Založ si blog

Svet naozaj ovláda len niekoľko rodín?

Skutočne žijeme v hierarchii moci, kde svet ovláda len niekoľko desiatok rodín a robia si, čo chcú. Zdá sa, akoby mali so svojou mocou neobmedzené možnosti, pretože obmedzujú ľudstvo v získavaní pravdivých informácií, v získavaní určitých liekov, normálnych potravín a lacnejšej energie, ktorú by sme už dávno mohli využívať namiesto ropy. Konajú na základe svojich egoistických cieľov a postavenia.

Sme bezmocní vytvoriť akýkoľvek iný druh systému v našom svete, pokiaľ nedosiahneme taký stupeň spojenia, kde začneme cítiť pozitívne sily prebývajúce v prírode, ktoré sú nám momentálne skryté. Potom opustíme túto mocenskú štruktúru, v ktorej sa nachádzame. Týchto pár rodín nemôže stáť v ceste vplyvu prírody a obmedzovať náš svet v jeho pozitívnej forme rozvoja.

Múdrosť kabaly nazýva týchto ľudí u moci „anjelmi“. Kabalistický význam slova „anjel“ je úplne odlišný od toho, čo si za týmto pojmom väčšina ľudí predstaví. „Anjeli“ znamenajú určité sily, ktoré sú úplne pod kontrolou vyššej sily. Tie sily pôsobia na nás ako tiene našich nedostatkov.

Ak sa pozitívne prepojíme takým spôsobom, ktorý nás prispôsobí pozitívnym silám prírody – silám lásky, dávania a spojenia – neutralizujeme tak negatívne formy kontroly nad nami. Pokiaľ však zostávame oddelení v našich egoistických vsťahoch, pričom každý si ide svojou vlastnou cestou, potom ako keby sme udržiavali moc týchto zopár rodín. Inými slovami, my sami sme zdrojom ich moci a vytvárame podmienky pre ich existenciu.

Preto náš pokrok k harmonickej a pokojnej budúcnosti závisí od našej premeny tak, aby sme sa pozitívne spojili. Keď tak urobíme, pocítime, že sily nad nami pôsobia z absolútnej lásky a starostlivosti – to je postoj, ktorý každému umožní prístup k najmocnejšej, najdokonalejšej a neobmedzenej forme naplnenia.

Čo robiť, keď v rodine panuje nenávisť

21.05.2024

Keď sa v rodinných vzťahoch objaví nenávisť, je potrebná trpezlivosť, porozumenie a tiež uznanie, že ostatní členovia rodiny zdieľajú rovnaké bolestivé pocity, dojmy a túžby. V každom sa skrýva láska i nenávisť, ktoré sa môžu v rôznych okamihoch zladiť aj rozchádzať. Navyše je zbytočné tieto pocity stupňovať a dramatizovať. Primárne je potrebné sa [...]

Ako sa skupiny ľudí rozhodujú kolektívnym spôsobom?

18.05.2024

Talmud opisuje, ako bola Tóra preložená do gréčtiny: „Král Ptolemaios raz zhromaždil 72 starších. Umiestnil ich do 72 komnát, každého zvlášť, pričom im neprezradil, prečo sú povolaní. Vošiel do každej miestnosti a povedal: ‚Napíšte mi Tóru Mojžiša, vášho učiteľa.‘ Boh každému vložil do srdca, aby prekladal rovnako ako všetci ostatní.“ 72 [...]

Ak urobíte niečo dobré pre druhých, očakávate niečo naspäť?

16.05.2024

V jednom citáte od Benjamina Franklina sa hovorí: „Ten, kto ti raz preukázal láskavosť, bude ochotnejší preukázať ti ďalšiu, než ten, ktorému si sám láskavosť preukázal.“ Iný spôsob vyjadrenia znie: „Neočakávaj protislužbu od niekoho, pre koho si sám dobro vykonal.“ Podvedome však očakávame v nejakej forme návrat toho, čo sme dali, akoby sme uzavreli obchod a [...]

mozner, karas

Susko stiahol ústavnú sťažnosť v prípade sudcu Moznera, ktorú podala Dubovcová

22.05.2024 15:18

Podľa Moznera išlo o reakciu vtedajšej ministerky na jeho kritiku reformy súdnej mapy

Mihail Kogalniceanu, Constanta, základňa NATO, Rumunsko, Apache, vojaci

Vlk je za dverami, neutrálne štáty by sa mali pridať k NATO a členovia zvýšiť výdavky na armádu, vyzval Londýn

22.05.2024 15:15

Budem sa zasadzovať za to, aby sa do NATO zapojili všetci, ktorí využívajú ochranný dáždnik aliancie, vyhlásil minister Shapps.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Atentátnik na Fica prišiel o advokátku. Vybral si nového zástupcu sám?

22.05.2024 13:47

Od atentátu na predsedu vlády Roberta Fica prešiel týždeň.

rusko, malka

Ruská delostrelecká fraška: Prachové náplne rozvrátili bojovú efektivitu

22.05.2024 13:11

Strelci kritizovali vedenie, že prachové náplne v munícii majú odlišné váhy a každý granát letí inak.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 717472x
Priemerná čítanosť článkov: 1878x

Autor blogu

Kategórie