Založ si blog

Poviete mi pár otázok, ktoré mi pomôžu sa nad sebou zamyslieť?

Pociťujem lásku k ľudstvu?

Ak sa vám zdá láska k celému ľudskému druhu príliš vzdialená, potom by ste mohli začať s láskou k ľuďom vo svojej krajine.

A ako si overíte, či máte lásku k ľuďom vo svojej krajine?

Ste ochotní podeliť sa s nimi o všetko, čo máte?

Ak k nim cítite lásku, potom by ste sa s nimi celkom iste podelili o všetko, čo máte, presne tak, ako to robíte v rodine.
Dnes sme slušnými občanmi ochotnými pracovať na svojich miestach a platiť dane, ale cítime, že príroda od nás požaduje niečo viac.

Príroda potrebuje aby sme cítili oveľa hlbšie spojenie medzi nami, potrebuje aby sme boli „ako jeden človek v jednom srdci“. Dosiahnutie láskou –naplneného spojenia je podmienka stanovaná prírodou, ktorá ide proti našej egoistickej náture, v ktorej si všetci prajeme užívať bez ohľadu na ostatných.

Vďaka svojej egoistickej prirodzenosti, nie sme schopní uprednostniť prospech ostatných pred svojim vlastným. Môžeme však zmeniť naše egoistické túžby a začať brať na ostatných ohľad. To všetko záleží na tom, ako sa vzájomne ovplyvňujeme. Pokiaľ nastavíme komunikáciu v našej spoločnosti, kultúre a v médiách tak, aby ovplyvňovala všetkých hodnotami vzájomnosti a pozitívnym príkladom, posilníme tak jeden druhého v spojení sa nad našimi egoistickými túžbami.

Musíme rozvíjať naše společné vedomie, aby sme pochopili, že naše pozitívne vzájomné prepojenia, ktoré sú nad našimi egoistickými pohnútkami, nie sú otázkou etiky alebo morálky. Je to podmienka daná prírodou. Čím viac necháme naše ego rozvíjať sa bez pozitívnych impulzov vedúcich k spojeniu a ktoré sú nad egom, tým viac budeme padať do väčšej a väčšej jamy problémov. Musíme sa teda priviesť do stavu, kde si povieme, že musíme dosiahnuť pozitívne spojenie, pretože to je najvyšší zákon prírody.

Nerozumieme tomu a ani to necítime. Naopak, neustále premýšľame opačným smerom – ako by sme si mohli zabezpečiť väčšie pohodlie.
Každé naše želanie, myšlienka a čin sú pre náš osobný prospech, od toho, ako sedíme, jeme a pijeme, až po to, ako sa snažíme dosiahnuť rôzne ciele v našom živote.

Príroda od nás vyžaduje, aby sme sa povzniesli nad svoju vrodenú prirodzenosť mysliet na seba a začali mysliet na druhých. Takéto uvedomenie by nás malo postupne priviesť do stavu, kde si uvedomíme, že prirodzene nedokážeme chcieť, myslieť a konať v prospech druhých. Aby sme tak mohli urobiť, musíme o to požiadať – prosiť, aby do našich spojení vstúpila sila lásky.

Príroda vytvorila náš svet tak, že nakoniec musíme dospieť k úprimnej prosbe o pomoc – k „modlitbe“. Potom sa spojíme s vyššou silou v prírode a tá nám všetkým odovzdá silu lásky. Stane sa z nás jeden celok. Tak môžeme zdieľať harmonickú a pokojnú existenciu v jednotnom spojení medzi sebou navzájom, s pozitívnou silou lásky, ktorá prebýva v prírode.

 

 

 

 

 

 

Spoločne zvíťazíme.

04.12.2023

Medzinárodná podpora, ktorú v tejto strašnej vojne Izrael dostáva, vrátane amerických lietadlových lodí ako zastrašujúceho prostriedku a posily, poskytuje Izraelcom pocit podpory a záruky. Nesmieme však zabúdať na to, že žiadna príprava ani zbrane nemôžu nahradiť naše vzájomné spojenie: náš hlavný štít proti všetkým hrozbám. Práve naše rozdelenie dáva [...]

Globálna podpora Izraela: Posilňuje nás alebo oslabuje?

01.12.2023

Aktuálne, po tragických udalostiach 7. októbra, vyjadrilo podporu Izraelu viac ako 80 zemí. Čo sa týka otázky, či nás táto podpora posilňuje alebo oslabuje, musím konštatovať, že nás oslabuje. Sila a budúcnosť ľudí Izraela nezávisí na tom ako sa ku nám vzťahujú ostatní, ale na tom ako sa k sebe vzťahujeme navzájom. „Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, [...]

Obetovali by ste sa, aby ste zachránili iných ľudí?

27.11.2023

Počas vojnového konfliktu medzi Izraelom a Hamasom sa mnohí ľudia zamýšľajú nad touto otázkou, pretože sa tu objavuje niekoľko príbehov sebaobetovania sa pre záchranu iných. Napríklad: V prvý deň vojny šesť preživších priateľov rozprávalo, ako im desiatnik Matan Abergil zachránil život tým, že na nich skočil a absorboval silu granátu hodeného do ich obrneného [...]

Mount Merapi, sopka

Počet obetí sopky Marapi sa zvýšil na 13, po desiatich horolezcoch ešte pátrajú

05.12.2023 06:39

Počet obetí nedeľňajšieho výbuchu sopky Marapi v indonézskej provincii Západná Sumatra sa zvýšil na 13.

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 632133x
Priemerná čítanosť článkov: 1963x

Autor blogu

Kategórie