Založ si blog

Krysie preteky sú len rozptýlením namiesto skutočného života

Tisíce rokov ľudia vyvíjajú úsilie a snažia sa o pokrok, a čo z toho máme? Môžeme mať akúkoľvek hmotnú vec, aj tak nás to uspokojí len na chvíľu. V každom prípade hráme nebezpečnú hru a naháňame sa za pominuteľnými pôžitkami. Nič iné nevieme?

Pozorujeme okolie a bezmyšlienkovite nasledujeme súčasný trend. Myslíme si, že keď sa budeme správať ako všetci ostatní, budeme sa cítiť dobre. A tak si vyberáme z ponuky švédskeho stola materiálnych pôžitkov: jedla, sexu, rodiny, peňazí, cti, moci a znalostí. Usilujeme sa o ne v nádeji, že unikneme prázdnote.

Vymýšľame si aktivity a zamestnávame sa tak, aby sa základná otázka o našej existencii: „Aký je zmysel života?“ neobjavila v trhlinách našich egocentrických sŕdc.
Skôr alebo neskôr sa však táto otázka o zmysle našej existencie, ktorá je ukrytá hlboko v našich srdciach, prebudí, aby ukončila náš krysí závod.

Krysie preteky sú len rozptyľujúce kratochvíle odvádzajúce pozornosť od toho najdôležitejšieho.

Máme snahu sa nejako rozptýliť – odviesť pozornosť od toho najdôležitejšieho a na tom sme vlastne postavili celý svoj život. To je to, čo pochopíme.
Kým zatvárame oči, aby sme nevideli to najdôležitejšie, môžeme bežať s davom. Nakoniec sa však dostaví vyčerpanie. V snahe držať krok so stále sa zrýchľujúcim tempom materialistického bežiaceho pásu začneme pociťovať nezmyselnosť, prázdnotu a nespokojnosť.

Vitajte v novej túžbe, ktorá sa vyvíja v ľudstve: túžba po skutočnom zmysle a účele života.

Nastal čas, aby sme sa prebudili zo snovej reality, kde presadzujeme vlastné záujmy a prospech za každú cenu. Už sme sa naučili uspieť a nájsť si svoje miesto v našom materialistickom svete. Teraz sa musíme zaoberať touto novou, vyššou túžbou, ktorá v nás klíči: čo presne to je, prečo sa dnes objavuje, odkiaľ pochádza a hlavne ako ju môžeme viesť k jej naplneniu. V múdrosti kabaly sa táto najvyššia túžba po objavení zmyslu života nazýva „Prebudenie bodu v srdci“. Múdrosť kabaly je veda, ktorá opisuje fungovanie vyšších prírodných zákonov a ich pôsobenie na človeka. Pokiaľ sa človek pýta po zmysle života, potom vďaka štúdiu získa nielen odpovede, ale aj pochopí ako a kam správne smerovať svoj život, aby bol zmysluplný a šťastný.

Pre čo sa oplatí žiť?

22.05.2023

V budúcnosti bude človek žiť len pre dosahovanie duchovna, pre duchovný život, ktorý bude odhaľovať tu a teraz. A nemá cenu žiť kvôli niečomu inému. Aký je zmysel tejto existencie? Zamyslite sa nad tým, koľko utrpenia, vzhľadom na množstvo potešenia, dostáva človek na tomto svete? Porovnajte a povedzte, či má cenu každú minútu bojovať o pohodlný život, prežívať [...]

Čo by ste poradili niekomu, kto sa chce dožiť vysokého veku?

19.05.2023

V Austrálii sa jedna 100-ročná žena podelila o to, čo považuje za tajomstvo svojho dlhého života. Dlhovekosť podľa nej pramení z pokojného prístupu k akýmkoľvek búrlivým životným udalostiam. Odporúča nedržať sa zášti a žiť tu a teraz. Jej krédom je: „Netrápte sa vecami, ktoré sa možno aj tak nikdy nestanú.“ Hoci sa to môže zdať ako dobrá rada do života, [...]

Tajomstvo výroby najdokonalejších huslí Antonia Stradivariho

15.05.2023

Okrem najmodernejších technológií, ktoré nie sú schopné reprodukovať zvuk Stradivariho huslí, sa tiež „Medzinárodná asociácia výrobcov huslí a sláčikov“ opakovane a neúspešne pokúšala odhaliť majstrovo tajomstvo. Boli podané najrôznejšie logické vysvetlenia, ako napríklad iné drevo alebo iná doba, ale nikto toto tajomstvo skutočne nepozná. Najskôr je potrebné [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? V centre ruskej pozornosti sa ocitla Marjinka

03.06.2023 07:10, aktualizované: 09:57

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 550294x
Priemerná čítanosť článkov: 2008x

Autor blogu

Kategórie