Založ si blog

Lúčime sa s rokom 2022 a vítame rok 2023

Rok 2022 bol poznamenaný ťažkými udalosťami: vojnou, zmenou klímy, protestami po celom svete a mnohými ďalšími.
Pre ľudstvo bol veľmi zložitý a tak do roku 2023 vstupujeme s pocitom úplnej neistoty ohľadom budúcnosti. Jedna vec je jasná, že nás čaká veľmi ťažké obdobie, sprevádzané vysokou infláciou a nepokojmi v rôznych krajinách.
Ľudia si nechcú vzájomne porozumieť a krajiny nedokážu uzavrieť mier a zastaviť vojny. Existuje veľa problémov: zmena klímy, epidémie, požiare, prerušenia dodávok vody a elektriny. Ľudstvo sa nespráva správne, a preto sa naše životy rozpadávajú každým rokom stále viac. Toto všetko si budeme musieť uvedomiť v novom roku 2023.
Bohužiaľ sa ľudstvo behom roku 2022 nepoučilo, nepokúsilo sa o zlepšenie a zmenu, ale jednoducho sa nechalo unášať tokom života tam, kam ho prúd zaniesol.
Na budúcnosť ľudstva a pozerám veľmi skepticky, pretože nemáme dostatok rozumu, aby sme pristupovali k chybám tak, ako sme to robili v škole: aby sme ich už neopakovali. A preto panuje obava, ako budeme postupovať ďalej. Všetci pozerajú do budúcnosti s veľkou neistotou, nevedia, čo si majú počať s vlastnými životmi, ako sa ubrániť svojmu sebectvu.
Nie je jasné, ako nakladať s rádioaktívnym odpadom z atómových elektrární alebo zo zbraní, hlavne z jadrových bômb. Problém narástol natoľko, že už je mimo našu kontrolu. Nikto nevie ako to môže skončiť.
Vidíme, že dve krajiny, Rusko a Ukrajina, vedú vojnu bez konca. Konfrontácia sa len vyostruje, chýbalo málo, aby prerástla v jadrovú vojnu. Čína si tiež nárokuje rozšíriť svoju zónu vplyvu na svet, a konflikty narastajú taktiež v ďalších krajinách. Nevidím pred nami dobrú budúcnosť pre svet.
Zrejme budeme musieť prejsť uvedomením si zla našej prirodzenosti a zodpovedať sa za všetky chyby, ktoré sme urobili v minulosti a dnes. A možno potom budeme mať nádej na lepší život.
To hlavné, čo nám chýba, je srdce! Nie sme schopní vzájomných srdečných vzťahov, a preto sa bohužiaľ nemôžeme vcítiť do bolesti niekoho iného, nemôžeme sa zjednotiť, aby sme jeden druhému pomohli. Spaľujeme a devastujeme prírodné zdroje, ničíme Zem – v tomto nastavení sa nedá žiť dobrý život.
Aby sme všetko napravili, je treba zmeniť človeka. My sa to ale nechceme učiť, dokonca nechceme ani veriť, že to možné je. Ešte sme nedospeli k uvedomeniu si zla a nevieme, čo je pravou príčinou takej celosvetovej krízy. Skutočným nepriateľom človeka je jeho egoizmus. Aj keď si to niekedy dokážeme priznať, tak nevieme, ako sa svojmu sebectvu postaviť. Preto nám stále chýba skutočné uvedomenie si zla.
Musíme prehodnotiť svoju minulosť a vyvodiť z nej správne závery pre budúcnosť. Všetci už chápeme, že pokračovať zabehaným spôsobom znamená sebazničenie. Konieckoncov nemáme ani rozum, ani srdce, jediným naším vynálezom sú zbrane, ktorými môžeme zničiť celú našu planétu. A napriek tomu všetkému nie sme schopní sa zastaviť a vykročiť na novú cestu.
Ale ani Vyššie vedenie nemôže presne povedať, aká bude naše budúcnosť, pretože človeku je daná sloboda voľby. Ľudstvo si samo určuje cestu, ktorou chce postupovať. Či bude dobrá alebo nie – záleží na našej voľbe, ako dnes, tak zajtra.

Ako môžem prekonať strach zo smrti

27.01.2023

Nemáme predstavu o tom, čo sa v našich životoch skutočne deje. Preto je najlepšie, ak sa tým nebudeme zaoberať. Tento potenciál máme v sebe. Zbaviť sa strachu si vyžaduje určitú zručnosť, ktorá je pre nás dôležitá. Strach sa nachádza v našej túžbe po kontrole a prichádza vtedy, keď nemáme kontrolu nad situáciami, v ktorých sa nachádzame. Keď sa zbavíme strachu, [...]

Prečo sa rozpadá čoraz viac rodín?

22.01.2023

Čoraz viac rodín sa rozpadá. Ľudia nie sú ochotní znášať obmedzenia, ktoré si rodina vyžaduje. Aby sme mohli žiť v rámci obmedzení vyplývajúcich z rodinného života, musíme splniť niekoľko podmienok. Jednou z nich je prijať skutočnosť, že inštitúcia rodiny bola pre nás ustanovená prírodou. To znamená, že ak by sme pochopili, že životom v rodine môžeme [...]

Dnešná doba vyžaduje viac súcitu medzi ľuďmi

18.01.2023

Vďaka empatii prežívame bolesť druhých a vďaka súcitu cítime bolesť druhých tak, že ju dokážeme aj zvládnuť. Práve súcit prichádza s láskou, čo je kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma javmi. Podľa slovníka Merriam-Webster je empatia „činnosť spočívajúca v chápaní, uvedomovaní si, vnímaní a zástupnom prežívaní pocitov, myšlienok a skúseností iného [...]

Ide o pravdu, Peter Pellegrini

Pellegrini: SaS rozhodne, či nás Heger a Matovič budú trápiť do septembra

27.01.2023 15:00

SaS je kľúčom k júnovým voľbám, ak ich jej poslanci podporia, tak opozícia s hlasmi Sme rodina skoršie voľby presadí, hovorí šéf Hlasu Peter Pellegrini.

JAS-39 Gripen

Slovenské nebo ochráni aj 14 maďarských Gripenov

27.01.2023 14:58

Od minulej jesene ochraňujú slovenský vzdušný priestor Poľsko a Česko.

kyjev

92-ročná Ukrajinka utiekla z Kyjeva dvakrát: Pred Hitlerom a teraz pred Putinom

27.01.2023 14:21

„Rusom nerozumiem. Myslia si, že bránia svoju krajinu, bránia sa, ale to oni prišli k nám. Zničili Charkov, na čo ho potrebujú?" hovorí.

NR SR parlament

Mestá žiadajú poslancov, aby stiahli nezmyselné návrhy. Obrátia sa aj na prezidentku

27.01.2023 14:15

Podľa zástupcov samospráv majú niektoré návrhy množstvo chýb, sú nevykonateľné a zaoberajú sa neexistujúcimi problémami.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 491443x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie