Založ si blog

Ako najlepšie prekonať stres

Najlepší spôsob, ako prekonať stres, je vysporiadať sa s ním v skupine.

Ak patrím do podpornej a povzbudzujúcej skupiny, v ktorej členovia spontánne diskutujú o príčine stresu a o tom, ako sa s ním vyrovnať, ponúkajú mi svoju empatiu a rady, potom dokážem stres prekonať oveľa ľahšie.

Je to jediné funkčné riešenie stresu, ktoré vedie k pozitívnemu výsledku. Nie je to ani únik ani odkladanie problému. Je to aktívny spôsob spolupráce s ostatnými a spoločné hľadanie príčin stresu, pričom sa budujú vzťahy a vzájomná dôvera v skupine.

Spoločné premýšľanie o probléme v skupine znamená, že ostatní pochopia stav človeka, ktorý je v strese a zdieľajú ho spolu s ním. Ak sa zverím so svojím problémom podpornej skupine a spoločne o ňom diskutujeme, tak pochopím, že ostatní sú ochotní riešiť moju náročnú situáciu spolu so mnou. To mi dodáva potrebnú silu na ľahšie prekonanie stresu.

Tým, že sa zapojím do práce s ostatnými a spoločne napravíme príčinu stresu, posilní sa vo mne prepojenie so skupinou. Rovnako aj všetci členovia skupiny nadobudnú vo výsledku silnejšie spojenie so skupinou. Nakoniec to vnímam tak, že mojim problémom a jeho riešením boli obohatení aj ostatní členovia skupiny.

Takýto skupinový prístup k riešeniu problému možno prirovnať k situácii, keď infikovaný telesný orgán začne vysielať varovné signály svojmu hostiteľskému telu, niečo ako SOS, ktorý mu okamžite príde na pomoc a problém prevezme na seba. Presunutím problému na celé telo získava jednotlivý orgán silu na uzdravenie a zvyšuje sa aj celková imunita organizmu.

Takýmto spôsobom, teda spoločne, môžeme skutočne oveľa lepšie prekonať akýkoľvek stres.

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738125x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie