Založ si blog

Prečo sa rozpadá čoraz viac rodín?

Čoraz viac rodín sa rozpadá. Ľudia nie sú ochotní znášať obmedzenia, ktoré si rodina vyžaduje.

Aby sme mohli žiť v rámci obmedzení vyplývajúcich z rodinného života, musíme splniť niekoľko podmienok. Jednou z nich je prijať skutočnosť, že inštitúcia rodiny bola pre nás ustanovená prírodou. To znamená, že ak by sme pochopili, že životom v rodine môžeme dosiahnuť dokonalý a večný stav bytia, ku ktorému nás všetkých vedie príroda, potom by sme získali silu prechádzať všetkými situáciami, ktoré v rodine vznikajú.

Takto môžeme rodinu prirovnať k akémusi laboratóriu, v ktorom sa snažíme stať svojím vyšším Ja. To znamená, že rodinný kruh sa pre nás stáva najväčšou príležitosťou dosiahnuť stav, keď sa pozitívne spojíme vo vzťahoch vzájomnej lásky a odovzdanosti. To však môže fungovať pod podmienkou, že sa začneme k rodine správať veľmi konkrétnym spôsobom, ktorý podporuje duchovný pokrok.

Okrem uznania skutočnosti, že systém organizácie rodiny bol určený prírodou, musí existovať presné rozdelenie zodpovednosti, príležitostí a vzájomného plnenia. Významnú úlohu tu zohrávajú aj deti, ktoré sa podľa svojho veku zapájajú do vzťahov medzi mužmi a ženami a pravdepodobne budú mať aj vlastné deti, vnúčatá atď. Ak hovoríme o rodine, ktorá je v súlade s ideálnym prirodzeným stavom, musíme hovoriť aj o troch generáciách, ktoré sú v pravidelnom vzájomnom kontakte. To znamená, že deti sa nielen pravidelne stretávajú so starými rodičmi a rodičmi, ale aj cítia ich vzájomnú prítomnosť. O výhodách trojgeneračnej rodiny som písal na inom mieste.

Príroda nás postupne vedie k tomu, že budeme musieť v rodinách konať v súlade s prírodou a náš svet nebude môcť existovať bez takto usporiadaných rodinných jednotiek. Ale kým dosiahneme tento stav, musíme roky prekonávať prekážky.

Stále je však veľmi odvážne o tom diskutovať, pretože stále máme tendenciu myslieť si, že za všetko sme najviac zodpovední my sami. Keď však objavíme vnútornú podstatu tých, s ktorými žijeme, môžeme vybudovať nový výnimočný duchovný svet lásky a darovania. Zistíme, že spoločne strávené roky a vonkajšie prejavy nič neznamenajú, pretože všetko závisí len od vnútorného stavu členov rodiny. Vzhľad a zvyky našich partnerov by sme hodnotili inak, ako ich vidíme dnes, a tešili by sme sa z neustálej obnovy v nás a medzi nami všetkými. Skrátka, neustále by sme sa menili a každý okamih by sme vnímali iný svet.

Ako môžem prekonať strach zo smrti

27.01.2023

Nemáme predstavu o tom, čo sa v našich životoch skutočne deje. Preto je najlepšie, ak sa tým nebudeme zaoberať. Tento potenciál máme v sebe. Zbaviť sa strachu si vyžaduje určitú zručnosť, ktorá je pre nás dôležitá. Strach sa nachádza v našej túžbe po kontrole a prichádza vtedy, keď nemáme kontrolu nad situáciami, v ktorých sa nachádzame. Keď sa zbavíme strachu, [...]

Dnešná doba vyžaduje viac súcitu medzi ľuďmi

18.01.2023

Vďaka empatii prežívame bolesť druhých a vďaka súcitu cítime bolesť druhých tak, že ju dokážeme aj zvládnuť. Práve súcit prichádza s láskou, čo je kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma javmi. Podľa slovníka Merriam-Webster je empatia „činnosť spočívajúca v chápaní, uvedomovaní si, vnímaní a zástupnom prežívaní pocitov, myšlienok a skúseností iného [...]

Elon Musk vs. Twitter

16.01.2023

Elon Musk, nový majiteľ Twitteru, v posledných týždňoch zverejňuje informácie známe ako „súbory Twitteru“. Tieto „spisy“ obsahujú záznamy internej korešpondencie medzi bývalými vedúcimi pracovníkmi spoločnosti, ktorých Musk po prevzatí spoločnosti okamžite prepustil. Z týchto účtov vyplýva, že konzervatívni novinári a politici vrátane vtedajšieho prezidenta [...]

kyjev

92-ročná Ukrajinka utiekla z Kyjeva dvakrát: Pred Hitlerom a teraz pred Putinom

27.01.2023 14:21

„Rusom nerozumiem. Myslia si, že bránia svoju krajinu, bránia sa, ale to oni prišli k nám. Zničili Charkov, na čo ho potrebujú?" hovorí.

NR SR parlament

Mestá žiadajú poslancov, aby stiahli nezmyselné návrhy. Obrátia sa aj na prezidentku

27.01.2023 14:15

Podľa zástupcov samospráv majú niektoré návrhy množstvo chýb, sú nevykonateľné a zaoberajú sa neexistujúcimi problémami.

Cestovní pas / Český pas /

Český pas je "lepší" ako slovenský či austrálsky

27.01.2023 13:48

S český pasom je možné podľa aktualizovaného rebríčku spoločnosti Henley & Partners vyraziť bez víza do 187 krajín. Podobne ako ČR sú na tom USA, Nórsko, či Švajčiarsko.

kollár

Kollár: September prejde určite, nie je však vylúčený ani iný termín volieb

27.01.2023 12:15, aktualizované: 13:16

"Je to na poslednú chvíľu, ale politika je umenie možného," priznal šéf parlamentu v súvislosti s kritikou prezidentky.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 248
Celková čítanosť: 491433x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie