Založ si blog

Ako môžem prekonať strach zo smrti

Nemáme predstavu o tom, čo sa v našich životoch skutočne deje. Preto je najlepšie, ak sa tým nebudeme zaoberať. Tento potenciál máme v sebe. Zbaviť sa strachu si vyžaduje určitú zručnosť, ktorá je pre nás dôležitá.
Strach sa nachádza v našej túžbe po kontrole a prichádza vtedy, keď nemáme kontrolu nad situáciami, v ktorých sa nachádzame. Keď sa zbavíme strachu, zdanlivo uvidíme lepšiu stránku situácie. Vezmime si napríklad jeden z najčastejších strachov: strach zo smrti. Naša smrť je nevyhnutná. Ak túto skutočnosť prijmeme, môžeme si predstaviť, ako bude svet pokračovať po našom odchode, a tešiť sa z toho. Takto sa zbavíme strachu, ktorý v súčasnosti máme.
Neexistuje žiadny stanovený postup, ako sa zbaviť strachu. U každého človeka je to iné. Niektorí ľudia začínajú rozmýšľať takto: „Čo sa stane so svetom, keď odídem?“ „Aký bude osud mojich priateľov a príbuzných?“ „Čo bude s mojím dedičstvom?“ a „Aký odkaz po sebe zanechám?“ Tvárou v tvár týmto otázkam musíme ďalej upraviť svoj postoj k životu a smrti, ktorý sa skrýva za každým pocitom strachu.

Svoje obavy by sme mali premeniť na absolútne odovzdanie sa do vôle prírody – vôle, ktorá nás stvorila a riadi – a to si od nás vyžaduje určitú zručnosť a úsilie. Možno budeme musieť prejsť mnohými ťažkými situáciami, kým sa dostaneme na koniec našej pozemskej cesty, preto by sme sa mali vedieť poddať.

Sme vedení k tomu, aby sme objavili prírodné zákony, ktoré nás stvorili a udržiavajú. Príroda je v stave absolútneho pokoja, rovnováhy a pohody, preto by sme mali nasledovať jej príklad.

Pokojní sme vtedy, keď sa neobávame nasledujúceho okamihu. Je ťažké to vyjadriť, pretože nejde len o to, aby sme sa nechali unášať prúdom života, ale aj o dôveru v prírodné zákony, ktoré na nás pôsobia v každom okamihu a ktoré riadia všetko a všetkých.

Žijeme v rámci pevne stanovených a určených prírodných zákonov, ktoré úplne ovládajú naše životy, takže sa nemáme čoho báť. Chceme zasahovať do zákonov, ktorými sa riadia všetci a všetko prostredníctvom opráv? Samozrejme, že to nechceme. Potom si môžeme oddýchnuť a pokračovať v živote.

Stav pokoja vyjadruje súhlas. Znamená to, že sme v súlade s prírodnými zákonmi, aj keď je to dosť ťažké, pretože vždy chceme ovládnuť a kontrolovať plán prírody a tvrdiť, že by sa veci mali diať trochu inak.

Môžeme naplniť svet láskou?

20.03.2023

Všetci chceme žiť vo svete naplnenom láskou, ale zároveň si myslíme, že je to nemožné. Čo keby sme však dostali šancu žiť v takomto láskou naplnenom svete? Žijeme vo svete, ktorý je oveľa menej bezpečný a predvídateľný ako v minulosti. Čím viac medzi nami narastá konflikt, rivalita a boj, tým horšie a horšie sa nám žije. Naša sebecká povaha, ktorá sa usiluje o [...]

Skrytá súvislosť medzi vojnou na Ukrajine a zemetrasením v Turecku

17.03.2023

Zatiaľ čo sa svet borí s ničivými následkami zemetrasení v Turecku a Sýrii, na Ukrajine pokračujú prudké boje bez náznaku zmiernenia. Či už sú mestá zničené strelami alebo zemetrasením, výsledkom je ľudské utrpenie a nespočetné množstvo stratených alebo zničených životov. Zdá sa, že medzi týmito dvoma katastrofami nie je žiadna súvislosť, akoby neexistovalo [...]

Môžu byť ľudia vychovaní tak, aby boli ľuďmi?

16.03.2023

My ľudia sa ako ľudské bytosti musíme začať rozvíjať nad úroveň našej zvieracej existencie, a to je možné len vtedy, ak sa zapojíme do určitého druhu výchovy. Ak sa naučíme, ako sa v ľudskej spoločnosti pozitívne vzťahovať jeden k druhému a ako nahradiť naše egoistické postoje altruistickými, potom sa povznesieme nad úroveň zvieracej existencie a staneme sa [...]

Dušan Kováčik

V korupčnom procese s exprokurátorom Kováčikom vypovedal aj bývalý šéf SIS

20.03.2023 16:14

Obžaloba viní Dušana Kováčika zo zločinu prijímania úplatku.

Vojany povodňová aktivita  Laborec povodeň záplavy rieka

V rieke Laborec v Michalovciach našli ženské telo

20.03.2023 15:58

Obhliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a nariadil pitvu.

polícia, policajná páska

Na odľahlom mieste v Bernolákove našli zakopané telo muža

20.03.2023 15:36

V Bernolákove v okrese Senec našli zakopané telo muža. Časť tela trčiaceho zo zeme na odľahlom mieste pri Malom Dunaji si všimli psičkári.

polícia, NAKA

Pri akcii Barón obvinili funkcionárov Slovenského pozemkového fondu

20.03.2023 15:27

NAKA zasahovala v Trnavskom a Nitrianskom kraji. Výsledkom je päť zadržaných, ktorí už čelia obvineniu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 258
Celková čítanosť: 515717x
Priemerná čítanosť článkov: 1999x

Autor blogu

Kategórie