Založ si blog

Vlny horúčav sú čoraz častejšie a intenzívnejšie – prečo sa to deje?

Toto leto severná pologuľa zažíva naozaj rekordné horúčavy. Júl 2023 bol najteplejším mesiacom odkedy sa začali merať teploty. Rekordné teploty sa vyskytli aj v oceánoch. Napríklad v Stredozemnom mori zaznamenali päť stupňov nad priemerom. Rekordné vlny horúčav namerali aj v USA, Európe a na ďalších miestach.

 

Hlbšou príčinou horúčav je to, že my ľudia sme zo štyroch úrovní prírody: neživej, rastlinnej, živočíšnej a ľudskej, na najvyššom stupni.

Z toho vyplýva, že naše vzájomné vzťahy majú v prírode najväčší vplyv.

 

Počas toho, ako sa vyvíjame a narastá náš negatívny postoj k sebe navzájom, rovnako tak pociťujeme stále negatívnejšie reakcie prírody na nás.

 

Ak sa však vnútorne i navonok ukľudníme, t. j. budeme chcieť byť zdržanlivejšími a vyrovnanejšími vo svojich postojoch k sebe navzájom, potom budeme zažívať aj to, ako sa príroda ochladzuje vo vzťahu k nám.

Naše negatívne postoje k sebe navzájom sú jediným prvkom v prírode, ktorý vyvádza z rovnováhy celú prírodu. Tým, že sme jeden k druhému viac vznetliví, ako vonkajší prejav rastúcej teploty, podobne zažívame aj našu rastúcu vnútornú negativitu, ktorá je založená na egu.

 

Potrebujeme si uvedomiť, že naše vzťahy majú dve stránky. Dokážu buď ničiť alebo obnovovať.

 

Smerujeme k harmonickému a mierovému stavu existencie, v ktorom budeme môcť všetci žiť na tejto planéte v úplnom bezpečí, pohodlí, šťastí a dôvere.

Háčik je v tom, že v súčasnosti smerujeme k tomuto harmonickému stavu cestou narastajúcich problémov a kríz.

Pokiaľ chceme zmeniť náš kurz na pozitívny a minimalizovať potrebu prebúdzania rôznymi údermi, ktoré nás upozorňujú na narastajúce utrpenie plynúce zo života v egoistickej paradigme, musíme sa vzdelávať inak ako dnes.

 

Čo to znamená vzdelávať sa inak ako dnes?

 

Znamená to, že do celej ľudskej spoločnosti začnú prenikať hodnoty a vzory pozitívnych vzťahov nad našimi egoistickými pudmi. A to nielen vo formálnom vzdelávacom prostredí, ako sú základné školy, stredné školy a univerzity, ale aj v našich médiách, kultúre, umení a zábave, ktoré nás ovplyvňujú takmer v každom okamihu.

Pomáhajú nám prírodné katastrofy vzájomne sa zbližovať?

25.09.2023

Pozorujeme, ako sa ľudia v krízových situáciách zbližujú a viac si pomáhajú. Príroda nám posiela takéto situácie práve preto, aby sme si uvedomili naše spojenie a myšlienku, že musíme brať ohľad na potreby druhých ako na svoje vlastné. Príroda je živý systém. Je to uzavretý kruh, prepojený od začiatku do konca a naopak. Inými slovami, je to celistvý systém, ktorý [...]

Ako môžem zvládnuť Svoju závislosť na hazarde?

22.09.2023

Atraktívnosť hazardných hier pramení z pocitu nedostatočného spojenia s osudom. Čo je to nedostatočné spojenie s osudom? Je to absencia harmonického spojenia medzi človekom a prírodou alebo absencia cesty, ktorá k tomuto cieľu vedie. Základom všetkých našich túžob je túžba spojiť sa so zdrojom nášho života, so silou lásky, odovzdania a spojenia, silou, ktorá nás [...]

Má introspekcia nejaké benefity?

19.09.2023

Ak budeme schopní introspekcie – sebareflexie, ktorej cieľom je zlepšiť naše vzájomné vzťahy integrálnym – celostným spôsobom, potom bude mať introspekcia skutočne veľký prínos. Ak si kladiem otázky, ako napríklad: „Kedy budeme schopní starať sa o všetkých ľudí na svete tak, ako sa staráme o svoju úzku rodinu?“, potom nás sebareflexia približuje k rovnováhe s [...]

Bratislava polícia Dúbravka

Krvavá dráma v Dúbravke. Aký mal strelec podľa psychiatra motív?

28.09.2023 19:05

Muž strieľal na sídlisku v Bratislave do ľudí aj policajtov.

voľby 2023, urny

Je Slovensku treba deravé moratórium? Volebný rozruch síce stíšilo, no ani zďaleka nemá volič od politikov pokoj

28.09.2023 19:00

Volebné moratórium momentálne zakazuje politickým stranám a koalíciám viesť volebnú kampaň a médiám informovať o ich pozitívnom, aj negatívnom hodnotení.

Elon Musk, Twitter

Muskova sociálna sieť sa otvára hoaxom o voľbách, zrušila možnosť nahlasovania

28.09.2023 18:34

Nedávna štúdia ukázala, že práve X má najvyšší pomer dezinformačných príspevkov.

USA / Kurz / učitelia / streľba /

Vyčíňanie 32-ročného útočníka si v Rotterdame vyžiadalo niekoľko obetí

28.09.2023 17:34, aktualizované: 18:14

Útočník založil požiar v byte a aj v nemocnici.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 602859x
Priemerná čítanosť článkov: 1977x

Autor blogu

Kategórie