Založ si blog

Ako sa skupiny ľudí rozhodujú kolektívnym spôsobom?

Talmud opisuje, ako bola Tóra preložená do gréčtiny:
„Král Ptolemaios raz zhromaždil 72 starších. Umiestnil ich do 72 komnát, každého zvlášť, pričom im neprezradil, prečo sú povolaní. Vošiel do každej miestnosti a povedal: ‚Napíšte mi Tóru Mojžiša, vášho učiteľa.‘ Boh každému vložil do srdca, aby prekladal rovnako ako všetci ostatní.“

72 Starších dosiahlo spoločné porozumenie a preložili Tóru ako jednotná osoba. Koreňom tohto konania bolo, že, ako je napísané, „Boh to dal do srdca každému.“

Ako je možné, že 72 rôznych ľudí napísalo úplne rovnaký text bez najmenšej chyby? Predovšetkým preto, že vyššia sila má schopnosť ľuďom vnuknúť takúto schopnosť. Okrem toho, táto schopnosť vznikla v dôsledku toho, že 72 Starších bolo na najvyššej úrovni poznania, čo v Gematrii číslo 72 predstavuje.

Mnohí uviedli, že vyššia sila vložila do týchto 72 starších jediný zámer a múdrosť vďaka Božej vôle, aby sa Tóra a jej zákony šírili. Je to jeden z príkladov mnohých ľudí na vysokej úrovni duchovného vedomia, ktorí boli schopní robiť kolektívne rozhodnutia. Ďalším príkladom je 120 zákonníkov, mudrcov a prorokov zo Sanhedrinu.

Dnes vidíme opačný jav u politikov a svetových lídrov, keďže je čoraz bežnejšie, že konflikty názorov majú prednosť pred kolektívnym rozhodovaním.

Je to preto, že nám chýba pochopenie, že sme pod autoritou vyššej sily, alebo inými slovami, že sa riadime integrálnymi zákonmi prírody. Ak by sme mali takéto pochopenie, potom by sme videli, že dosahovanie kolektívnych rozhodnutí a dohôd nás približuje k rovnováhe so zákonmi prírody. Potom môžeme do istej miery súhlasiť s celkovými zákonmi prírody, ktoré sa prejavujú prostredníctvom iných ľudí.

Tým, že zdôrazňujeme dôležitosť zjednotenia nad našu rozdielnosť a kvôli väčšiemu zjednoteniu sa vzdávame našich individuálnych názorov, potom pozývame vyššiu silu do našich životov.

Anulovanie nášho egoistického sklonu, ktorý nás oddeľuje od ostatných, je skutočne zázrakom. Otvára nám cestu k pôsobeniu vyššej sily, čím získavame určitý stupeň súladu s touto silou, a potom môžeme cítiť Božiu prítomnosť skrze týchto ľudí, s ktorými budujeme našu jednotu.

Nachádzame sa v procese vývoja smerom k odhaleniu tejto vyššej sily a čím viac vykonávame anulovanie pre väčšie zjednotenie, tým skôr môžeme cítiť, že táto sila vstupuje do našich životov. Potom bude organizovať naše stuhnuté vzťahy harmonickým a pokojným spôsobom a my objavíme nový, jednotný základ pre kolektívne rozhodovanie.

Dávidove žalmy sa stali na začiatku roku 2024 jedným z piatich najvyhľadávanejších výrazov

22.07.2024

Slovo „Tehilim“, označujúce Dávidove žalmy, sa umiestnilo medzi piatimi najvyhľadávanejšími výrazmi na internete. Keď ľudia prežívajú úzkostné stavy a cítia sa všeobecne zle, skutočne sa často obracajú k Dávidovým žalmom. Práve preto ich napísal. Obsahujú totiž taký jazyk a formu, s pomocou ktorých sa môžeme obracať k Stvoriteľovi. Je dôležité rozpoznať, [...]

Aké voľby sú najdôležitejšie v živote?

19.07.2024

My, ľudia, sa od zvierat líšime tým, že okrem túžby po jedle, sexe, prístreší a rozmnožovaní máme aj tzv. spoločenské túžby po bohatstve, moci a vedomostiach, ktoré môžeme uspokojovať na úkor okolitej spoločnosti. Tieto ďalšie spoločenské túžby, ktoré nazývame “ túžby človeka v našom svete“, môžu byť zamerané buď na podmanenie si a potlačenie [...]

Dilema vlastného ja: Rozlišovanie svojej egoistickej povahy od vlastného duchovného potenciálu

17.07.2024

Sme zdrojom vlastnej radosti i smútku. Sme zdrojom špiny i čistého prameňa. Ako ľudia v zrkadle, je i svet mnohotvárny. Je bezvýznamný a je nekonečne veľký! — Omar Chajjám Naozaj sme zásobárňou špiny aj čistoty. To znamená, že sme boli odvrhnutí od duchovnej stránky lásky, dávania a spojenia k jej telesnému protikladu. Necítime [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 417
Celková čítanosť: 761297x
Priemerná čítanosť článkov: 1826x

Autor blogu

Kategórie