Založ si blog

Prosba zo zlomeného srdca

Srdce izraelského ľudu je po tragických udalostiach zo 7. októbra 2023 stále boľavé. Je to bolesť, ktorú cíti hlboko vo svojom vnútri a ktorá preniká do samotného vzduchu, ktorý dýcha. Ako kedysi vyhlásil kabalista Menachem Mendel z Kocku: „Nikto nie je úplný, keď je jeho srdce na kúsky.“ Zlomené srdce je veľmi citlivé na svoje vlastné úlomky. Úpenlivo túži po obnove, aby sa opäť stalo celým.

Zlomené srdce je ako otvorená kniha, odhalené a zraniteľné. Postrehne aj tie najjemnejšie nečistoty, ktoré ním prechádzajú, a zamrzia chvíle, keď ich nechalo prejsť.

Výrazné rozdelenie izraelského ľudu počas celého roka, ktoré sa prejavovalo v neustálych protestoch a demonštráciách, sa zmenilo po tragédii zo 7. októbra. Dnes, so zlomeným srdcom, prirodzene prosí o uzdravenie.

Prosba je jednoduchá: nech sa v našich srdciach neobjavia žiadne nepekné myšlienky, nech do nich nevstúpi žiadna hlúposť a nech v našich vzťahoch nie je pohŕdanie ani arogancia.

Tým sa približujeme k rovnováhe so základnými zákonmi prírody – zákonmi lásky, odovzdania a spojenia – pretože ak nechceme zosúladiť svoju jednotu s úplnou jednotou, ktorá existuje v samotnej prírode, potom je naša jednota postavená na vratkých základoch.

Ako môžeme zosúladiť našu jednotu s jednotou prírody? Je to pravidelným rozvojom prosby napraviť naše roztrieštené srdcia a zjednotiť sa v jedno.

V našom zranenom stave sa skrýva obrovská príležitosť: prosiť o uzdravenie, modliť sa za jednotu všetkých, aby sme mohli stáť ako jeden harmonický celok – národ spojený „ako jeden človek s jedným srdcom“.

Je mojim prianím, aby nás táto prosba zo zlomeného srdca sprevádzala na ceste vpred, a že s jej pomocou dosiahneme pocit jednoty, nielen v našom národe, ale na celom svete.

 

Spoločne zvíťazíme.

04.12.2023

Medzinárodná podpora, ktorú v tejto strašnej vojne Izrael dostáva, vrátane amerických lietadlových lodí ako zastrašujúceho prostriedku a posily, poskytuje Izraelcom pocit podpory a záruky. Nesmieme však zabúdať na to, že žiadna príprava ani zbrane nemôžu nahradiť naše vzájomné spojenie: náš hlavný štít proti všetkým hrozbám. Práve naše rozdelenie dáva [...]

Globálna podpora Izraela: Posilňuje nás alebo oslabuje?

01.12.2023

Aktuálne, po tragických udalostiach 7. októbra, vyjadrilo podporu Izraelu viac ako 80 zemí. Čo sa týka otázky, či nás táto podpora posilňuje alebo oslabuje, musím konštatovať, že nás oslabuje. Sila a budúcnosť ľudí Izraela nezávisí na tom ako sa ku nám vzťahujú ostatní, ale na tom ako sa k sebe vzťahujeme navzájom. „Keď im Stvoriteľ dal zostúpiť z hory Sion, [...]

Obetovali by ste sa, aby ste zachránili iných ľudí?

27.11.2023

Počas vojnového konfliktu medzi Izraelom a Hamasom sa mnohí ľudia zamýšľajú nad touto otázkou, pretože sa tu objavuje niekoľko príbehov sebaobetovania sa pre záchranu iných. Napríklad: V prvý deň vojny šesť preživších priateľov rozprávalo, ako im desiatnik Matan Abergil zachránil život tým, že na nich skočil a absorboval silu granátu hodeného do ich obrneného [...]

Mount Merapi, sopka

Počet obetí sopky Marapi sa zvýšil na 13, po desiatich horolezcoch ešte pátrajú

05.12.2023 06:39

Počet obetí nedeľňajšieho výbuchu sopky Marapi v indonézskej provincii Západná Sumatra sa zvýšil na 13.

Jeruzalem, streľba, teroristi

Prvý zasiahol proti teroristom pri útoku v Jeruzaleme, zabili ho vlastní. Vojaka, ktorý strieľal, zatkli

05.12.2023 05:30

Ako prvý začal Izraelčan Juval Castleman páliť na útočníkov v Jeruzaleme, ktorí strieľali do ľudí. Sám zahynul po guľke izraelského vojaka, ktorý si ho splietol s teroristom.

Orbán, Fico

Fico nemusí byť ako Orbán, myslí si európsky think-tank. Čaká EÚ veľký boj s Maďarskom o Ukrajinu?

05.12.2023 05:30

Zdá sa, že nová slovenská vláda by mohla byť prirodzeným prokremeľským spojencom Maďarska, ale...

COP28, klimatický summit

Emisie oxidu uhličitého v tomto roku stúpnu. Ťahúňmi sú Čína, India a letecká doprava

05.12.2023 05:05

Emisie v Číne sa oproti vlaňajšku zvýšili o 458 miliónov ton, v Indii o 233 miliónov ton a emisie z leteckej dopravy o 145 miliónov ton.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 632138x
Priemerná čítanosť článkov: 1963x

Autor blogu

Kategórie