Založ si blog

Ako Človek Objaví Svoje Pravé Ja?

Svoje pravé ja objavujeme z vnútra toho, čo Kabala nazýva „bod v srdci“, drobná túžba v nás, ktorá nás priťahuje nahor do inej sféry, ktorá je mimo tohto sveta.
Dnes žijeme v ére, kedy ľudia viac pociťujú zúfalstvo v tomto svete. Rastúca depresia, osamelosť, úzkosť, stres a užívanie drog signalizuje, že stále viac ľudí sa chce oddeliť od prežívania súčasného života. Zároveň sa v nás vynára nová túžba s iskrou nádeje, naplnenia a vitality. Naplnenie tejto túžby existuje na inom mieste ako sme si doteraz mysleli že sa nachádza.

Ak sa usilujeme o naplnenie bodu v srdci, nepotláčame ho, ale zaujímame sa o to, ako môžeme opustiť náš súčasný stav a pokročiť nahor, aby sme objavili zdroj života – pre čo žijeme, prečo sme tu boli od začiatku a čo je zmyslom života, potom nás takýto bod vedie k odhaleniu nášho pravého ja.

Čím viac budeme hľadať v súlade s požiadavkami nášho bodu v srdci, tým viac budeme vedení k objaveniu zdroja našej existencie, t.j. – vo Vyššej sile prírody, sile lásky a odovzdávania, ktorá vytvára a udržiava všetok život.

Inými slovami, naše pravé ja a Vyššia sila, je jedno a to isté. Prišli sme sem do nášho sveta cestou zostupu, kedy sme vyšli z Vyššej sily a môžeme vystúpiť späť k tomuto zdroju prvopočiatku našej existencie, cestou vzostupu. Bod v srdci, nazývaný aj „túžba po duchovnosti“, je to, čo nás priťahuje k tomuto vznešenému duchovnému stavu.

Všetci sme boli pôvodne stvorení v tom, čo múdrosť kabaly nazýva „svet 𝘌𝘪𝘯 𝘚𝘰𝘧 (nekonečno). Zostúpili sme do nášho sveta zo sveta 𝘌𝘪𝘯 𝘚𝘰𝘧 cez rôzne úrovne, od vznešeného stavu lásky a odovzdanosti až do jeho opačného egoistického stavu, ktorý charakterizuje náš svet.

Existujeme vo svete 𝘌𝘪𝘯 𝘚𝘰𝘧 v našom dokonalom a večnom stave – našej duše. Pôvodne sme boli stvorení v takomto stave večnosti a odtiaľ sa naša duša – koreň duše všetkého a každého z nás – začala postupne zmenšovať, až sme skončili v tomto svete, kde v našom vedomí zostal len malý fragment bodu túžby, ktorý zostáva vo vedomí veľkej duše, ktorú všetci zdieľame.

Náš zostup z večného a dokonalého stavu, ako jedinej duše do nášho sveta, bol úmyselný. Z našej súčasnej formy existencie sa musíme začať vyvíjať späť do stavu, v ktorom sme boli stvorení, a to tak, že si ho zdanlivo budeme vytvárať sami a nielen tým, že ho budeme dosahovať bez slobodného rozhodnutia. Potom dosiahneme oveľa plnší a bohatší pocit nášho stavu ako jedinej duše.

V našom pôvodnom stave sme si neuvedomovali existenciu duše ani zmysel života. To preto, že nám chýbal pocit komplexnosti a účelu nášho rozvoja. Naša duša prešla zmršťovaním od maličkého bodu, ktorý existuje v nás ako malá duchovná túžba, a z pocitu tohto maličkého bodu môžeme túto túžbu rozvinúť ako vnem našej dokonalej duše so slobodnou vôľou.

Inými slovami, dosiahnutím zdroja našej duše – nášho pravého ja – prostredníctvom rozvíjania a udržiavania nášho bodu v srdci, rozvíjame, vnímame, skúmame a čoraz viac chápeme túto túžbu, až kým sa cez ňu nenaplníme. Keď sa vrátime do sveta 𝘌𝘪𝘯 𝘚𝘰𝘧, potom žijeme naplno: vo večnosti a dokonalosti.
To je naše pravé ja a to je to, čo musíme dosiahnuť.
V múdrosti kabaly sa tento stav nazýva „splynutie so Stvoriteľom“ a považuje sa za účel nášho života, a v prvom rade za hlavný dôvod nášho stvorenia. Stvoriteľ je sila lásky a bezpodmienečného odovzdávania, ktorá sa v nás vynára a ktorá nás v takomto stave úplne napĺňa. V hebrejčine slovo pre Stvoriteľa („𝘉𝘰𝘳𝘦“) pochádza z dvoch slov „príď“ a „vidieť“ („𝘉𝘰“ a „𝘙𝘦“), t.j. „príď a uvidíš“, že dostaneš všetko dobro a potešenie, ktoré existuje.

 

 

 

Dávidove žalmy sa stali na začiatku roku 2024 jedným z piatich najvyhľadávanejších výrazov

22.07.2024

Slovo „Tehilim“, označujúce Dávidove žalmy, sa umiestnilo medzi piatimi najvyhľadávanejšími výrazmi na internete. Keď ľudia prežívajú úzkostné stavy a cítia sa všeobecne zle, skutočne sa často obracajú k Dávidovým žalmom. Práve preto ich napísal. Obsahujú totiž taký jazyk a formu, s pomocou ktorých sa môžeme obracať k Stvoriteľovi. Je dôležité rozpoznať, [...]

Aké voľby sú najdôležitejšie v živote?

19.07.2024

My, ľudia, sa od zvierat líšime tým, že okrem túžby po jedle, sexe, prístreší a rozmnožovaní máme aj tzv. spoločenské túžby po bohatstve, moci a vedomostiach, ktoré môžeme uspokojovať na úkor okolitej spoločnosti. Tieto ďalšie spoločenské túžby, ktoré nazývame “ túžby človeka v našom svete“, môžu byť zamerané buď na podmanenie si a potlačenie [...]

Dilema vlastného ja: Rozlišovanie svojej egoistickej povahy od vlastného duchovného potenciálu

17.07.2024

Sme zdrojom vlastnej radosti i smútku. Sme zdrojom špiny i čistého prameňa. Ako ľudia v zrkadle, je i svet mnohotvárny. Je bezvýznamný a je nekonečne veľký! — Omar Chajjám Naozaj sme zásobárňou špiny aj čistoty. To znamená, že sme boli odvrhnutí od duchovnej stránky lásky, dávania a spojenia k jej telesnému protikladu. Necítime [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 417
Celková čítanosť: 761277x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie