Založ si blog

Svet naozaj ovláda len niekoľko rodín?

Skutočne žijeme v hierarchii moci, kde svet ovláda len niekoľko desiatok rodín a robia si, čo chcú. Zdá sa, akoby mali so svojou mocou neobmedzené možnosti, pretože obmedzujú ľudstvo v získavaní pravdivých informácií, v získavaní určitých liekov, normálnych potravín a lacnejšej energie, ktorú by sme už dávno mohli využívať namiesto ropy. Konajú na základe svojich egoistických cieľov a postavenia.

Sme bezmocní vytvoriť akýkoľvek iný druh systému v našom svete, pokiaľ nedosiahneme taký stupeň spojenia, kde začneme cítiť pozitívne sily prebývajúce v prírode, ktoré sú nám momentálne skryté. Potom opustíme túto mocenskú štruktúru, v ktorej sa nachádzame. Týchto pár rodín nemôže stáť v ceste vplyvu prírody a obmedzovať náš svet v jeho pozitívnej forme rozvoja.

Múdrosť kabaly nazýva týchto ľudí u moci „anjelmi“. Kabalistický význam slova „anjel“ je úplne odlišný od toho, čo si za týmto pojmom väčšina ľudí predstaví. „Anjeli“ znamenajú určité sily, ktoré sú úplne pod kontrolou vyššej sily. Tie sily pôsobia na nás ako tiene našich nedostatkov.

Ak sa pozitívne prepojíme takým spôsobom, ktorý nás prispôsobí pozitívnym silám prírody – silám lásky, dávania a spojenia – neutralizujeme tak negatívne formy kontroly nad nami. Pokiaľ však zostávame oddelení v našich egoistických vsťahoch, pričom každý si ide svojou vlastnou cestou, potom ako keby sme udržiavali moc týchto zopár rodín. Inými slovami, my sami sme zdrojom ich moci a vytvárame podmienky pre ich existenciu.

Preto náš pokrok k harmonickej a pokojnej budúcnosti závisí od našej premeny tak, aby sme sa pozitívne spojili. Keď tak urobíme, pocítime, že sily nad nami pôsobia z absolútnej lásky a starostlivosti – to je postoj, ktorý každému umožní prístup k najmocnejšej, najdokonalejšej a neobmedzenej forme naplnenia.

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550277x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie