Založ si blog

Môžeme naplniť svet láskou?

Všetci chceme žiť vo svete naplnenom láskou, ale zároveň si myslíme, že je to nemožné. Čo keby sme však dostali šancu žiť v takomto láskou naplnenom svete?

Žijeme vo svete, ktorý je oveľa menej bezpečný a predvídateľný ako v minulosti. Čím viac medzi nami narastá konflikt, rivalita a boj, tým horšie a horšie sa nám žije.
Naša sebecká povaha, ktorá sa usiluje o vlastný prospech na úkor iných, sa začína obracať proti nám. Nikdy nedokážeme uspokojiť svoje stále rastúce požiadavky, vypúšťame do sveta čoraz viac hnevu a krutosti, ktoré sa nám potom vracajú ako ničivý bumerang.

Teraz si predstavte, že by sme dokázali obrátiť svoju pozornosť a vytvárať vzťahy len z pozície lásky a vzájomnej starostlivosti.

Čo keby sme zrazu mohli zmeniť svet tak, aby nikto nevykorisťoval a neubližoval druhým?

Potom by sa pred nami otvoril prevrátený svet, v ktorom by sme zmenili smer našich obáv, úzkostí a všetkých negatívnych pocitov – na smer podpory, povzbudenia a lásky k druhému.

Láska by sa stala zárukou a my by sme túžili, mysleli a konali v jej záujme. Prestali by sme vkladať svoju energiu do neustále sa zvyšujúcej výroby, reklamy, používania a vyhadzovania nepotrebných prebytkov.

Keby bol svet naplnený láskou, a aj keby nikto nezarábal nevydelával peniaze, stále by sme mohli uspokojovať svoje potreby, pretože by sme netúžili po prebytkoch. Naopak, atmosféra lásky a vzájomnej úcty by nás úplne uspokojila.

Dnešné bujaré ľudské ego nás čoraz viac vťahuje do hlbšieho konfliktu s prírodou. Približne 90 % toho, čo produkujeme, je nepotrebné, zatiaľ čo príroda sama produkuje len to, čo je nevyhnutné. V prírode sa všetko znovu využíva na 100 % svojej kapacity.

Príroda funguje ako uzavretý, celistvý systém a náš vplyv na ňu sa zvrhol na neprijateľnú odchýlku. Naše výrobky sa do prírody nevracajú v prirodzenej podobe, ale v deformovanej podobe, ktorá do prírody vracia toxíny a priemyselné jedy.

Keby sme sa však k sebe správali s láskou, vyčistili by sme svet. Vzťah lásky a starostlivosti medzi nami by nahradil našu túžbu po nadbytku a zbytočnostiach a opäť by sme našli rovnováhu medzi sebou a prírodou.

Kým zásadne nezmeníme naše vzájomné vzťahy – kým láska nenahradí nenávisť, starostlivosť a podporu, ľahostajnosť a apatiu – čím viac budeme investovať do technológií na vyčistenie sveta, tým viac bude náš svet znečistený. Príroda nás nakoniec aj tak donúti uviesť vzťahy do rovnováhy, vytvoriť atmosféru lásky a vzájomného rešpektu na celom svete. Kým tak neurobíme, príroda nám bude neustále pripomínať, že naše pokusy riešiť nahromadené problémy bez nápravy vzájomných vzťahov povedú len k ďalším problémom a utrpeniu.

Aby sa v našom svete mohli rozvíjať láskyplné vzťahy, musíme voči sebe navzájom prejavovať ohľaduplnosť, starostlivosť a zodpovednosť. Musíme si navzájom pomáhať, aby sme sa začlenili do integrálneho systému prírody. A potom budeme svedkami nového láskyplného sveta, v ktorom sa vyriešia problémy a krízy, ktoré nás dnes trápia.

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Li Šang-fu

Iba krátke podanie rúk. Čínsky generál odmietol rokovať s Austinom na fóre v Singapure

03.06.2023 10:30

Americký minister obrany tvrdí, že USA si neželajú novú studenú vojnu. Zároveň varoval, že tento postoj môže prispieť k nedorozumeniam a konfliktom v regióne.

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? V centre ruskej pozornosti sa ocitla Marjinka

03.06.2023 07:10, aktualizované: 09:57

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550310x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie