Založ si blog

Aké poslanie majú autisti vo svete?

Ľudská duša je rozmanitý a viacúrovňový fenomén.

Chápem, že autizmus sa klasifikuje podľa rôznych vonkajších a vnútorných znakov a že na určenie tohto fenoménu sa používajú testy. Napriek tomu by som vo svojom vnímaní ľudstva a reality vo všeobecnosti nepovažoval autistov za oddelených od ostatných, pretože autisti sme do určitej miery všetci.

V niečom sme normálni, v niečom géniovia a v niečom hlúpi, roľníci, robotníci, slobodní, páni a sluhovia. Inými slovami, v každom nájdeme všetko v rôznych kombináciách.
Uplatnenie autistov vo svete závisí od ich začlenenia do príslušného sociálneho prostredia, pretože naše prostredie má primárny vplyv na odlišnosť každého človeka od ostatných. Myslím si, že sme jednoducho ešte nenašli optimálnu metódu, pomocou ktorej by sme mohli spojiť ľudí klasifikovaných ako autisti so všetkými ostatnými.

Funkcia autistov vo svete závisí od ich začlenenia do ich príslušného sociálneho prostredia, pretože naše prostredie má prvoradý význam pri rozlišovaní každého človeka od ostatných. Myslím si, že ešte len musíme nájsť optimálnu metódu, pomocou ktorej by sme mohli spojiť ľudí klasifikovaných ako autisti so všetkými ostatnými.

Autizmus je sociálny problém vzťahu k okolitému prostrediu. Ak je napríklad autistické dieťa v podpornom a povzbudzujúcom prostredí – v skupine alebo u kamarátov, ktorí organizujú podporné a povzbudzujúce interakcie so staršími deťmi čo sa vedia dobre správať – potom som si istý, že je možné dieťa vytiahnuť z akéhokoľvek stavu, pretože vplyv prostredia má obrovský efekt, najmä na autistu.

Nepoznám lieky, aké používajú odborníci. Podľa môjho vnímania a chápania je podporný a povzbudzujúci vplyv zameraný na cieľ – nielen na dieťa, ale na akéhokoľvek človeka. Takýto vplyv je schopný posunúť človeka z akéhokoľvek stavu. Dokáže z každého normálneho človeka urobiť autistu a naopak.

 

Pomáhajú nám prírodné katastrofy vzájomne sa zbližovať?

25.09.2023

Pozorujeme, ako sa ľudia v krízových situáciách zbližujú a viac si pomáhajú. Príroda nám posiela takéto situácie práve preto, aby sme si uvedomili naše spojenie a myšlienku, že musíme brať ohľad na potreby druhých ako na svoje vlastné. Príroda je živý systém. Je to uzavretý kruh, prepojený od začiatku do konca a naopak. Inými slovami, je to celistvý systém, ktorý [...]

Ako môžem zvládnuť Svoju závislosť na hazarde?

22.09.2023

Atraktívnosť hazardných hier pramení z pocitu nedostatočného spojenia s osudom. Čo je to nedostatočné spojenie s osudom? Je to absencia harmonického spojenia medzi človekom a prírodou alebo absencia cesty, ktorá k tomuto cieľu vedie. Základom všetkých našich túžob je túžba spojiť sa so zdrojom nášho života, so silou lásky, odovzdania a spojenia, silou, ktorá nás [...]

Má introspekcia nejaké benefity?

19.09.2023

Ak budeme schopní introspekcie – sebareflexie, ktorej cieľom je zlepšiť naše vzájomné vzťahy integrálnym – celostným spôsobom, potom bude mať introspekcia skutočne veľký prínos. Ak si kladiem otázky, ako napríklad: „Kedy budeme schopní starať sa o všetkých ľudí na svete tak, ako sa staráme o svoju úzku rodinu?“, potom nás sebareflexia približuje k rovnováhe s [...]

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

Bratislava polícia Dúbravka

Krvavá dráma v Dúbravke. Aký mal strelec podľa psychiatra motív?

28.09.2023 19:05

Muž strieľal na sídlisku v Bratislave do ľudí aj policajtov.

voľby 2023, urny

Je Slovensku treba deravé moratórium? Volebný rozruch síce stíšilo, no ani zďaleka nemá volič od politikov pokoj

28.09.2023 19:00

Volebné moratórium momentálne zakazuje politickým stranám a koalíciám viesť volebnú kampaň a médiám informovať o ich pozitívnom, aj negatívnom hodnotení.

Elon Musk, Twitter

Muskova sociálna sieť sa otvára hoaxom o voľbách, zrušila možnosť nahlasovania

28.09.2023 18:34

Nedávna štúdia ukázala, že práve X má najvyšší pomer dezinformačných príspevkov.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 602877x
Priemerná čítanosť článkov: 1977x

Autor blogu

Kategórie