Založ si blog

Ako zefektívniť individuálnu výuku?

Individuálny prístup vo vyučovaní je aj v súčasnom vzdelávacom systéme skutočným problémom.  Individuálne potreby detí by mali byť vždy na prvom mieste. Napriek tomu by sme mali skontrolovať, či deťom vyhovuje.

Existuje množstvo príkladov rozdeľovania žiakov do tried podľa odborov, ale to je bežnejšie, až keď trochu podrastú. Už na základnej škole vidíme, ako sa s pribúdajúcim vekom prejavujú vrodené dispozície detí, ale musíme im pomôcť tieto schopnosti objaviť a rozvíjať. Aj na základnej škole môžeme vidieť, že deti majú svoje vnútorné smerovanie, ktoré sa vekom stáva jasnejším, ale musíme im pomôcť, aby si ho ujasnili.

Jedinečné vlastnosti študentov možno rozpoznať prostredníctvom všestranných prístupov k vyučovaniu. Namiesto toho, aby sme sa držali jedného vyučovacieho štýlu, mali by sme používať rôzne metódy na vysvetľovanie pojmov a spájať ich s príkladmi z rôznych oblastí. Takýto prístup umožňuje študentom pochopiť látku spôsobom, ktorý je v súlade s ich individuálnym štýlom učenia.

Myslím si, že učitelia by mali byť schopní rozpoznať schopnosť každého žiaka uplatniť sa v reálnom svete, vnímať jeho sklony, záujmy a vnútornú štruktúru. Žiakov by som rozdelil do skupín podľa ich vlastností, ako je citlivosť, intelektuálne nadanie, záujem o prírodu, techniku atď. Učitelia tak môžu prispôsobiť svoje vyučovacie metódy tak, aby vyhovovali týmto preferenciám a učebným štýlom v každej skupine.

Jedinečné vlastnosti študentov možno rozpoznať prostredníctvom všestranných prístupov k vyučovaniu. Namiesto toho, aby sme sa držali jedného vyučovacieho štýlu, mali by sme používať rôzne metódy na vysvetľovanie pojmov a spájať ich s príkladmi z rôznych oblastí. Takýto prístup umožňuje študentom pochopiť látku spôsobom, ktorý je v súlade s ich individuálnym štýlom učenia.

Spomínam si na svoje vlastné školské časy, keď som sa snažil pochopiť koncept, ktorý prezentoval učiteľ. Keď mi však mama vysvetlila ten istý pojem inak, na príkladoch, ktoré rezonovali s mojím vnímaním, získal som hlbšie pochopenie. To poukazuje na dôležitosť flexibility vo vyučovaní a na možnosť používať príklady, ktoré vyhovujú preferenciám každého študenta.

Keď ide o vnímanie jedinečnosti každého študenta, najmä z duchovného hľadiska, môžeme ako učitelia veľmi ťažiť z vlastnej vnútornej prípravy. Navrhujem, aby sa učitelia pozerali na svoju úlohu nielen ako inštruktori malých detí, ale ako sprievodcovia vo vývoji ľudstva smerom ku konečnému, dokonalému a večnému stavu úplného zjednotenia.

Inými slovami, čím viac si učitelia uvedomujú, ako nás príroda  rozvíja k väčšiemu spojeniu, tým viac učiteľov dokáže  zosúladiť svoje vyučovacie metódy tak, aby vychovávali študentov k väčšej rovnováhe s prírodou.

Učitelia si musia uvedomiť, že každý žiak sa vydáva na jedinečnú cestu svojho rozvoja smerom k silnejšiemu prepojeniu s ostatnými a prírodou a ako to pomáha nadviazať kontakt so študentmi na hlbokej úrovni.

Ak prijmeme vyučovací proces ako prostriedok vedenia študentov k väčšej rovnováhe s prírodou, môžeme prekonať tradičné predstavy a uznať vnútornú prirodzenosť každého dieťaťa. Tento posun v myslení nám umožní objaviť špecifické vlastnosti našich žiakov a ponúknuť im hlbšiu úroveň sebarealizácie.

Nájsť účinný spôsob, ako rešpektovať individualitu študentov na vyučovaní, je mnohostranná úloha, ktorá si vyžaduje citlivosť, prispôsobivosť a pochopenie jedinečnosti každého študenta. Rozdelením študentov do skupín na základe ich charakteristických vlastností, používaním mnohostranných vyučovacích prístupov a metód a prijatím duchovnej perspektívy môžeme ako učitelia túto výzvu zvládnuť efektívnejšie. Naším cieľom je poskytovať vzdelávanie šité na mieru, vzdelávanie, ktoré bude podporovať každého študenta na jeho jedinečnej ceste učenia a sebapoznávania

 

 

Spoločne zvíťazíme.

04.12.2023

Medzinárodná podpora, ktorú v tejto strašnej vojne Izrael dostáva, vrátane amerických lietadlových lodí ako zastrašujúceho prostriedku a posily, poskytuje Izraelcom pocit podpory a záruky. Nesmieme však zabúdať na to, že žiadna príprava ani zbrane nemôžu nahradiť naše vzájomné spojenie: náš hlavný štít proti všetkým hrozbám. Práve naše rozdelenie dáva [...]

Globálna podpora Izraela: Posilňuje nás alebo oslabuje?

01.12.2023

Aktuálne, po tragických udalostiach 7. októbra, vyjadrilo podporu Izraelu viac ako 80 zemí. Čo sa týka otázky, či nás táto podpora posilňuje alebo oslabuje, musím konštatovať, že nás oslabuje. Sila a budúcnosť ľudí Izraela nezávisí na tom ako sa ku nám vzťahujú ostatní, ale na tom ako sa k sebe vzťahujeme navzájom. „Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, [...]

Obetovali by ste sa, aby ste zachránili iných ľudí?

27.11.2023

Počas vojnového konfliktu medzi Izraelom a Hamasom sa mnohí ľudia zamýšľajú nad touto otázkou, pretože sa tu objavuje niekoľko príbehov sebaobetovania sa pre záchranu iných. Napríklad: V prvý deň vojny šesť preživších priateľov rozprávalo, ako im desiatnik Matan Abergil zachránil život tým, že na nich skočil a absorboval silu granátu hodeného do ich obrneného [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 632107x
Priemerná čítanosť článkov: 1963x

Autor blogu

Kategórie