Založ si blog

Ako najlepšie prekonať stres

Najlepší spôsob, ako prekonať stres, je vysporiadať sa s ním v skupine.

Ak patrím do podpornej a povzbudzujúcej skupiny, v ktorej členovia spontánne diskutujú o príčine stresu a o tom, ako sa s ním vyrovnať, ponúkajú mi svoju empatiu a rady, potom dokážem stres prekonať oveľa ľahšie.

Je to jediné funkčné riešenie stresu, ktoré vedie k pozitívnemu výsledku. Nie je to ani únik ani odkladanie problému. Je to aktívny spôsob spolupráce s ostatnými a spoločné hľadanie príčin stresu, pričom sa budujú vzťahy a vzájomná dôvera v skupine.

Spoločné premýšľanie o probléme v skupine znamená, že ostatní pochopia stav človeka, ktorý je v strese a zdieľajú ho spolu s ním. Ak sa zverím so svojím problémom podpornej skupine a spoločne o ňom diskutujeme, tak pochopím, že ostatní sú ochotní riešiť moju náročnú situáciu spolu so mnou. To mi dodáva potrebnú silu na ľahšie prekonanie stresu.

Tým, že sa zapojím do práce s ostatnými a spoločne napravíme príčinu stresu, posilní sa vo mne prepojenie so skupinou. Rovnako aj všetci členovia skupiny nadobudnú vo výsledku silnejšie spojenie so skupinou. Nakoniec to vnímam tak, že mojim problémom a jeho riešením boli obohatení aj ostatní členovia skupiny.

Takýto skupinový prístup k riešeniu problému možno prirovnať k situácii, keď infikovaný telesný orgán začne vysielať varovné signály svojmu hostiteľskému telu, niečo ako SOS, ktorý mu okamžite príde na pomoc a problém prevezme na seba. Presunutím problému na celé telo získava jednotlivý orgán silu na uzdravenie a zvyšuje sa aj celková imunita organizmu.

Takýmto spôsobom, teda spoločne, môžeme skutočne oveľa lepšie prekonať akýkoľvek stres.

Pomáhajú nám prírodné katastrofy vzájomne sa zbližovať?

25.09.2023

Pozorujeme, ako sa ľudia v krízových situáciách zbližujú a viac si pomáhajú. Príroda nám posiela takéto situácie práve preto, aby sme si uvedomili naše spojenie a myšlienku, že musíme brať ohľad na potreby druhých ako na svoje vlastné. Príroda je živý systém. Je to uzavretý kruh, prepojený od začiatku do konca a naopak. Inými slovami, je to celistvý systém, ktorý [...]

Ako môžem zvládnuť Svoju závislosť na hazarde?

22.09.2023

Atraktívnosť hazardných hier pramení z pocitu nedostatočného spojenia s osudom. Čo je to nedostatočné spojenie s osudom? Je to absencia harmonického spojenia medzi človekom a prírodou alebo absencia cesty, ktorá k tomuto cieľu vedie. Základom všetkých našich túžob je túžba spojiť sa so zdrojom nášho života, so silou lásky, odovzdania a spojenia, silou, ktorá nás [...]

Má introspekcia nejaké benefity?

19.09.2023

Ak budeme schopní introspekcie – sebareflexie, ktorej cieľom je zlepšiť naše vzájomné vzťahy integrálnym – celostným spôsobom, potom bude mať introspekcia skutočne veľký prínos. Ak si kladiem otázky, ako napríklad: „Kedy budeme schopní starať sa o všetkých ľudí na svete tak, ako sa staráme o svoju úzku rodinu?“, potom nás sebareflexia približuje k rovnováhe s [...]

voľby v Bratislave

Výpočet mandátov: Aký silný vplyv majú nevoliči na výsledok parlamentných volieb?

28.09.2023 20:00

Postoj nevoličov napovedá, že sa ich voľby netýkajú, ale istým spôsobom pomáhajú víťaznej politickej strane v obsadení čo najviac mandátov v parlamente.

Bratislava polícia Dúbravka

Krvavá dráma v Dúbravke. Aký mal strelec podľa psychiatra motív?

28.09.2023 19:05

Muž strieľal na sídlisku v Bratislave do ľudí aj policajtov.

voľby 2023, urny

Je Slovensku treba deravé moratórium? Volebný rozruch síce stíšilo, no ani zďaleka nemá volič od politikov pokoj

28.09.2023 19:00

Volebné moratórium momentálne zakazuje politickým stranám a koalíciám viesť volebnú kampaň a médiám informovať o ich pozitívnom, aj negatívnom hodnotení.

Elon Musk, Twitter

Muskova sociálna sieť sa otvára hoaxom o voľbách, zrušila možnosť nahlasovania

28.09.2023 18:34

Nedávna štúdia ukázala, že práve X má najvyšší pomer dezinformačných príspevkov.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 602879x
Priemerná čítanosť článkov: 1977x

Autor blogu

Kategórie