Založ si blog

Miliardári, smartfóny, výchova

Ako kontrolovať dieťa? Ako ho stimulovať, aby dosiahlo záujem o získanie znalostí? Zvyčajne si vyberáme za vzor slávnych a bohatých ľudí.

Napríklad Bill Gates má tri deti a všetkým bolo do 14 rokov zakázané používať smartfóny a tablety. Potom, čo sa deťom Gatesa predsa len nakúpili gadgety, v rodine boli nastolené pravidlá. Rodičia deťom obmedzili čas, ktorý mohli venovať gadgetom.

Dvaja synovia zakladateľa Twitteru Evana Williamsa nemajú tablety, namiesto toho sú v dome stovky kníh. Deti sa nemôžu slobodne pripojiť na internet.

Ako sa pozerať na takéto obmedzovanie?

Považujem to za prvok výchovy. Som zástanca obmedzenia, pretože smartfóny človeku vymývajú mozog. Súčasná generácia je generáciou smartfónov. Trávia tam všetok čas, sú v nich uzavreté, ich mozog je už súčasťou tohto prístroja a nijako zvlášť sa nerozvíja. Rozumieme však prirodzenosti človeka. A preto by mali existovať obrovské obmedzenia internetového smogu. Dieťa by malo mať prístup iba k špeciálnym obmedzeným častiam internetu a komunikácie, ktoré sú pre neho vhodné.

Jedná sa hlavne o poznávacie a rozvíjajúce programy … Ak by bolo možné vytvoriť niečo také a zoznámiť s tým deti i mladých ľudí, určite by som to urobil. Človek je ako zviera, mal by byť obmedzovaný, treba mu ukazovať: „Toto – áno, toto – nie. Toto je takto, a to tak“. Potom, čo sa to všetko naučí, je možné mu postupne rozširovať obzor. Dospelé ľudstvo nemá dostatočne koordinované činnosti, ktoré by viedli k maximálnemu rozvoju budúcej generácie.

Rozhodne si myslím, že ľudstvo sa o túto generáciu dostatočne nezaujíma. Zaujímajú sa iba jednotliví rodičia … Ľudia ráno vstanú, vezmú deti z domu, dajú ich do škôlok a škôl. Čo sa tam deje, na tom im nezáleží. Idú do práce. Večer, keď prídu z práce, sledujú v televízii futbal alebo niečo iné. V tom čase už deti sedia za svojími počítačmi. To, čo robili pol dňa po škole, je nejasné. A takto prebieha celý život! Nešťastní rodičia nemôžu nič robiť. Sú nútení byť v týchto medziach.

Ani deti Gatesa a ostatných miliardárov nie sú príkladom. Nemyslím si, že sa ich deti stanú nejako zvláštnymi. Rovnako sa zdržiavajú v takejto spoločnosti. Keby boli títo miliardári chytrí, pochopili by, že sa musí zmeniť svet, aby sa ich deti a vnúčatá dostali do iného sveta. Pretože keď sa nezmení svet, nič pre svojich potomkov neurobia. Ich malé skvosty, ktoré vychovávajú, sa rovnako utopia v tomto svete. Budú tiež pracovať. Síce budú jazdiť vo veľkých autách, budú mať jachty, ale rovnako sa budú motať v tomto svete a nikam neutečú. Nebudú mať možnosť z neho vybočiť.

Potrebujú zmeniť prostredie svojich detí a vnúčat. Celý svet! Celý svet je ich prostredím. A aby boli ich potomkovia šťastní, je potrebné pretvoriť svet – a musí sa to urobiť so všetkými.

Predovšetkým výchova! Iba výchova! Tá zmení ľudstvo a poskytne ich potomkom iné prostredie.

Zlá vôľa spaľuje Zem – doslova

06.08.2022

Súčasná vlna horúčav v Európe spaľuje krajinu a zabíja jej obyvateľov. Doteraz podľa ABC News a iných zdrojov „v Španielsku a Portugalsku došlo k viac ako 1 000 úmrtiam v dôsledku horúčav“. K tomu sa pričítajú obete vo Francúzsku, Taliansku, a jak sa vlna horúčav blíži k Veľkej Británii prichádzajú ďalšie. Podľa vedcov, ak neobmedzíme emisie skleníkových [...]

Odchod Borisa Johnsona budeme ľutovať

03.08.2022

Po veľkolepom prejave britského premiéra Borisa Johnsona odstúpila celá vláda, čím sa dostal do neudržateľnej pozície, ktorá ho prinútila odstúpiť. Na prvý pohľad konzervatívna strana urobila etickú vec a zosadila svojho zlomyseľného lídra. Vysmieval sa pravidlám Covidu, ktoré sám uzákonil. Myslím si však, že aspoň do určitej miery by sme mali vládcov posudzovať [...]

Sex, láska a ako ich zosúladiť

23.07.2022

Hľadanie vhodného partnera vás môže privádzať do zúfalstva. Aj keď niekoho nájdeme, eufória rýchlo vyprchá tým, ako sa objavujú konflikty. V dôsledku toho klesá počet sobášov a takmer polovica párov, ktoré sa zosobášia, sa nakoniec rozvedie. V realite, v ktorej sú úlohy mužov a žien nejasné a pohlavie sa mení z rozmaru, je veľmi ťažké vedieť, ako sa vo vzťahu [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

Michael Laitman

Michael Laitman - Profesor ontológie, PhD. vo filozofii a kabale a MSc v bio-kybernetike. Zakladateľ a prezident Bnej Baruch celosvetovej vzdelávacej organizácie zaoberajúcou sa autentickou Kabalou - vedou o spojení medzi ľuďmi odhaľujúcou odpoveď na otázku „Čo je zmyslom života" a ako toho dosiahnuť. Čo je Kabala a ako vám prakticky môže pomôcť v živote sa dozviete v kurzoch na kabacademy.eu/cz/

Štatistiky blogu

Počet článkov: 193
Celková čítanosť: 383494x
Priemerná čítanosť článkov: 1987x

Autor blogu

Kategórie