Narkotiká pre strednú triedu

Napriek vládnemu boju proti drogám sa trh s drogami stále rozrastá. Príčina je v nepretržitom dopyte v Európe a USA, kde sa hlavným spotrebiteľom už dávno stala stredná trieda. Podľa UNDOC na celom svete užíva zakázané omamné látky 315 miliónov dospelých.

Prieskum trhu poukazuje na to, že dopyt po drogách je vysoký a s nárastom populácie sa stále zvyšuje. Drogový priemysel sa rýchlo prispôsobuje, výroba drog zo surovín je čím ďalej tým efektívnejšia.

Vo svete sa mierne užívanie drog už dávno stalo bežné pre strednú triedu a pre bohatých. Napríklad v Londýne je jedno z centier užívania drog, konkrétne kokaínu – finančné stredisko City. Užívajú ho nielen na večierkoch, ale taktiež v kanceláriách – ako povzbudzovací prostriedok, ktorý umožňuje udržať koncentráciu v práci. Kokaín je ideálna droga pre finančníkov.

Dochádza k postupnej manipulácii ľudí smerom k používaniu drog na ukľudnenie. Predsa čo je potrebné spraviť s egoizmom? Ukľudniť ho a ešte naviac ho zmeniť na altruizmus – čo sa považuje za nemožné. A tak vzniká potreba obmedziť našu zlú prirodzenosť inou metódou – upokojiť ju narkotickým polospánkom.

Nastáva nestabilita globálnej ekonomiky – prečo?

10.11.2025

Žijeme v prudkej dobe, keď môžu byť mocné, ešte včera neotrasiteľné štáty a vlády, úplne zničené. Tieto údery dopadajú na celé ľudstvo – ovplyvňujú ceny, meny, investície a aj naše finančné úspory. Rastúca nestabilita vnáša do našich životov stres a neistotu, či budeme mať prácu, živobytie a dôchodok. Keď sa ale na vývoj ľudstva pozrieme z [...]

Vojna, ktorá bude posledná

07.11.2025

V súčasnej dobe nie sú vojny iba konfrontáciou geopolitických záujmov rôznych krajín. Na veľkom prelome, na prahu novej éry, vojny už nesymbolizujú rozdelenie, ale jednotu. Vidíme, ako sa rozpadajú prosperujúce krajiny, ako sa rôzne sily snažia hrať svoju vlastnú hru, ale za tým všetkým, vo vnútri, sa už začína rysovať spoločná sila, spoločná nezničiteľná sieť, [...]

Životom s humorom

05.11.2025

Smiech má skutočne liečivú silu – posilňuje imunitu, znižuje bolesť, chráni pred stresom, dodáva energiu. Smiech je človeku daný od prírody, ale málokto premýšľa o tom, čo za tým stojí. Smiech môže byť rôzny. Niekedy sa smejeme z radosti, z toho, čo nám prináša potešenie. Táto „fyziológia“ je viac-menej jasná. Existuje však smiech vyššieho rádu, ktorý [...]

Fico

Fico mal vystúpiť v STVR v predvečer 17. novembra. Príhovor napokon nebude

16.11.2025 10:51

Slovenská televízia a rozhlas príhovor avizovala v sobotu.

SR polícia doprava vlaky zrážka Pezinok BAX

VIDEO: Autentické zábery, z ktorých mrazí. Takto vyzeral zásah v Pezinku po zrážke vlakov

16.11.2025 09:25

Tma, majáky, vystrašení a zranení ľudia. Policajti, hasiči a záchranári v plnom nasadení.

Sarkozy

Sarkozy v uliciach Paríža. Po týždňoch vo väzení získava kondíciu späť

16.11.2025 09:10

Niekoľko okoloidúcich ho pritom zachytilo v parížskych uliciach.

stubb, zelenskyj

Stubb to povedal priamo: Prímerie na Ukrajine tento rok nebude. Ako s podporou Kyjeva zamáva korupčný megaškandál?

16.11.2025 08:37, aktualizované: 09:35

Európa si bude musieť udržať odolnosť a odhodlanie, aby prečkala zimu, zatiaľ čo Moskva bude pokračovať vo svojich hybridných útokoch.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 530
Celková čítanosť: 1012812x
Priemerná čítanosť článkov: 1911x

Autor blogu

Kategórie