Založ si blog

Prečo sa na mňa Boh hnevá?

Neexistuje nič také, že by sa Boh na vás hneval.

Niektoré texty v Tóre by sa mohli takto nesprávne interpretovať, pretože hovoria ako ľudia. Vyššia moc sa však nehnevá. Nachádza sa nad ľudskými emóciami. Presnejšie je myslieť na Boha ako na systém, ktorý vopred vie o všetkom, čo sa stane.

Negatívne javy, ako prírodné katastrofy a pandémie, ktoré zasahujú do nášho života, nie sú spôsobené tým, že by sa Boh hneval. Naopak, prichádzajú, aby nás naučili, ako lepšie pochopiť systém, v ktorom existujeme. Aby sme sa vedeli organizovať tak, že budeme v rovnováhe s týmto systémom: aby sme sa stali úplne prepojení a to totožným spôsobom, ako je tento systém.

Ako si môžeme byť istí, že príčinou nešťastí, ktoré nás postihujú, je to, že nie sme v rovnováhe s prírodou ako celistvým systémom?

Vidíme, že príroda je vzájomne prepojený a podmienený systém a že človek je jedinou súčasťou tohto systému, ktorá má slobodnú voľbu. Iba my môžeme prírodu vytrhnúť z jej vyváženého spojenia.

Ako to funguje?

My ľudia sme boli stvorení s egoistickými túžbami užívať si na úkor iných a prírody. Túto tendenciu nazývame „zlá“ alebo „nesprávna“, pretože je v rozpore s tým, ako systém funguje.

Aj keď sme na začiatku voči prepojenej forme prírody v opozícii, musíme sa dostať do rovnováhy s prírodou tým, že si vytvoríme pozitívne, láskavé a starostlivé vzájomné vzťahy.

Ak sa nepokúsime zmeniť svoju negatívnu prepojenosť, v ktorej chceme mať prospech pre seba na úkor iných, na pozitívne prepojenie, v ktorom si želáme prinášať prospech ostatným a chceme im slúžiť, potom sa v systéme nahromadia rôzne poruchy a negatívne reakcie a systém na to primerane zareaguje. Napĺňame systém ďalšími a ďalšími odchýlkami a to sa nám potom adekvátnym spôsobom vráti ako bumerang. Jeho reakcia je zameraná na negatívne vzájomné vzťahy, ktoré sme doň vložili, a táto reakcia je zameraná práve na našu nápravu, t. j. na to, aby nás posunula od negatívnych vzájomných vzťahov k pozitívnym.

Je dôležité zdôrazniť, že tento jediný systém prírody, Boh alebo Vyššia sila – čo je jedno a to isté, t. j. jediná sila lásky a odovzdania – sa k nám vzťahuje v súlade s tým, ako sa my vzťahujeme k sebe navzájom, a nie iba podľa toho, ako sa my vzťahujeme k systému na jeho neživej, vegetatívnej a živočíšnej úrovni.

Nech už teda tento systém vnímate akokoľvek, či už ako Boha, Stvoriteľa, Vyššiu moc, alebo ako Prírodu, má od vás jeden tú istú požiadavku: aby sme sa pozitívne spojili s ostatnými ľuďmi.

 

Uväznené vnímanie – pochopenie našej skutočnej reality

23.06.2024

Kabalista Jehuda Ašlag (Baal HaSulam) rozpráva podobenstvo o mužovi, ktorý sa dopustil vážneho priestupku proti kráľovi a bol odsúdený na dvadsať rokov ťažkých prác v izolovanom väzení v cudzej krajine. Po príchode do väzenia tam spoznal ďalších podobne odsúdených väzňov. Trpel amnéziou, zabudol na svoj predchádzajúci život a veril, že toto opustené miesto je jeho [...]

Čo robiť, keď tak hlboko nenávidíte svet?

22.06.2024

Podobnú otázku som dostal na svojej facebookovej stránke od Diny: „Čo mám robiť so svojou nenávisťou k tomuto svetu?“ Dnes sa tak cíti mnoho ľudí. Ľudia nenávidia tento svet! Neznášajú ho! A mnohí sa dokonca pýtajú: „Prečo som sa narodil? Prečo by som mal na tento svet priviesť dieťa?” Je to skutočne tak. Blíži sa doba, kedy bude ľudstvo z tohto sveta úplne [...]

Zaoberá sa kabala talizmanmi a požehnaním pre šťastie?

20.06.2024

Kabala je veda s jasnými a jednoznačnými zákonmi, ktoré treba študovať. Kabala nemá žiadnu súvislosť s kúzlami, požehnaniami a rôznymi ďalšími amuletmi a rituálmi vykonávanými v jej mene, ktoré sa objavili v čase, keď bola pred svetom skrytá. Kabalistické texty jasne popisujú a vysvetľujú stupne, ktorými musíme prejsť, aby sme získali jej múdrosť. Jedinečnosť [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 738117x
Priemerná čítanosť článkov: 1850x

Autor blogu

Kategórie