Založ si blog

Ako Človek Objaví Svoje Pravé Ja?

Svoje pravé ja objavujeme z vnútra toho, čo Kabala nazýva „bod v srdci“, drobná túžba v nás, ktorá nás priťahuje nahor do inej sféry, ktorá je mimo tohto sveta.
Dnes žijeme v ére, kedy ľudia viac pociťujú zúfalstvo v tomto svete. Rastúca depresia, osamelosť, úzkosť, stres a užívanie drog signalizuje, že stále viac ľudí sa chce oddeliť od prežívania súčasného života. Zároveň sa v nás vynára nová túžba s iskrou nádeje, naplnenia a vitality. Naplnenie tejto túžby existuje na inom mieste ako sme si doteraz mysleli že sa nachádza.

Ak sa usilujeme o naplnenie bodu v srdci, nepotláčame ho, ale zaujímame sa o to, ako môžeme opustiť náš súčasný stav a pokročiť nahor, aby sme objavili zdroj života – pre čo žijeme, prečo sme tu boli od začiatku a čo je zmyslom života, potom nás takýto bod vedie k odhaleniu nášho pravého ja.

Čím viac budeme hľadať v súlade s požiadavkami nášho bodu v srdci, tým viac budeme vedení k objaveniu zdroja našej existencie, t.j. – vo Vyššej sile prírody, sile lásky a odovzdávania, ktorá vytvára a udržiava všetok život.

Inými slovami, naše pravé ja a Vyššia sila, je jedno a to isté. Prišli sme sem do nášho sveta cestou zostupu, kedy sme vyšli z Vyššej sily a môžeme vystúpiť späť k tomuto zdroju prvopočiatku našej existencie, cestou vzostupu. Bod v srdci, nazývaný aj „túžba po duchovnosti“, je to, čo nás priťahuje k tomuto vznešenému duchovnému stavu.

Všetci sme boli pôvodne stvorení v tom, čo múdrosť kabaly nazýva „svet 𝘌𝘪𝘯 𝘚𝘰𝘧 (nekonečno). Zostúpili sme do nášho sveta zo sveta 𝘌𝘪𝘯 𝘚𝘰𝘧 cez rôzne úrovne, od vznešeného stavu lásky a odovzdanosti až do jeho opačného egoistického stavu, ktorý charakterizuje náš svet.

Existujeme vo svete 𝘌𝘪𝘯 𝘚𝘰𝘧 v našom dokonalom a večnom stave – našej duše. Pôvodne sme boli stvorení v takomto stave večnosti a odtiaľ sa naša duša – koreň duše všetkého a každého z nás – začala postupne zmenšovať, až sme skončili v tomto svete, kde v našom vedomí zostal len malý fragment bodu túžby, ktorý zostáva vo vedomí veľkej duše, ktorú všetci zdieľame.

Náš zostup z večného a dokonalého stavu, ako jedinej duše do nášho sveta, bol úmyselný. Z našej súčasnej formy existencie sa musíme začať vyvíjať späť do stavu, v ktorom sme boli stvorení, a to tak, že si ho zdanlivo budeme vytvárať sami a nielen tým, že ho budeme dosahovať bez slobodného rozhodnutia. Potom dosiahneme oveľa plnší a bohatší pocit nášho stavu ako jedinej duše.

V našom pôvodnom stave sme si neuvedomovali existenciu duše ani zmysel života. To preto, že nám chýbal pocit komplexnosti a účelu nášho rozvoja. Naša duša prešla zmršťovaním od maličkého bodu, ktorý existuje v nás ako malá duchovná túžba, a z pocitu tohto maličkého bodu môžeme túto túžbu rozvinúť ako vnem našej dokonalej duše so slobodnou vôľou.

Inými slovami, dosiahnutím zdroja našej duše – nášho pravého ja – prostredníctvom rozvíjania a udržiavania nášho bodu v srdci, rozvíjame, vnímame, skúmame a čoraz viac chápeme túto túžbu, až kým sa cez ňu nenaplníme. Keď sa vrátime do sveta 𝘌𝘪𝘯 𝘚𝘰𝘧, potom žijeme naplno: vo večnosti a dokonalosti.
To je naše pravé ja a to je to, čo musíme dosiahnuť.
V múdrosti kabaly sa tento stav nazýva „splynutie so Stvoriteľom“ a považuje sa za účel nášho života, a v prvom rade za hlavný dôvod nášho stvorenia. Stvoriteľ je sila lásky a bezpodmienečného odovzdávania, ktorá sa v nás vynára a ktorá nás v takomto stave úplne napĺňa. V hebrejčine slovo pre Stvoriteľa („𝘉𝘰𝘳𝘦“) pochádza z dvoch slov „príď“ a „vidieť“ („𝘉𝘰“ a „𝘙𝘦“), t.j. „príď a uvidíš“, že dostaneš všetko dobro a potešenie, ktoré existuje.

 

 

 

Spoločne zvíťazíme.

04.12.2023

Medzinárodná podpora, ktorú v tejto strašnej vojne Izrael dostáva, vrátane amerických lietadlových lodí ako zastrašujúceho prostriedku a posily, poskytuje Izraelcom pocit podpory a záruky. Nesmieme však zabúdať na to, že žiadna príprava ani zbrane nemôžu nahradiť naše vzájomné spojenie: náš hlavný štít proti všetkým hrozbám. Práve naše rozdelenie dáva [...]

Globálna podpora Izraela: Posilňuje nás alebo oslabuje?

01.12.2023

Aktuálne, po tragických udalostiach 7. októbra, vyjadrilo podporu Izraelu viac ako 80 zemí. Čo sa týka otázky, či nás táto podpora posilňuje alebo oslabuje, musím konštatovať, že nás oslabuje. Sila a budúcnosť ľudí Izraela nezávisí na tom ako sa ku nám vzťahujú ostatní, ale na tom ako sa k sebe vzťahujeme navzájom. „Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, [...]

Obetovali by ste sa, aby ste zachránili iných ľudí?

27.11.2023

Počas vojnového konfliktu medzi Izraelom a Hamasom sa mnohí ľudia zamýšľajú nad touto otázkou, pretože sa tu objavuje niekoľko príbehov sebaobetovania sa pre záchranu iných. Napríklad: V prvý deň vojny šesť preživších priateľov rozprávalo, ako im desiatnik Matan Abergil zachránil život tým, že na nich skočil a absorboval silu granátu hodeného do ich obrneného [...]

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Advent, saleziáni, Nová Dubnica, mReportér

Mikuláš a anjeli potešili deti na Považí. Tradičné adventné popoludnie sa nieslo v pohodovej atmosfére

05.12.2023 05:00

Zábery z Novej Dubnice zachytil mReportér Daniel Imriška.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 632132x
Priemerná čítanosť článkov: 1963x

Autor blogu

Kategórie