazarde?

22.09.2023

Atraktívnosť hazardných hier pramení z pocitu nedostatočného spojenia s osudom. Čo je to nedostatočné spojenie s osudom? Je to absencia harmonického spojenia medzi človekom a prírodou alebo absencia cesty, ktorá k tomuto cieľu vedie. Základom všetkých našich túžob je túžba spojiť sa so zdrojom nášho života, so silou lásky, odovzdania a spojenia, silou, ktorá nás [...]

Má introspekcia nejaké benefity?

19.09.2023

Ak budeme schopní introspekcie – sebareflexie, ktorej cieľom je zlepšiť naše vzájomné vzťahy integrálnym – celostným spôsobom, potom bude mať introspekcia skutočne veľký prínos. Ak si kladiem otázky, ako napríklad: „Kedy budeme schopní starať sa o všetkých ľudí na svete tak, ako sa staráme o svoju úzku rodinu?“, potom nás sebareflexia približuje k rovnováhe s [...]

Prajem vám dobrý zápis do Knihy života

17.09.2023

Na Nový rok si navzájom želáme dobrý zápis do Knihy života. Podľa tradície sú všetky ľudské činy zaznamenané v nebesiach. A my chceme byť zapísaní v dobrej knihe spravodlivých, nie v knihe hriešnikov. Preto si navzájom prajeme a blahoželáme si k Novému roku. V modlitbe Roš hašana sú tieto slová: „Šťastný je ten, kto na Teba nezabúda“. Na čo by sme nemali [...]

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

suja, mazurek, ďurica, urban

Folkloristi vystúpili proti politikom s fašistickým pozadím: Nie v mojom kroji

24.09.2023 20:48

Upozorňujú na snahu politikov postupnou zmenou imidžu prekryť svoju minulosť.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 304
Celková čítanosť: 600981x
Priemerná čítanosť článkov: 1977x

Autor blogu

Kategórie