Založ si blog

Od čoho závisí budúcnosť ľudstva?

Budúcnosť ľudstva závisí od pochopenia toho, čo je človek. Musíme vedieť, v akom štádiu vývoja sa nachádzame, kam smerujeme a ako sa môžeme zosúladiť s prírodnými zákonmi, ktoré riadia náš vývoj. Keď to urobíme, zistíme, že žijeme v krásnom svete plnom harmónie a mieru.

Do 21. storočia náš vývoj ovládali čoraz väčšie egoistické sily. Dnes ľudské ego dosiahlo svoj vrchol, a tak v tejto ďalšej etape vývoja dostávame možnosť slobodnej voľby.

V čom spočíva naša slobodná voľba? V našej schopnosti povzniesť sa nad našu egoistickú prirodzenosť.

Vystúpiť z nášho egoizmu je náš jediný čin slobodného konania, pretože všetky ostatné činy pochádzajú z našich egoistických motívov a prebiehajú podľa nevedomého programu, ktorý nás neustále ženie k egocentrickému sebauspokojovaniu. Ak sa teda dokážeme povzniesť nad svoje vlastné záujmy tým, že budeme myslieť a konať v prospech druhých, vykonáme činnosť, ktorá presahuje egoistickú obmedzenosť a celú našu egoistickú povahu. V tomto slobodnom konaní si nepredstavujeme žiadne potešenie v egocentrickom smere pre seba a namiesto toho si želáme presmerovať všetko dobro na druhých.

Zákony prírody budú stále fungovať bez ohľadu na to, či uplatníme svoju slobodnú voľbu alebo nie. Ale bez našej priamej účasti na tomto procese bude ľudský život čoraz bolestnejší. Sebecké túžby sa nikdy nemôžu naplniť, pretože sú nenásytné. Čím viac sa ich snažíme uspokojiť, tým viac sa zamotávame do rastúcej siete problémov.

Naša schopnosť slobodnej voľby je to, čo nás odlišuje od zvierat a iných úrovní prírody. Práve z tohto dôvodu kabalisti hovoria, že celá realita bola stvorená len pre človeka. My sme jediné inteligentné stvorenia prírody, ktoré dostali dar povzniesť sa nad svoje vrodené egoistické základy a byť vedome v súlade so zákonmi prírody – zákonmi lásky, harmónie a spojenia.

Čaká nás obrovská transformácia a zároveň ešte úžasnejší cieľ. Naša súčasná situácia si od nás vyžaduje, aby sme hľadali odpovede na nové a ťažšie výzvy, ktorým budeme čeliť na ceste do budúcnosti. Naozaj sa nachádzame v dobrých časoch a čo príde, vítam bez obáv a s veľkou nádejou.

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

23.05.2023

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme? Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci [...]

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550275x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie